Treść wiadomości

Tatuaże Clash na urodziny Joe Strummera

Sposób, w jaki muzyka zapada w mojej pamięci, może być bardzo zabawną rzeczą. Joe Strummer był jednym ze świata'najpłodniejsi autorzy piosenek, niesamowity muzyk i zdumiewający aktywista. Jednak pomimo znajomości każdego słowa do co najmniej 50 jego piosenek, kiedy myślę o nim, to tak't tekst Clash, który pojawia się w mojej głowie, kiedy o nim myślę. Nie, to'jest linia od "Konstruktywne lato" za pomocą Trzymaj się stabilnie. 

"Podnieś kieliszek dla St. Joe Strummer, myślę, że mógł być naszym jedynym przyzwoitym nauczycielem."

Na pierwszy rzut oka myślenie o innym muzyku podczas wspominania Strummera może wydawać się sprzeczne z intuicją. Ale Craig Finn, jak to często robi, w jednej linijce dobija do sedna tego, co uczyniło Strummera takim gigantem. Jeśli masz choć kroplę punka we krwi, prawdopodobnie jesteś pod głębokim wpływem jego muzyki, tekstów, aktywizmu i polityki. 

Zanim przejdziemy do galerii tatuaży ze Strummerem i The Clash, chcę omówić tylko kilka rzeczy, o których dowiedziałem się dzięki Strummerowi. 

Globalne ruchy polityczne

Praktycznie wszystko, co wiem o klimacie politycznym Anglii w latach 70. i 80. pochodzi bezpośrednio z piosenek Clash, takich jak "Angielska wojna domowa." Mimo dorastania w kraju, który toczył wojnę z Sandinistami, dowiedziałem się o nich tylko z punkowej płyty. W jaki sposób dzieciak z przedmieść San Francisco dowiaduje się o baskijskich grupach separatystycznych? Z "Hiszpańskie bomby" oczywiście. Ta lista mogłaby ciągnąć się przez wiele dni.

Rasizm systemowy

Jeśli uważasz, że protesty podsycane przez systemowy rasizm i złe traktowanie Czarnych przez policję są ostatnimi wydarzeniami, pozwól, że powiem ci coś o 1976 Zamieszki karnawałowe w Notting Hill. Obecni byli Strummer i Paul Simonon, co było inspiracją dla ich pierwszego singla, "Białe zamieszki."

Punkowe ideały kontra kapitalizm

Sex Pistols może bardziej publicznie walczyć ze swoją wytwórnią płytową, ale Starcie's melodie o tym kryje się coś więcej niż tylko zasmarkana agresja, zamiast tego kładzie podwaliny pod zniszczenie systemu. 

Walka z systemem

Wystarczyło ogłoszenie publiczne z gitarą, aby dać mi znać, że mam znaczenie. "Poznaj swoje prawa" jest niesamowicie mocną piosenką. Chociaż zawarte w nim punkty mogą wydawać się oczywiste, wciąż uderza mocno za każdym razem. 

przywdziewać't Włóż do pudełka

To jest jedyna lekcja, która nie't pochodzi z Strummer's tekstów, ale z jego muzyki. Zbyt wiele razy na tym świecie zmusza się cię do przestrzegania zasad, ale wygrywa prawdziwy twórca'nie być tak zapakowane. W trakcie swojej kariery Strummer czerpał wpływy z reggae, ska, disco, calypso, rockabilly, jazzu, gospel, funk, rapu i wielu innych rodzajów muzyki. Był muzyczną gąbką i widać to w całej jego dyskografii.  

To tylko rysuje powierzchnię Strummera'ma na mnie wpływ, ja'jestem pewien, że mógłbym ciągnąć w nieskończoność. W dniu 68. urodzin wrzuć niesamowitą muzykę, poznaj swoje prawa, aktywuj się politycznie i wznieś toast za St. Joe Strummer. Przyszłość jest niepisana.