Treść wiadomości

Więcej niż ładna buzia, „Najseksowniejszy kierowca ciężarówki” z Australii, Blayze Williams, jest twardy jak ciężarówka

Mniej niż 1 na 5 kierowców ciężarówek w Australii ma mniej niż 30 lat. Tylko 3% to kobiety. Blayze Williams, po części modelka glamour, po części zwycięzca konkursów w jeździe konnej i pokazów, wyróżnia się wśród mniejszości z blond włosami, niebieskimi oczami i niezmienną ambicją przekraczania swoich granic. Jak mówi Williams: „Za każdym razem, gdy coś robię, po prostu idę w tym”.

Czy to bramkarze, którzy tego nie robią'Jeśli wierzy, że jej prawo jazdy jest prawdziwe, lub chce nosić kobiece mundury, wytatuowana 26-letnia 22-kołowa kierowca wprowadza zmiany w australijskim przemyśle przewozowym. Nagrodzona pierwszą w Wielkiej Brytanii Miss Inked Beauty Australia w 2019 roku, Williams poprowadzi konkurs, aby ukoronować kolejną Miss Inked Beauty Australii w 2020 roku.

Fotografia A&C.

A&C Fotografia.

Jak dostałeś się do branży przewozowej??

Nikt z mojej rodziny's w ciężarówce czy coś, więc przypadkowo się w to wpakowałem. Kiedy miałem 18 lat, mój przyjaciel załatwił mi pracę w myciu naczep i maszyn poruszających się w myjni. Musieliśmy je przemieszczać po podwórku, ale aby przenieść się na inne podwórko, potrzebowali nas, abyśmy mieli prawo do pokrycia w ramach ubezpieczenia. Wszyscy byli zszokowani, ponieważ to było tak przypadkowe, ale także w takim samym szoku, jaki wszyscy mają teraz, gdy tylko ja jestem dziewczyną i dziewczęcą. Wszyscy bardziej myśleli, że ja'Dostać się do koni czy coś takiego, może zostać trenerem koni czy coś, a potem, tak, po prostu losowo wskoczyć do tego czegoś.

Jak wyglądała Twoja pierwsza jazda w porównaniu z tym, jak teraz możesz szybko przejechać z Australii Południowej do Nowej Południowej Walii?

Trochę „podskakiwałem” króliczkiem, ponieważ jestem niski, nie zawsze mogę wszystko dobrze dosięgnąć. Na początku byłem bezużyteczny. Nie mogłem się cofać w ciasnych przestrzeniach. Pierwszego dnia, kiedy wyjechałem sam w drogę z przyczepą, absolutnie się srałem. Myślałem, że to najgłupsza rzecz, jaką'd kiedykolwiek zrobione. Moje ręce były jak stal wokół kierownicy. Myślałem, że droga nie była'wystarczająco duży, by obok mnie przejechała ciężarówka. Byłem po prostu przerażony. Teraz jeżdżę wygodniej niż moim samochodem i mogę podjechać do wszystkiego oprócz pociągów drogowych i B-double.

Czy odczuwałeś presję, by „być tak dobrym jak chłopcy”?

Mam na myśli oczywiście są rzeczy, które mogę'nie robię, bo to'To tylko ogólna sprawa fizyczna, ale radzę sobie tak dobrze, jak potrafią faceci, nawet lepiej niż niektórzy z nich. A potem to działa na moją korzyść, gdy ich nie doceniają, ponieważ wtedy, gdy robię rzeczy, oczekują, że i tak nie będziesz w stanie tego zrobić. Podczas gdy faceci się upychają, to'Będę potem przez całe wieki gadał. Na początku pomyślałem, co jeśli będę musiał cofać się przed kimś i myślałem, że wszyscy będą chcieli mi zapłacić, ale tak naprawdę wszyscy mi bardzo pomogli. Inny facet, którego spotkałem, zaczął prawdopodobnie jakieś sześć miesięcy po mnie, a kiedy zaczął, nikt tak naprawdę nie podał mu ręki. A kiedy zacząłem, gdziekolwiek'd podciągnąć się, wszyscy podeszli prosto do drzwi jak: „Jak się masz, co?”'jak się nazywasz? Moje imię'Czy to jest, potrzebujesz pomocy w tym?” Jakby to było tuż nad szczytem i to było po prostu bycie dziewczyną w ciężarówce.

Jakiego rodzaju seksizmu doświadczasz jako kierowca ciężarówki??

W wielu miejscach nie ma toalet dla kobiet w miejscach, w których'Będę musiał jechać, w miejscach załadunku lub w niektórych warsztatach, ponieważ są przyzwyczajeni, że mają tam tylko facetów. Wiele firm nie ma kobiet'mundury również.

