Treść wiadomości

Wszystko czarne

Dla niewprawnego oka duża i solidna czarna grafika wygląda niesamowicie prosto. W rzeczywistości potrzeba prawdziwego artysty, aby stworzyć projekty, które pasują do anatomii ciała i nienagannego rzemieślnika, aby w pełni nasycić czerń skóry. Jednym z najgorętszych artystów blackworków w tej chwili jest Black Prada, który tworzy wspaniałe abstrakcyjne projekty z Madrytu. Złapaliśmy tego porucznika i potrząsacza tatuażu, aby dowiedzieć się, jak znalazł blackwork i dlaczego większy jest ZAWSZE lepszy.

Dlaczego zdecydowałeś się zostać artystą?? 

Zawsze byłem uzależniony od tworzenia i miałem szczęście, że udało mi się połączyć z tatuowaniem w taki sposób, w jaki to robiłem. Kiedy odkryłam tatuowanie, zrezygnowałam ze wszystkiego innego, by się na nim skupić. Miałem wiele innych projektów w branży muzycznej, ale zdałem sobie sprawę, że mogę zrobić tylko jedną rzecz właściwie.

Czy odbyłeś tradycyjną praktykę??

Jaką radę dałbyś komuś, kto zaczyna? Długo czyściłem rurki i odbierałem telefony. Nic nie byłoby możliwe bez moich mistrzów i jestem bardzo wdzięczny, że zacząłem od wielkiego artysty w japońskim stylu. Stworzyłem swój styl i wierzę w bycie samoukiem, ale gdybym mógł dać radę początkującemu, to bym wytatuował sobie kogoś, kto jest mistrzem w technice, której chcesz się nauczyć. To, co sprawiło, że nauczyłem się najbardziej, to tatuowanie przez wiele osób z różnymi technikami budowania własnego.

Co przyciągnęło Cię do blackworku i kim są Twoi ulubieni artyści w tym stylu??

Od wielu lat zajmuję się geometrią i bardzo zmieniłam swój styl. Od strony artystycznej moim największym wpływem i ulubionym artystą jest Roxx. Używając mniej informacji, aby wywrzeć większy wpływ i poprawić kształt ciała, zmieniła mój pogląd na kompozycję.

Od strony technicznej wiele się nauczyłem od Dekalcomanu, który robi część mojego body i opanował mnie przez lata. Zajmuje się blackworkiem od ponad 20 lat i naprawdę wie, co robi. Dla mnie pokrycie dużej powierzchni czernią bez uszkadzania skóry jest jednym z najbardziej technicznych aspektów tatuowania. Jak wygląda Twój proces projektowania dzieła dla klienta? Ono's zawsze wysiłek zespołowy i współpraca między mną a klientem. Robię zdjęcia okolicy i robię makiety cyfrowe do kompozycji. Wspólnie dobieramy tekstury lub wzory, które wyrażają to, czego chcemy dla projektu.

Dlaczego ciągnie Cię do pracy na dużą skalę??

Wysiłek i dyscyplina wymagane przy wykonywaniu tatuażu na dużą skalę sprawiają, że tatuowanie jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dla mnie całe ciało to jedno płótno i moim zdaniem mały tatuaż nie dopełnia we właściwy sposób anatomii. Jedno ciało, jeden tatuaż. Czy Twój styl tatuowania przyciąga wielu klientów szukających zakryć? Robię wiele zatuszowań, ale co zaskoczyłoby wielu ludzi, to to, że zakrywam również bardzo dobrze wykonane tatuaże wielkich artystów. Wiele osób takich jak ja z czasem przytłacza kolory lub nadmiar informacji. Kiedy uzyskasz bardzo minimalistyczną, jednolitą czerń, wyglądasz zupełnie inaczej z ubraniami lub biżuterią. Dlatego wiele osób ogólnie lubi blackwork, nie tylko za ukrywanie źle wykonanych tatuaży.

Jak myślisz, jak twoje tatuaże będą się starzeć z czasem??

Moim głównym punktem, kiedy robię duży obszar czerni, jest unikanie blizn. Możesz nasycić dużo skóry, ale im mniej skóra cierpi, tym mniej blizn. Uszkodzona skóra może być pigmentowana, ale z czasem się starzeje. Widać to po liniach, które z czasem się rozszerzają. Naprawdę ufam temu, co nazywamy gojeniem na sucho, które zasadniczo polega na nieużywaniu kremu nawilżającego i utrzymywaniu skóry w czystości przez pierwsze trzy dni po sesji.

Przeprowadź nas przez swoje wymarzone płótno i to, co stworzyłbyś na czystej planszy.

Uwielbiam minimalizm i anatomię człowieka. Dla mnie ludzkie ciało jest piękne samo w sobie, więc wykorzystałbym bardzo proste kształty, aby zmaksymalizować jego naturalne kształty. Każde inne ciało dyktuje własne kształty. W zależności od tego, co chcemy wyrazić, możemy wybrać agresywnie wyglądające wzory lub bardziej pofalowane, organiczne tekstury. Ono's osobowość podmiotu decyduje o tym, co najlepiej pasuje?.