Treść wiadomości

Tatuaże Johna Lennona

My'jesteś bardzo podekscytowany nadchodzącym Fab4ConJam happening 20.02. i 21.02., z dwoma pełnymi dniami dyskusji i muzyką na żywo. Wpisz kod promocyjny "tuszem" kupując bilety, aby zaoszczędzić 2$.

John Lennon żył życiem, które wielu mogło sobie tylko „wyobrazić” (zamierzona pełna gra słów). Muzyk, piosenkarz, pisarz i działacz na rzecz pokoju, Lennon zmienił oblicze współczesnej muzyki, jaką znamy, dzięki swojej przełomowej pracy z The Beatles i karierze solowej.

Urodzony 9 października 1940 roku w Liverpoolu w Anglii jako syn Julii i Alfreda Lennonów, John był wychowywany głównie przez ciotkę Mimi po rozstaniu rodziców w 1945 roku. Muzyczne talenty i ambicje Lennona były pielęgnowane przez jego matkę podczas jej regularnych wizyt u Johna. kiedy grała płyty Elvisa Presleya, nauczyła go grać na banjo i kupiła mu swoją pierwszą gitarę, gdy miał 16 lat. Niestety, kiedy John miał 17 lat, Julia zginęła w wypadku samochodowym. Jej śmierć i pamięć posłużyły później jako inspiracja dla jego muzyki, a konkretnie inspiracji dla piosenki Beatlesów z 1968 roku „Julia”.

Jako nastolatek Lennon założył w 1956 r. grupę skiffle, The Quarrymen. Zespół szybko zyskał zwolenników w ich rodzinnym Liverpoolu i przyciągnął uwagę Paula McCartneya, który później dołączył do grupy na zaproszenie Lennona, rozpoczynając jedną z największych partnerstwa kompozytorów, jakie kiedykolwiek znał świat. Po kilku koncertach McCartney zaprosił później swojego przyjaciela, George’a Harrisona, aby dołączył do grupy jako gitarzysta prowadzący. Nazwa grupy zmieni się w 1960 roku po występie w Hamburgu w Niemczech, a do 1962 roku do składu dołączy perkusista Ringo Starr. The Beatles szybko podbili Europę po wydaniu swojego pierwszego albumu, a w 1964 podbili Amerykę po występie w „Ed Sullivan Show”, wywołując szaleństwo medialne, jakiego świat nigdy nie widział. Reszta, jak mówią, to historia.

Lennon bywał czasami dość kontrowersyjny. Beatlesi zobaczyli, że ich sprzedaż w Ameryce spadła, a ich nagrania spłonęły w proteście po tym, jak amerykańskie gazety błędnie zinterpretowały cytat Lennona o tym, że Beatlesi są „bardziej popularni niż Jezus”, widząc w tym cytat, jak Lennon twierdził, że jest lepszy od Chrystusa. Negatywne doniesienia prasowe i niezadowolenie z tras koncertowych wpłynęły na decyzję Beatlesów, by nigdy więcej nie koncertować, decydując się zamiast tego skoncentrować swoje wysiłki na produkcji albumów studyjnych aż do ich rozstania w 1970 roku.

Jako autor piosenek, Lennon wyprodukował wiele hitów dla Beatlesów we współpracy z McCartney, z piosenkami takimi jak „Help!” i „Strawberry Fields Forever” na szczytach list przebojów na całym świecie, jednocześnie przesuwając granice w muzyce. Jako artysta solowy, Lennon zaprezentował swoje talenty do pisania muzyki zakorzenione w jego pracy jako aktywista pokojowy i pokazał swoje nadzieje na przyszłość, a „Imagine” stał się jego charakterystyczną melodią, która wciąż rezonuje w większości dzisiejszego świata. Jako aktywista, Lennon ujawnił swoją antywojenną postawę dzięki dwutygodniowemu dążeniu do pokoju z żoną Yoko Ono. Jego krytyka wojny w Wietnamie spowodowała, że ​​Richard Nixon próbował deportować muzyka przez trzy lata, aż Nixon złożył rezygnację z urzędu w 1974 roku..

Po wydaniu pięciu solowych albumów w latach 1970-1975, Lennon rozpoczął pięcioletnią przerwę w muzyce po narodzinach swojego syna Seana. Powrócił do muzyki w 1980 roku, wydając ostatni za życia album „Double Fantasy”.

Życie Lennona zostało przerwane 8 grudnia 1980 roku, kiedy został zastrzelony przed swoim mieszkaniem na Manhattanie. Pomimo tragicznego końca jego życia, obecność Lennona jest nadal wyczuwalna w muzyce, a jego twórczość była cytowana jako inspiracja dla wielu muzyków, w tym Oasis i Lady Gagi. Jego dziedzictwo nadal żyje, a jego piosenki są tak samo aktualne jak zawsze. 

Idź i zdobądź bilety na Fab4ConJam— i nie'nie zapomnij tego kodu promocyjnego!