Treść wiadomości

Te kreatywne trumny są za które można umrzeć

Tradycje i zwyczaje związane ze śmiercią są bardzo zróżnicowane na całym świecie, a niektóre kultury zbliżają się do śmierci ukochanej osoby z konserwatywnymi nabożeństwami, a inne celebracją. Jeden ze świata'Najbardziej wyjątkowe i barwne praktyki śmierci pochodzą z regionu Wielkiej Akry w Ghanie i są znane jako trumny fantasy. Fantazyjne trumny wyewoluowały z figuratywnych palankinów, które były totemami używanymi do transportu królewskich członków ludu Ga. Dziś ich kolorowe projekty zainspirowały wielu wykwalifikowanych stolarzy, w tym Paa Joe, który:'znany na całym świecie ze swoich awangardowych trumien.

Paa Joe tworzy wyszukane trumny od 1989 roku i był byłym uczniem mistrza stolarskiego Kane Kwei, który rozpoczął swoją działalność w latach 50. XX wieku. W całej swojej karierze Joe stworzył jedne z najbardziej wystawnych i absurdalnych trumien, jakie można sobie wyobrazić — od butów Nike, przez bagietki, samoloty po ryby..

Joe'Jego prace były nie tylko celebrowane w całej Ghanie, ale doceniane przez kolekcjonerów w galeriach sztuki na całym świecie. My'kuratorem niektórych z naszych ulubionych niestandardowych elementów w galerii poniżej, spójrz i daj nam znać swoje przemyślenia na temat jego pracy w sekcji komentarzy.