Treść wiadomości

Ukryta sztuka „tatuowania” futrzaków

Tatuatorzy i projektanci fursuit mogą mieć ze sobą więcej wspólnego niż myślisz. W rzeczywistości czasami te dwa światy zderzają się, tworząc gigantyczne, wytatuowane futrzaki. 

Futrzany styl życia jest wyróżniony coraz częściej w mediach głównego nurtu, a w miarę jak internet wnika w nasze codzienne życie,'staje się bardziej powszechne aby zobaczyć fursuits w codziennej aktywności przeglądania. Nawet #fursuitfriday jest czymś na Twitterze, a szybkie wyszukiwanie w Google zaowocuje wieloma futrzanymi forum. Ciekawym pytaniem jest bycie zadawane przez wielu furry na tych forach na całym świecie – jak wytatuować fursuit?

Dla osób, które nie są futrzakami, to jest'Nawet pytanie, które pojawiłoby się w twoim mózgu – dlaczego miałbyś tatuować kostium zwierzęcy? Ale futrzaki twierdzą, że każdy fursona ma inną osobowość, a czasami te osobowości i postacie decydują, że chcą tatuaży. Oznacza to, że wiele osób w społeczności futrzaków staje przed pytaniem, jak wytatuować futrzany kombinezon.

Zdjęcie autorstwa Liamhaasa via furaffinity.net

Zdjęcie autorstwa Liamhaasa via furaffinity.net

Fursony to osobowości, które ludzie przyjmują, by wyrazić siebie jako futrzaki, a fursuits to elementy, które ludzie tworzą lub kupują, aby wizualnie reprezentować swoją fursonę. Najpierw gatunek futrzany rozpoczęła się w latach 80., a kiedy internet wystartował, zaczął się też futrzany styl życia. Teraz są tam futrzane konwencje i nawet furry web-magazyn, wraz z niekończącymi się forami futrzanymi pytającymi o fursuity. Fursuity są prawie zawsze szyte na zamówienie i są tylko kilku dystrybutorów są tam, aby je wykonać, więc większość personalizacji fursuit musi być wykonana ręcznie, szczególnie w celu wprowadzenia zmian po dostarczeniu fursuit. Ponieważ fursuit i fursona są ze sobą tak głęboko splecione, fursuits są zwykle zmieniane półregularnie i są ból w dupie Zając się czymś.

Ludzie nieustannie szukają różnych sposobów dostosowywania i "tatuaż" ich futra. A pytanie dalej każde furry forum zdaje się być "Jak mogę wytatuować moje futro??"

Via Purr Furred Studio

Via Purr Furred Studio

Dla wielu futrzaków jedyny sposób na dodanie "tatuaże" do ich futer jest przez golenie, farbowanie lub szycie wzorów do garnituru. Proces ten wymaga wielu badań i cierpliwości, ale dla społeczności futrzaków to'to niewielka cena, którą trzeba zapłacić, aby czuć się całkowicie autentycznie w stosunku do swoich fursonów. 

Wygląda na to – po przejrzeniu wielu futrzanych forów – że szycie "tatuaże" wydaje się być najlepszą metodą na trwałe oznaczenie futra. Ale jeśli ty'jesteś tatuatorem szukającym kariery w futrzanym świecie (i możesz dowiedzieć się, jak tatuować futro), tatuowanie futrzanych kombinezonów może stać się twoim następnym powołaniem.