Treść wiadomości

Wszystkie odpowiedzi

Relacje są kluczem do sukcesu w każdym biznesie, a utrzymanie więzi na często skalistym terenie hip-hopowego krajobrazu może być wyzwaniem. Raper i przedsiębiorca Problem jest żywym dowodem na to, że dobre postępowanie ludzi zawsze przyniesie wspaniałe korzyści, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Był ostoją na scenie, odkąd pojawił się jako autor piosenek i współpracownik Snoop Dogg, partnerstwa, które obejmuje miejsce w utworze „Upside Down” u boku Nipseya Hussle’a w projekcie Snoopa „Malice In Wonderland” z 2009 roku. W 2012 roku urodzony w Niemczech, wychowany w Compton autor tekstów wywarł decydujący wpływ na grę jako gość na hitowym singlu E-40 „Function” wraz z Iamsu! i YG. Od czasu swojego pierwszego oficjalnego solowego wydania w 2013 roku, Problem współpracował z ogromnym wachlarzem talentów, w tym z Chrisem Brownem, Pharrellem Williamsem, Jamiem Foxxem, Jimem Jonesem, Childish Gambino, Too $hort i Kendrickiem Lamarem, żeby wymienić tylko kilka.

Problem rozpoczął się w 2020 roku, tak jak wielu z nas, z dużymi nadziejami, że jego najnowsze dzieło dotrze tak daleko, jak się da. Ostatecznie postawił na swoim i żadna pandemia nie mogła go powstrzymać. Wkrótce po premierze swojego filmu krótkometrażowego „A Compton Story” Problem dostarczył 10-utworowy mixtape „Coffee” wyprodukowany przez Terrace Martina. & Kusz, tom. 1” w maju. Fani i media przyjęli projekt z otwartymi ramionami na początku lata. I tak po prostu, Problem był w drugiej rundzie z „Kawą & Kusz, tom. 2”, która ukazała się we wrześniu z mnóstwem imponujących funkcji autorstwa Snoop Dogga, Jay Rocka, Jacka Harlowa, Tyrese’a i Freddiego Gibbsa. Martin również wpadł do występu i dołączył do produkcji tego projektu przez Dona Cannona, Mike & Klucze i nie tylko.

Rezerwowanie tak wielu artystów gościnnych na album mogło być kompletnym koszmarem w 2020 roku, ale proces ten przebiegał organicznie w miarę upływu roku. „Szczerze mówiąc, ci faceci to tylko moi przyjaciele i ludzie, którzy zawsze ze mną rozmawiali” — wyjaśnia Problem. „Jeśli jest mi gorąco lub zimno, zawsze tam są. To było zawsze większe niż muzyka i właśnie dzięki łasce Bożej, wszystkie z nich urosły i stały się ogromne lub pozostały ogromne.

„Jeśli chodzi o Snoop Dogga lub Freddiego [Gibbsa], który odrodził się jako gwiazda… lub Jacka Harlowa, którego poznałem może trzy lata temu… lub Jay Rocka, zacząłem od niego…” Problem trwa , „są wielkimi gwiazdami, które dokonały niesamowitych rzeczy, ale to są moi przyjaciele. Wolałbym po prostu pieprzyć się z ludźmi, którzy pieprzą się ze mną, niż chodzić gdziekolwiek indziej. Moi przyjaciele są fajni jak cholera.

Kariera muzyczna Problema rozwinęła się w czasach, gdy internet i media społecznościowe zostały zepchnięte na pierwszy plan ścieżki promocyjnej artysty, a on wykorzystał te narzędzia. Natura internetu może czasami zmusić artystę do pośpiechu wydawniczego, ale Problem utrzymuje stałe tempo.

„Po prostu myślę, że dzięki internetowi wszystko jest bardziej widoczne” — mówi Problem. „Zrezygnowałem z dwóch [w tym roku], trzech projektów w roku poprzednim, po prostu jest to trochę bardziej zaplanowane. Jeśli chodzi o TikTok i Triller, wiem, że to nie jest dla mnie miejsce. Jeśli coś tam zwariuje, to jest to narkotyk i doceniam to, ale trochę wiem, gdzie mogę grać i znam swoją linię. Więc naprawdę się na tym skupiam. Weszliśmy z planem gry, wykonaliśmy całą pracę i to było jak: „Rozłóżmy to. Miejmy 52-tygodniowy plan i po prostu go uruchom, a gwarantuję, że wszystko pójdzie dobrze”.

