Treść wiadomości

Świętuj Narodowy Dzień Białego Wina przy lampce i tatuażu

Nic tak nie mówi o lecie jak odpoczynek na ogrodowym krześle, zachodzące słońce i kieliszek schłodzonego białego wina w dłoni. Białe wino jest częścią wielkiej trójki wina, która obejmuje również czerwone i różowe. Białe wino powstaje w wyniku fermentacji winogron bez kontaktu ze skórkami. Czerwone wino daje skórka winogron's kolor i smak, podczas gdy biały to tylko wewnętrzna miazga. Istnieją trzy główne kolory białego wina, które obejmują słomkowożółty, żółto-zielony i żółto-złoty.

Białe wino zostało wyprodukowane za co najmniej 7500, a ślady odkryto w Iranie. Białe wino było bardzo popularne na całym Bliskim Wschodzie i ostatecznie rozprzestrzeniło się na Greków, a później Rzymian. Podczas upadku Cesarstwa Rzymskiego plemiona germańskie piły dużo piwa i nie't zobaczyć wartość handlu winem. to nie't aż do późnego średniowiecza białe wino znów stało się popularne w Europie, co skłoniło wielu rolników z Bordeaux i La Rochelle do rozpoczęcia uprawy winnic.

Podczas wypraw krzyżowych wino dotarło z Grecji do Hiszpanii, ponieważ królowie cieszyli się dużym popytem na słodkie wino. W ciągu następnych kilku stuleci handel winem między wschodnią częścią Morza Śródziemnego a Europą Północną spadł, a Hiszpania eksportowała wino do Anglii i Holandii. W XVIII wieku wynaleziono szampana, który w ciągu następnego stulecia zyskał popularność na skalę światową. W XX wieku winnice otwierały się na całym świecie, szczególnie w Kalifornii, gdzie rolnicy zrewolucjonizowali rynek dzięki kontroli temperatury fermentacji.

Dziś białe wino cieszy się uznaniem na całym świecie, a największymi konsumentami są Australia, Czechy i Nowa Zelandia. Wiemy, że wielu fanatyków białego wina jest również miłośnikami tatuażu, ponieważ my'przez lata widziałem mnóstwo oszałamiających tatuaży z winem. Rzuć okiem na niektóre z naszych ulubionych tatuaży z białego wina w galerii poniżej i daj nam znać, co ty'będę popijać podczas Narodowego Dnia Białego Wina w sekcji komentarzy w mediach społecznościowych.