Kultura

Przełamująca modę: tuszowanie antybohatera Waltera White’a

Walter White jest mordercą. Walter White jest skorumpowany, złowrogi, chciwy i odrażający. W żaden sposób nie kształtuje ani nie tworzy „dobrego faceta”, a jednak jest siłą napędową, dla której warto kibicować Breaking Bad. Jako antybohater White jest tak fascynujący, że stał się jedną z najbardziej wytatuowanych twarzy 2014 roku.

Po raz pierwszy zwróciłem na to uwagę AMC's Breaking Bad było wtedy, gdy tatuażysta Paul Acker opublikowała zdjęcia postępu rękawa inspirowanego serialem na Instagramie. Pokazywał niesławny kamper, ten różowy pluszowy miś i oczywiście portret łysego Bryan Cranston, aktor, który gra White. Tatuaż był cholernie imponujący, ponieważ praca Ackera wygląda jak fotos lub fotos. W końcu natknąłem się na więcej niesamowitych portretów Białego autorstwa takich jak tatuatorzy Steve Wimmer oraz Matt Jordan i nadal tkwić w pytaniu, dlaczego ta fikcyjna postać była tak cholernie ważna. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Acker'Rękaw Breaking Bad wciąż się rozkręcał. Ludzie nie wiedzieli, jakie wnioski przyniesie piąty sezon, nie mówiąc już o tym, jak źli i skorumpowani staną się White, a mimo to chcieli wytatuować sobie na nich jego twarz. Może mieli nadzieję na jego ostateczne odkupienie; ale gdy boom portretów trwał po zakończeniu pokazu, ta teoria i cała nadzieja na odkupienie White’a zniknęły przez okno, pozostawiając nam w pełni zrealizowanego antybohatera.

Początki rękawa Breaking Bad autorstwa Paula Acker

Początki rękawa Breaking Bad autorstwa Paula Acker

Idea "anty-bohater" to coś, co często pojawia się w filmie, telewizji i literaturze. Ono's liczba na lekcji angielskiego w liceum, którą musisz mieć? "rozpakować" aby w pełni zrozumieć powieść lub sztukę Szekspira. Antybohater to postać, do której czujesz się zmuszony, nawet jeśli robi straszne i nie do pomyślenia rzeczy. To postacie, z którymi się identyfikujesz, ponieważ nie'mieć złote serce Clarka Kenta. Mają tę wadliwą ludzką naturę i nie są całkowicie moralnie motywowani. Są to postacie, które publiczność może zrozumieć, ponieważ pokazano nam, co motywuje wątpliwe działania każdego antybohatera. Nadajemy im tytuł antybohatera, ponieważ tak'jest dla nas prawie zbyt trudne, aby nazwać ich złoczyńcami, którymi naprawdę są?.

Do zobrazowania tak złożonej postaci potrzebna jest wprawna ręka, dlatego większość tatuaży pięknej, łysej głowy Cranstona to zazwyczaj bolesne lub zmartwione wizerunki bieli wykonane przez utalentowanych artystów. Artyści z listami oczekujących, którzy pobierają setki dolarów za godzinę i prawdopodobnie większość swoich klientów podróżuje, aby do nich dotrzeć. To nie są tylko „dobre” tatuaże. Większość tatuaży Walter White to WIELKIE tatuaże. Podczas gdy wiele standardowych ikon portretowych, takich jak Marilyn Monroe, jest postrzeganych jako klasyczne muzy lub potrzeba lat, aby stać się postaciami o twarzach wartych napisania tuszu, White, całkowicie fikcyjna postać, po prostu wystartowała z dnia na dzień. A co z nauczycielem w liceum, który produkuje niebieską metę, był tak intrygujący zarówno dla szerokiego grona klientów, jak i cenionych guru portretu??

Tatuaż przez Matt Jordan

Tatuaż przez Matt Jordan 

Tam'Jest czymś nieodłącznie powiązanym z Whitem, co czyni go tak empatyczną postacią. Nie mam problemów z oglądaniem White’a, który nie pasuje, kiedy zdaje sobie sprawę, że on's "zmarnowany" 50 lat jego życia, aby umrzeć nieszczęśliwie i nieudane (według własnych ustalonych standardów). 99% to Walter White sprzed Heisenberga. Nieustannie przewyższana, wygrywana walka, która ma miejsce w amerykańskim życiu klasy średniej, jest aż nazbyt obecna w Breaking Bad i dlatego jest głównym powodem, dla którego możemy zaakceptować White’a za to, kim zaczyna i kim się staje. Przez lata media obserwowały, jak dzieje się to z popularnymi postaciami, takimi jak Iago i Chuck Palahniuk Otella's Tyler Durden, ale żaden tak nowoczesny i mocny jak Walter White.

