Architektura

Brązowy Dom Vujcicha

Zaprojektowany przez Bossley Architects, Brown Vujcich Hous znajduje się w wąskim obszarze miejskim w sercu Herne Bay w Auckland w Nowej Zelandii.

Jedną z głównych cech domu jest wejście, do którego prowadzi most przecinający fosę. Wejście jest przeszklone półprzezroczystym szkłem, aby zapewnić prywatność i piękne miękkie światło do wnętrz. Przestrzeń wejściowa jest chroniona pionowym cedrowym ekranem z przerywanymi poziomami pomalowanymi kolorami, które zastosowano również we wnętrzu.

Po wejściu do środka otwarte podstopnice jarrah i stalowe schody z wiszącym ekranem z siatki ze stali nierdzewnej prowadzą albo na górę do głównego poziomu mieszkalnego, albo na dół do sypialni i drugiego salonu rodzinnego.

Pokoje na niższym poziomie wychodzą na zwykle zbędne boczne podwórka otaczające dom, przy czym każdy pokój ma własny taras i przestrzeń zewnętrzną. Budynek schodzi z terenu i kończy się tarasem i basenem z rodzinnej przestrzeni życiowej.

Światło i prywatność są modulowane na wyższych poziomach poprzez otwieranie i zamykanie pionowych paneli z lustra lub cedru lub aluminium. Przestrzeń mieszkalna otwiera się na obszerny pokład, na którym widać port.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową