Architektura

Zielony Greenberg Green House

Zaprojektowany przez New Theme, dwupiętrowy Green Greenberg Green House znajduje się w Los Angeles w Kalifornii. Kształt i orientacja zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej ekspozycji na przeważające wiatry w strategicznych lokalizacjach, co ułatwia korzystanie z naturalnej wentylacji budynku.

Forma budynku delikatnie wpisuje duży program w niezgrabnie ukształtowaną witrynę, wykorzystując niezwykłą formę witryny: przesunięcia i ruchy witryny są wykorzystywane do zwiększenia światła dziennego i naturalnego rozprowadzenia powietrza. Reagując na warunki fizyczne i naturalne fasada staje się skórą, która złuszcza się z powierzchni jak miejsce na zboczu wzgórza, na którym się znajduje.

Dom jest podzielony na strefy pasywnego chłodzenia z centralnymi schodami, łączącymi przestrzeń prywatną i publiczną. Schody prowadzą do odnowionego podwórka, przeniesionego na dach konstrukcji, gdzie znajduje się krajobraz składający się z jadalnych roślin i paneli fotowoltaicznych. Zielony dach poprawia właściwości izolacyjne, panele fotowoltaiczne będą generować energię elektryczną, zasadniczo odsuwając dom od sieci.

Green Greenberg Green House jest częścią programu pilotażowego LEED for Homes i uzyskał certyfikat LEED Silver w 2012 roku..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową