Treść wiadomości

Szalony świat ghańskich plakatów filmowych

Poświęć chwilę i wyobraź sobie świat, w którym jesteś't spędzanie godzin dziennie na ekranach, stale zalewanych reklamami najnowszych hollywoodzkich hitów, takich jak "Wciąż szybki i trochę wściekły 14." Jesteś skończony'nie masz lokalnego kina, nie'nie masz telewizji, do diabła, nie masz'nie ma nawet prądu. Co jakiś czas do miasta przyjeżdża nieznajomy z projektorem i kilkoma płytami DVD, co daje możliwość obejrzenia filmu. Aby cię poderwać, rozstawili plakaty promujące filmy. Te plakaty są ogromne, jasne i przedstawiają wszelkiego rodzaju upiorną przemoc i chaos. Natychmiast pobudzają twoją wyobraźnię i dominują w twoich myślach, zmuszając cię do zebrania ciężko zarobionych pieniędzy, aby zobaczyć reklamowany film. Witamy w mobilnym kinie Ghany.

Brian Chankin zakochał się w dziwacznych plakatach od momentu, gdy odkrył je w 2011 roku. Wkrótce stały się jego pasją i w krótkim czasie zaczął współpracować z artystami, aby pomóc im dzielić się ich sztuką na całym świecie. Rozmawialiśmy z Chankinem o jego pasji do niekonwencjonalnych plakatów filmowych, przyszłości tej niszowej formy sztuki i o tym, jak to wszystko łączy się ze światem tatuażu. 

Czy możesz dać naszym czytelnikom bardzo szybkie wyobrażenie o tym, czym dokładnie jest Deadly Prey Gallery i jak powstała??

Rozpoczęła się galeria Deadly Prey w mojej wypożyczalni wideo w Chicago o nazwie Odd Obsession Movies pod koniec 2011 roku. W tamtych czasach na ścianach wisiało dwadzieścia obrazów i były to głównie dekoracje, chociaż gdy potrzebowaliśmy pieniędzy na wynajem, wystawiałem kilka na sprzedaż. Sklep wideo to bardzo niespójny biznes! Wszystko zmieniło się w tym roku, kiedy poznałem Roberta Kofiego i wyjaśnił, jak on…'Z wieloma artystami był związany od lat, ponieważ jako nastolatek pracował w kinie mobilnym. W ten sposób Zabójcza Zdobycz'nawiązanie relacji z artystami.

Kofi zorganizował dla mnie kilka zamówień z artystami Heavy J, Stoger i Salvation i zacząłem pytać moich przyjaciół, czy'Byłbym zainteresowany czymś takim. Wieści rozeszły się i szybko się przyjęły. Kofi następnie zapytał Leonarda, pana Nanę Agyq, Farkirę i Marka Anthony’ego, którzy wkrótce potem zaczęli z nami współpracować. Od tego czasu rzeczywiste studio przeniosło się do mojej kuchni i dziś działamy fizycznie jako wystawa objazdowa. Artyści C.A. Mądrze, Magasco, Nii Bi Ashitey, a ostatnio Bright Obeng również pracują z nami. Chcę też o nich wspomnieć'nie mają z nami żadnej umowy z własnego wyboru, więc'To ogromny zaszczyt, że zdecydowali się pracować z Kofi i ja konsekwentnie przez lata. Jesteśmy tutaj przede wszystkim po to, aby wspierać artystów w Ghanie pracujących dziś w gatunku ręcznie malowanych plakatów filmowych, chociaż mamy ładną kolekcję starszych obrazów z czasów kina mobilnego od wczesnych lat 90. do połowy 2000 roku. Większość z nich znajduje się w stałej, archiwalnej kolekcji, która z czasem stanie się własną przestrzenią muzealną poświęconą temu gatunkowi.

Stoger pracuje w swoim studio. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Stoger pracujący w swoim studio. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Jak odkryłeś plakaty filmowe z mobilnych kin w Ghanie??

Na początku 2011 roku do mojego sklepu wideo wszedł dobry przyjaciel z kupioną właśnie książką o nazwie "Ghanawizja." Zawierał około 50 stron ręcznie malowanych plakatów filmowych z Ghany. Od razu dostałem obsesji i musiałem dowiedzieć się więcej, więc szukałem dzień i noc. i'Zawsze byłem zagorzałym fanem filmów – zwłaszcza niskobudżetowych horrorów, akcji i sztuk walki – więc widząc, że były to również najbardziej popularne gatunki w Ghanie, znalazłem szybkie połączenie. Sceny są oczywiście zazwyczaj znacznie bardziej dzikie niż sam reklamowany film. Błędy ortograficzne i niespójności fabuły nie'nie ma znaczenia. Liczyło się zrobienie plakatu, który kogoś złapał'oko. Na 50-tej stronie w wyszukiwarce Google znalazłem Kofi's kontakt. Dziewięć lat później jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi i partnerami, to'jest szalony.

Książka, która zapoczątkowała to wszystko dla Chankina. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Książka, która zapoczątkowała to wszystko dla Chankina. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Opowiedz nam trochę o relacjach między tobą a artystami pracującymi w Ghanie.

Współpracujemy z 11 artystami w Ghanie. To's Heavy J, Salvation, Stoger, Leonardo, Pan Nana Agyq, Farkira, CA. Mądrze, Magasco, Nii Bi Ashitey, Bright Obeng i Mark Anthony. Mark Anthony odszedł na emeryturę, ale Kofi i on są jak rodzina, więc z dumą nadal go wspieramy. My'Zasadniczo zapewniliśmy artystom w Ghanie platformę do znajdowania klientów na zlecone obrazy i sprzedawania ich bieżących prac. Naszym głównym celem jest, aby artyści nadal się rozwijali, więc…'s naszym zadaniem, aby zapewnić im stałą podaż płatnej pracy za każdym razem, gdy'Podoba mi się. Kiedy klient prosi o zlecenie, może wybrać artystę, jeśli mu się podoba, lub Kofi i ja dopasujemy projekt do artysty, który naszym zdaniem byłby najbardziej podekscytowany i najlepiej pasowałby do tego żądania. Zachęcamy klienta do dostarczenia kilku zdjęć referencyjnych, ponieważ artysta wygrał't zawsze mieć czas lub dostęp do obejrzenia właściwego filmu. Ono's zwykle 6-9 miesięcy od daty zamówienia do dotarcia obrazu do klienta. Większość czasu spędza się na czekaniu w kolejce, było tak tłoczno, że'jest po prostu szalony!

Heavy J z muchą. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Heavy J z muchą. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Technologia jest w trakcie pozbycia się mobilnych kin w Ghanie, stąd potrzeba plakatów. Czy myślisz, że ta forma sztuki może wyginąć? Czy to była część motywacji do stworzenia Deadly Prey??

Świetne pytanie i myślę, że właśnie tutaj pojawia się Deadly Prey. Kofi i ja jesteśmy z pewnością zmotywowani, aby upewnić się, że ta forma sztuki nigdy nie umrze. Naszym celem jest, aby rozwijał się teraz bardziej niż kiedykolwiek i stale ewoluował! To jest nasza motywacja dla obrazów związanych z tatuażami, które ostatnio pojawiały się na Instagramie. Na małym tle, od połowy-'Lata 80. aż do połowy lat 2000. kluby wideo, głównie z Akry i Kumasi, ale także z mniejszych miast, takich jak Elmina i Swedru, podróżowały z miasta do miasta, pokazując filmy w miejscach, w których brak prądu lub dostępu do filmów jest bardzo niski. Mobilne kino zostało stworzone w Ghanie przez przedsiębiorczych operatorów wideo, którzy podróżowali ciężarówkami, tworząc kina plenerowe z telewizorem, magnetowidem lub odtwarzaczem DVD, filmami VHS i DVD, generatorem na gaz i oczywiście ręcznie malowanymi plakatami. Były też samodzielne kina w Akrze i większych miastach, które również korzystały z plakatów. W tamtych czasach używano ich głównie do reklamy, ale po mniej więcej 2008 roku większość obrazów, jeśli nie wszystkie, została wykonana stricte dla sztuki. Rozkwit plakatów przypadał na lata 90., więc właściwie do 2001 r. nastąpił zdecydowanie spadek użycia, ale wzrost sprzedaży nowych plakatów jako sztuki. Szczerze myślę, że my'wciąż znajdują się we wczesnych fazach tego gatunku mamuta i to'jest tutaj, aby zostać. Kofi i ja ciągle sobie o tym mówimy'to dopiero początek!

Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Czy pamiętasz pierwszą, którą widziałeś? Czuję, że to jest coś, co przykleja się do ciebie.

Tak! Właściwie to robię!!! Ono's obraz wykonany do horroru Nollywood (Nigeria) „Witches.com”, jak widać w książce Ghanavision. Imię wciąż mnie rozśmiesza, to'jest tak dobrze. Artysta dziś nie pracuje, ale człowiek jest dobry. Nazywa się król Vicos. i'Dołączę zdjęcie obrazu z książki.

Sly Stallone wytatuowany przez terminatora to jedna z moich ulubionych rzeczy, które?'jakie kiedykolwiek widziałem. Czy uważasz, że istnieje związek między tymi obrazami a sztuką tatuażu??

Hahaha, czyż nie'to jest najlepsze?!? Zaczęło się od mojego przyjaciela Indy Voeta, utalentowanego tatuatora z Brukseli, który ma tam sklep o nazwie Purple Sun. W kwietniu ubiegłego roku mieliśmy pierwszą trasę po Europie, która rozpoczęła się i zakończyła w Brukseli dzięki Indy. Właściwie skupiliśmy się na wycieczce wokół tatuażu i motywów tatuażu namalowanych w stylu gigantycznych plakatów filmowych. Zwiedziliśmy Brukselę, Paryż i Amsterdam oraz każde miasto'Wystawa miała w sobie element tatuażu na żywo. Ktoś mógł przyjść na wystawę ręcznie malowanych plakatów filmowych z Ghany i wyjść z tatuażem zaprojektowanym przez tych samych artystów z Ghany, którzy wykonali plakaty, które właśnie obejrzeli! Od tego czasu my'Mam stałe prośby do artystów w Ghanie, aby zrobili więcej tych obrazów tatuażowych i ja'z przyjemnością to powiem'stają się czymś normalnym. W rzeczywistości wszyscy artyści do tej pory próbowali swoich sił, a rezultaty są nierealne. i'bardzo się cieszę, że oni'jesteś zainteresowany pomysłem, to's taka fajna ewolucja, będąc wielkim fanem tatuażu i sztuki tatuażu?.

Plakaty na wystawie Odd Obsession. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Plakaty na wystawie Odd Obsession. Dzięki uprzejmości Briana Chankina

Czy jest coś jeszcze, co nasi czytelnicy powinni wiedzieć o tym, co robisz??

Jasne dzięki! Wykonujemy wysokiej jakości 14×22' calowe wydruki zorientowane na artystę wielu najlepszych obrazów na zamówienie za jedyne 15-20 USD. Posiadamy również w sprzedaży książkę o nazwie "Zabójcza zdobycz" zawiera niektóre z naszych najwcześniejszych obrazów na zamówienie, z esejami Kofiego, mnie i reżysera filmowego Terry’ego Zwigoffa (Ghost World, Bad Santa). Wszystkie zyski z druków i książki trafiają bezpośrednio do artystów w Ghanie. Możesz odwiedzić www.deadlypreygallery.com do wydruków i www.idealnie-akceptowalna.com za książkę Zabójcza zdobycz! 

Stoger z plakatem, który sprawia, że ​​mam ochotę na oglądanie

Stoger z plakatem, który sprawia, że ​​mam ochotę na oglądanie "Niebieskie żetony." Dzięki uprzejmości Briana Chankina