A potem było nawet jedno miejsce, w którym pracowałem, zacząłem o czwartej rano i byłem pierwszą osobą na podwórku, a ponieważ miałem tylko 19 lub 20 lat, w końcu powiedzieli, że'Nie chcę, żebym zaczynała tak wcześnie, bo sama byłam dziewczyną na podwórku. Tak małe rzeczy jak te, ale przerażające, jak sleasy, wszyscy'nie było tak źle. Ale chociaż wyglądam naprawdę dziewczęco, ja'Zawsze byłem jednym z chłopców i ładnym facetem. Sądzę więc, że dla wielu kobiet są rzeczy, które prawdopodobnie były niestosownymi żartami, ale są to rzeczy, które moim zdaniem są w porządku. Więc jeśli jesteś kobietą o miękkiej skórze, która łatwo się obraża i może'spędzać czas z chłopcami, to po prostu by't naprawdę być branżą dla Ciebie. Ale ja'nigdy nie miałem nikogo, kto by mnie złapał i nie był naprawdę dziwny. Kierowcy ciężarówek i tak są dziwni.

Kaine Crowhurst Fotografia.

Kaine Crowhurst Fotografia.

Jakie zmiany chciałbyś zobaczyć w branży??

Niektóre miejsca chciały nosić odpowiednie spodnie mundurowe, ale nie't faktycznie mam kobiety's spodnie, więc wciąż są masywne fragmenty branży, w których'nie jesteś właściwie przygotowany na to, by kobiety miały i przychodziły tam i pracowały. Oni'ponownie, szczerze mówiąc, tylko dla mężczyzn.

Ale dla kobiet w branży, ja'Chciałbym, aby więcej kobiet po prostu się zanurzyło i po prostu to zrobiło. Chcę, żeby więcej kobiet próbowało. Branża potrzebuje więcej kobiet, aby w jakiś sposób to rozjaśnić. A potem czuję, że branża jest dobra dla wielu kobiet, ponieważ czuję, że wiele kobiet musi w jakiś sposób zahartować się, ubrudzić sobie ręce i robić takie rzeczy. Ono'spełnia się i pomoże ci się rozwijać.

Jakie tatuaże widzisz u innych truckerów?

Widzę wiele oldschoolowych tatuaży, które zrobili wiele lat temu. Czasami nadal widzisz niesamowite, ale wiesz, uważam, że po prostu dostają to, co lubią, a potem po prostu umieszczają to gdziekolwiek, podczas gdy dla mnie staram się planować swoje i lepiej je razem karmić.

Mój pierwszy, który dostałem na kark, gdy miałem 18 lat, ja'mam moje nazwisko. W kropkach „i” dla Williamsa to'dostałem małe S i C. To było dla mojego taty, Stevena Charlesa.

Dostałem rękę przed rękawem, ale zawsze kochałem tatuaże na dłoniach i po prostu poszedłem dalej. Ale tak właśnie jest z jazdą ciężarówką i wolnością, mógłbym wytatuować sobie twarz, gdybym chciał, a oni nie będą się tym przejmować.

Gdybym pracował w biurze, nigdy nie mógłbym mieć niektórych tatuaży. Faceci mają tatuaże na szyi i atrament na całym ciele.

Czy masz jakieś tatuaże dla koni, ciężarówek lub modelek??

i'Pokazuję konie od drugiego roku życia, więc dostałem małą koronę na palec, ale zawsze powtarzałem sobie, że kiedy wygram jakieś korony, dostanę większą. Ale teraz ja'faktycznie wygrałem kilka, więc ja'muszę to zrobić. i'Zawsze chciałem mieć tatuaż z ciężarówką, ale zawsze myślałem, że prawdopodobnie byłby dla mnie zbyt męski. Myślę więc, że chcę mieć Kenworth T909 albo na plecach, albo może gdzieś na nodze, ponieważ są moimi ulubionymi.

Gdy liczba kobiet truckerów się powiększy, czy chcesz zorganizować zawody??

To'o tym myślałem. Zawsze chciałem rozpocząć konkurs dla pań tradycyjnych, ponieważ tam's nic podobnego. To może być rzecz i może pomóc jeszcze bardziej podobnie myślącym kobietom wejść do branży. I to's druga rzecz też – ja'stwierdziłem, że nawet przy wielu konkursach i konkursach nadal nie't wypuszczać tatuaże lub kobiety z tatuażami. Więc nawet w niektórych konkursach wciąż byłem ograniczony w tym, w co mogę wejść.

To'dlatego uważam, że obie zwrotnice są świetne. Jak powiedziałem, zmiękcza jedno, a drugie twardnieje. W dzisiejszych czasach potrzebujemy tego więcej. 

Fotografia A&C.

A&C Fotografia.