Treść wiadomości

Tatuatorka i aktywistka Daisy Coleman nie żyje w wieku 23

Daisy Coleman, jeden z głównych tematów filmu dokumentalnego Netflix z 2016 roku „Audrie & Stokrotka,” zmarł z powodu samookaleczenia rany postrzałowej 4 sierpnia jej ciało zostało odnalezione przez policję, która została wysłana do jej domu przez matkę Melindę podczas kontroli społecznej. Zmarła w Lakewood w Kolorado, gdzie pracowała jako tatuatorka w Phoenix Tattoo Company w Denver.

Melinda podzieliła się wiadomościami na swojej stronie na Facebooku, pisząc: „Była moją najlepszą przyjaciółką i niesamowitą córką… Szkoda, że ​​nie mogłam zabrać jej bólu! Nigdy nie doszła do siebie po tym, co zrobili jej ci chłopcy i to po prostu niesprawiedliwe. Moja córeczka ma.”

Coleman zyskała międzynarodową uwagę w 2013 roku, po tym, jak jej sprawa o napaść na tle seksualnym została nagłośniona wśród mas. W 2012 roku Coleman miała 14 lat, kiedy została napastowana seksualnie przez Matthew Barnetta, wówczas 17-latka, który był znany z tego, że był wnukiem byłego przedstawiciela stanu Missouri, Rexa Barnetta. Pomimo badania w szpitalu, które potwierdziło, że Coleman został zgwałcony, Barnett został zwolniony i otrzymał tylko dwa lata w zawieszeniu. Z drugiej strony Coleman był poddawany nieustannemu nękaniu i obwinianiu ofiar. Znęcanie się trwało latami, aw 2014 roku Coleman trafiła do szpitala po próbie odebrania sobie życia. Opowiedziała swoją historię w filmie dokumentalnym Netflix z 2016 roku „Audrie & Daisy”, która pokazała również, że jest współzałożycielką organizacji SafeBAE i jej podróżą do zostania tatuatorką.

SafeBAE został współzałożony przez Colemana, Jadę Smith i Ellę Fairon, którzy zostali napastowani seksualnie w szkole średniej, a także starszego brata Colemana Charliego. Stworzyli organizację, aby edukować uczniów szkół średnich i gimnazjów na temat zdrowych związków, przemocy na randkach i napaści na tle seksualnym. Ich celem jest podnoszenie świadomości na temat napaści na tle seksualnym, dostarczanie informacji o Tytule IX i zapewnianie edukacji uczniom w całym kraju.

Oprócz pracy z SafeBAE, Coleman był także rozkwitającym artystą tatuażu. Podczas filmu dokumentalnego z 2016 r. widzieliśmy początek podróży tatuażowej Coleman, z jej atramentowymi średnikami na imprezie SafeBAE.

W 2019 roku Coleman udzieliła wywiadu dla naszego majowego wydania i powiedziała, że ​​pracuje nad innym dokumentem, który wyreżyserował, wyprodukował i nakręcił Fairon. Dokument pt „Ratowanie Daisy”, dokumentuje uzdrowienie Colemana i przedstawia jej terapię o nazwie EMDR. Zabieg ten został wykorzystany, aby pomóc Coleman przebrnąć przez warstwy traumy, które obejmowały jej napaść, lata zastraszania w Internecie, odejście jej młodszego brata w 2018 roku i odejście ojca w dzieciństwie.

„EMDR oznacza ponowne przetwarzanie odczulania na ruch gałek ocznych” — powiedział Coleman. „Pomaga obu stronom mózgu przetwarzać traumy, przez które przeszłaś. Umysł PTSD ma warstwy traumy i przetwarza rzeczy tylko częściami twojego umysłu, dzięki czemu EMDR ma wpływ na zrozumienie tych traum i przetwarzanie ich w logiczny sposób. Celem Coleman poddania się EMDR było pomóc jej wyleczyć się z traumy i móc żyć szczęśliwszym, zdrowszym życiem w przyszłości. Miała aspiracje dorastania jako artystka tatuażu i widziała siebie pracującą jako artystka kilkadziesiąt lat później. „Myślę, że za rok, pięć, a nawet 10 lat nadal będę koncentrował się na tym, jak rozwijać się jako artysta” – powiedział Coleman. „Nie sądzę, że kiedykolwiek będę na tyle niesamowita, aby przestać się uczyć i rozwijać, i to wszystko, o co naprawdę mogę prosić w tym życiu”.