Tatuaże Białego prawie zawsze są obrazami Białego KONFLIKTOWANEGO. Nigdy nie zobaczysz szczęśliwych tatuaży White. On'nigdy nie jest zły. On'nigdy nie jest smutne. Kiedy patrzymy na postacie współczesnych mediów, to's tych skonfliktowanych kwintesencji antybohaterów, które wyróżniały się znacząco w ciągu ostatniej dekady. Pamiętamy działania Cranston's charakter w dwóch częściach, kiedy on's człowiek rodziny Walter White i kiedy on'jest znanym kucharzem z mety Heisenbergiem. Obserwujemy, jak dwóch mężczyzn w jednym wchodzi w biznes metamfetaminy, aby oszczędzać i zapewniać dzieciom' przyszłości, a następnie narażać bliskich, aby służyć własnym korzyściom. Możesz't dokładnie przedstawia White’a na zdjęciu, chyba że jest on tą surową, skonfliktowaną postacią, ponieważ przez cały cykl jest on zawsze w stanie wojny ze sobą. Jesteś skończony'nie oczekiwać, że kiedykolwiek podejmie decyzję. To'Dlatego obserwowanie, jak pozwolił Jane umrzeć w drugim sezonie, nie jest tak okrutne i denerwujące, jak obserwowanie, jak w końcu jest w stanie i CHCE powiedzieć Jesse’emu w piątym sezonie, że pozwolił Jane umrzeć. Mniej więcej w tym momencie serii w końcu staje się pełnym potencjałem potwora, do którego zbudował serial. W takich momentach rozdźwięk między tym, co postać reprezentuje w serialu jako całości, a tym, kim jest postać w serialu, staje się zbyt oczywisty, dzięki czemu White jest pozornie interesującą, podzieloną twarzą, która może wywołać intrygę artysty portretowego.

Tatuaż w toku autorstwa Pony Lawson

Tatuaż w toku autorstwa Pony Lawson

Biel jest ogólną twarzą mody na Breaking Bad. Postać i serial są niemal konwersacyjne synonimami, podczas gdy potwór, który przedstawia Cranston, jest zupełnie inną istotą. Być może ludzie dopiero zaczynają rozumieć rzeczy, które lubią, bez szukania głębszego znaczenia. Biel jest społecznie uważana za „fajną” i „w” na razie. Odniósł sukces w popkulturze i jest twarzą jednego z najchętniej oglądanych programów współczesnej telewizji. Może fakt, że jest mordercą, został po prostu przeoczony, zamiast idei, że jest kultową postacią z ukochanego serialu.

Jak pokazały rankingi, publiczność w pełni akceptuje fakt, że w tych okolicznościach przeciętny Joe, czy przed 50-letnia White, może zmienić się w tego kultowego, atramentowego antybohatera. Jest zarówno bliski, jak i intrygująco z dala od świata. Nie tylko reprezentuje jedną z najbardziej dynamicznych postaci w telewizji, ale reprezentuje jeden z najlepiej odbieranych i popularnych programów telewizyjnych. Nie jestem pewien, czy fani z białymi tatuażami chwalą serial, czy po prostu rozkoszują się bliskimi, ale przerażającymi cechami tej postaci. Wydaje się jednak, że białe tatuaże są po prostu produktami tamtych czasów, kulturową modą, która rozpoczęła się, ponieważ jest obecnie istotna. Tym samym prezentujemy radykalnie odmienne podejście do klasycznej „ikony” na rzecz współczesnego antybohatera.

Sprawdź poniższą galerię, aby uzyskać więcej niesamowitych tatuaży Waltera White. 

Tatuaż przez Steve WimmerTatuaż przez London ReeseTatuaż przez Luka LajoieTatuaż przez Nikko HurtadoTatuaż przez Benjamina Laukisa