Treść wiadomości

Zapowiedziano kontynuację „Captain Marvel”

Nowa dekada przynosi jeszcze więcej kobiecych superbohaterów —Harley Quinn, Cudowna kobieta, Czarna Wdowa, a teraz Kapitan Marvel zagości na naszych ekranach w ciągu najbliższych kilku lat.

Hollywoodzki reporter udostępnił, że sequel do "Kapitan Marvel" jest w trakcie prac, pisany przez scenarzystę Wandavision, Megan McDonnell. Film zostanie przeniesiony do współczesności poprzez kontynuację i jest pisany głównie przez kobiety-pisarki – Marvel ma nawet nadzieję zatrudnić kobietę do filmu. 

"Kapitan Marvel" był jednym z najwcześniejszych, najlepiej zarabiających filmów Marvela skoncentrowanych na kobietach, i zarobił oszałamiający 1 miliard dolarów przychodu. Dla wielu młodych dziewcząt Kapitan Marvel reprezentuje ich własną zdolność do bycia superbohaterem. 

"Kapitan Marvel 2" nadal występuje Brie Larson i matka kurwa Samuel L. Jackson, ale nie ma?'t wiele informacji na temat fabuły historii poza zmianą epoki. Podczas gdy oryginalny film został wydany w 2019 roku, historia osadzona została w latach 90. XX wieku. Wraz z rozwojem kontynuacji ma zostać wydany i odbędzie się w 2022 roku. 

Kolejną interesującą zmianą jest skupienie się, jakie Marvel kładzie na zatrudnianiu kobiet-producentek, pisarek i filmowców podczas tej kontynuacji. Wydawałoby się, że firma stara się odzwierciedlić zmianę obsady również za kulisami. 

Który film prowadzony przez kobiety najbardziej lubisz oglądać?