Treść wiadomości

Jak ten meksykański członek gangu motocyklowego został prokuratorem okręgowym?

Mark Gonzalez nie przypomina typowego prawnika. Gonzalez, profilowane w The Washington Post, jest prokuratorem okręgowym z Corpus Christi w Teksasie i pomimo reprezentowania bardzo konserwatywnego hrabstwa Nueces, jest demokratą i samozwańczym „meksykańskim prawnikiem motocyklistów” pokrytym tatuażami.

W wieku 18 lat Gonzalez znalazł się w sądzie jako oskarżony w sprawie o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Przyznał się do winy i został skazany zarówno na prace społeczne, jak i w zawieszeniu. Pozostał jednak na sali sądowej, aby obserwować kolejne sprawy. I ku swemu zdumieniu patrzył, jak prawnik wyciąga klienta z haczyka za tę samą opłatę. To był niesamowity moment dla Gonzaleza, który w tym momencie zdecydował się na karierę prawnika. I pomimo zmagań w college’u, szkole prawniczej i egzaminie adwokackim, rozwinął praktykę prawniczą, zanim z powodzeniem zmierzył się z zasiedziałym Demokratą.

Zdjęcie za pośrednictwem Marka Gonzaleza

Zdjęcie za pośrednictwem Marka Gonzaleza

Gonzalez może być pierwszym mocno wytatuowanym prokuratorem okręgowym w Ameryce, jednak jest jednym z wielu profesjonalistów, którzy z dumą prezentują swoje tatuaże w miejscach publicznych. Marisa Kakoulas to jedna z najbardziej znanych wytatuowanych prawników w Ameryce, pracująca zarówno jako nowojorska prawniczka, jak i założycielka bloga o tatuażu Igły i grzechy. W ostatnich latach akceptacja tatuażu w miejscu pracy rozprzestrzeniła się również na wiele innych tradycyjnych dyscyplin, w tym egzekwowanie prawa, pielęgniarstwo i nauczanie.

Gonzalez i wielu innych wytatuowanych profesjonalistów, którzy przełamują ten nowy grunt, udowadniają, że nie ma znaczenia to, co masz na skórze, ale to, co jest w twoim sercu i głowie. Tatuują się ludzie ze wszystkich środowisk w 2019 roku, a w przyszłości spodziewamy się, że będzie znacznie więcej osób zmieniających, które będą udowadniać sceptykom, że tatuaże niekoniecznie powstrzymają kogoś w ich karierze zawodowej.

Zdjęcie za pośrednictwem Marka Gonzaleza

Zdjęcie za pośrednictwem Marka Gonzaleza