Zdjęcie Laetitii Ramford

Zdjęcie: Laetitia Ramford

Chociaż wschodnie wybrzeże kontra zachodnie wydaje się dla wielu fanów przeszłością, Problem twierdzi, że artyści z Zachodniego Wybrzeża nadal czują się na marginesie w niektórych mediach ze Wschodniego Wybrzeża. „Kiedy jestem [na wschodnim wybrzeżu], od ludzi to miłość” – wyjaśnia. „Ludzie i artyści to miłość. Media nie tak bardzo. Media ze Wschodniego Wybrzeża wcześnie nawiązują kontakt z artystami z południa, wcześnie z nowojorskimi, nawet z chicagowskimi. Potrzebujemy tej samej miłości tutaj. Właściwie to próbowałem to naprawić.

Problemem jest człowiek, który ma historie do opowiedzenia. Jego muzyka jest kanałem dla jego opowieści, podobnie jak jego liczne tatuaże. Pierwszy tatuaż, jaki kiedykolwiek zrobił, dotyczył jego córki, gdy miał 20 lat, a ostatnim był jego szóste dziecko. W chwili pełnej sentymentalizmu, ze śmiechem opisuje, jak jego pierwszy tatuaż był kiepsko wykonany, nawet jeśli z miłości. „Po prostu jest tym, czym jest, a to, co reprezentuje, jest prawdziwym powodem tego” – mówi. „Ale wygląda na to… pozwoliłem mojej przyjaciółce grać, byłem na haju, ale naprawdę byłem w tym stanie emocjonalnym, będąc ojcem, próbującym zrozumieć, dlaczego nie widzę mojego dziecka i wszystkie te dziwne emocje, takie jak „Ja MUSISZ mieć ją obok mnie.” Nie obchodziło mnie, jak to wyglądało, ale chcę to szybko naprawić.

Ze wszystkich jego prac, ulubionym tatuażem Problema jest napis na jego szyi: Śnij wielkie, żyj lepiej. „Czuję, że bardzo ważne jest, aby nie tylko marzyć o wielkich rzeczach, ale też obudzić się, wstać i sprawić, by to gówno było większe niż życie” – wyjaśnia. „Dla mnie to ogromne przypomnienie tego, jak mój sposób myślenia musi zawsze pozostać. Każdy ma wielkie pomysły, ale nikt nie ma realizacji. Aby żyć większym, musisz spełnić te marzenia.”

Problem dostrzega trudność realizacji tej koncepcji w drugim tatuażu. Na piersi ma całą swoją filozofię zawartą w jednym słowie – wytrwałość. „Myślę, że bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że potrzebujesz wytrwałości, aby zrobić cokolwiek w życiu” – wyjaśnia. „Wspaniały człowiek, wspaniały ojciec, świetny raper, czy cokolwiek, musisz przejść przez rosnące trudy uczenia się, jak to zrobić, a to wymaga wytrwałości, ponieważ robi się ciężko. Czasami nie idzie tak, jak tego chcemy, ale to nie znaczy, że przestajesz.

Mając za sobą ponad dekadę twórczej pracy, Problem był naturalnym postępem w podejmowaniu bardziej wyjątkowych przedsięwzięć. Jego partnerstwo w Green Hour Coffee obecnie się opłaca, ponieważ marka rozwija się w zawrotnym tempie. „Chcę przekształcić ją w firmę z listy Fortune 500”, mówi. „Kawa i kush to nowy kurczak i gofry. Zdaję sobie sprawę, że kawa i trawka idą w parze, ponieważ robię to każdego ranka, a tak wielu ludzi sukcesu mówi mi, że to robią, więc przekształcenie tej kultury kawy i kush w coś większego niż te albumy jest moim celem. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch lat będziemy warci co najmniej 2 miliardy dolarów”.

Z inspiracją w sercu i wyraźnym skupieniem się na przyszłości, Problem ma rozwiązanie na każdą przeszkodę. „Chcę, aby ludzie wiedzieli, że zmiana jest dobra. Nie jestem tym samym człowiekiem, którym byłem, i to jest w porządku”, entuzjastycznie stwierdza Problem. „Uwielbiam to, że nie jestem tą samą osobą, którą byłam, gdy po raz pierwszy usłyszałeś moją muzykę. Czuję, że jeśli jesteś tą samą osobą 10 lat później, powinieneś po prostu zeskoczyć z mostu. Znam ludzi, którzy nie trzymają samochodów przez 10 lat, więc nie rozumiem, jak byś myślał, że powinieneś być taki sam.

„Chcę, aby ludzie wiedzieli, że bardzo się zmieniłem i nadal jestem taki sam pod wieloma innymi względami” – kontynuuje. „Jestem o wiele bardziej skoncentrowany, o wiele bardziej świadomy swojego otoczenia, tego, kim jestem, co mogę wnieść do stołu w każdej sytuacji. Ja kurwa chcę tylko zobaczyć, jak wszyscy inni wygrywają. Chcę ci pomóc być lepszym”.