Treść wiadomości

SIŁA ROŚLIN W DŁONI TWOJEJ DŁONI

przez Laurie Bechler – Profesjonalne mieszanki LLC

Rośliny mają moc! Nasze ciała KOCHAJĄ rośliny, nauka mówi nam dlaczego, a teraz umieścimy moc roślin w Twojej dłoni i sprawimy, że ta moc będzie działać dla Ciebie!

Zrzut ekranu 21.08.2019 o godzinie 15.35.51

Olejki eteryczne to silne ekstrakty roślinne, z którymi należy obchodzić się z wiedzą i ostrożnością.

Dwa ważne punkty do zapamiętania:

  1. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane
  2. Są lotne lub silnie odparowują

Po pierwsze, ich koncentracja:

Olejki eteryczne są średnio 50 do 70 razy silniejsze niż ich odpowiedniki ziołowe. Jednym z przykładów jest olejek różany. Do wyprodukowania jednej kropli olejku różanego potrzeba około 60 róż, ale jedna kropla to wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli użyjesz zbyt dużo, może to mieć negatywny wpływ.

To'jest potężny!

Jak wykorzystujemy moc olejków eterycznych i używamy ich bezpiecznie i skutecznie? Natura daje nam odpowiedź. Oleje przewoźnika na ratunek! Te cudowne składniki roślinne pochodzące z orzechów, ziaren i nasion roślin są idealnymi towarzyszami olejków eterycznych ze względu na wysoką zawartość lipidów. Olejki nośnikowe, takie jak migdałowy, kokosowy i awokado, żeby wymienić tylko kilka, rozcieńczają potężne olejki eteryczne i pomagają „przenosić” je bezpiecznie przez naszą skórę i nasze ciała, zabierając ze sobą ich wspaniałe korzyści zdrowotne. W Professional Blends tak samo dużo uwagi poświęca się doborowi olejków nośnikowych, jak olejków eterycznych, których używamy w naszych mieszankach, a my pomożemy Ci zrobić to samo, postępując zgodnie z kilkoma prostymi sugestiami przedstawionymi w tym artykule.

Olejki eteryczne-1280x720

Po drugie, ich ewaporacyjny charakter (lotność):

Oleje przewoźnika znów na ratunek! Jeśli kochasz olejki eteryczne, uwielbiasz zapach. Ten wspaniały zapach unoszący się w powietrzu to w rzeczywistości aromatyczne molekuły, których pragną nasze receptory węchowe. Receptory w naszym nosie „wywęszą” niektóre z tych cząsteczek i uruchomią nasz układ limbiczny, ale reszta po prostu pójdzie w górę, w górę i zniknie. Oleje nośnikowe na bazie lipidów NIE są lotne, uziemiają one parujący charakter olejków eterycznych i kierują ich korzystne fitochemikalia do naszego ciała zamiast do powietrza.

Podczas używania olejków eterycznych zawsze używaj oleju nośnikowego. Nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w stanie „czystym” (nierozcieńczonym) bezpośrednio na skórę. Ich wysokie stężenie może powodować podrażnienie lub nadwrażliwość skóry, która jest reakcją alergiczną, która może skutkować swędzeniem, zaczerwienieniem i obrzękiem. Jeśli masz reakcję na olejek eteryczny NIE UŻYWAJ WODY do jego zmywania, pamiętaj, że woda i olejki eteryczne nie't wymieszać. Nałóż olej-nośnik na obszar lub spłucz mlekiem.

Olejki eteryczne nie są pożywieniem i jak wspomniano, nie mieszają się z wodą. Nie polecam ich spożywania i naprawdę nie ma takiej potrzeby. Nasze ciała mają bardzo skuteczne środki dostarczania mocy tych środków botanicznych do miejsc, w których muszą przejść, dzięki miejscowym aplikacjom i technikom inhalacji.

493ss_thinkstock_rf_essential_oils

Jak wybrać:

W ciągu moich 17 lat bycia aromaterapeutą jedną rzecz, którą widziałem, jest to, że nos wie! Klienci prawie zawsze KOCHAJĄ zapach. Udaj się do najbliższego sklepu ze zdrową żywnością i włóż nos do pracy, „powąchaj” testery olejków eterycznych, zapach, który kochasz, to olejek, którego potrzebujesz.

Wybór oleju przewoźnika jest nieco trudniejszy. Mają niewielki lub żaden zapach. Oleje nośnikowe pochodzą ze źródeł żywności, takich jak kokos, morela, awokado itp. Co lubisz jeść? Jak wspomnieliśmy w pierwszym artykule z tej serii, nie bez powodu pociąga nas konkretna żywność.

Innym sposobem na wybór odpowiedniego nośnika jest zastanowienie się, dlaczego w ogóle robisz mieszankę, zrobienie rozeznania. Na przykład, jeśli twoja mieszanka jest na stres, zbadaj oleje nośnikowe, które są dobre na stres: kokos i konopie to dobry wybór. Takie badania zawężą Twój wybór i ułatwią wybór właściwego.

Czas zrobić twoją mieszankę:

Wybierz swoją butelkę *(patrz przypis). Szkło kolorowe jest zwykle pierwszym wyborem. Zacznij od dodania niewielkiej ilości olejku nośnego do butelki i powoli dodawaj krople wybranego olejku eterycznego. Olejki eteryczne różnią się znacznie w ilościach potrzebnych do sporządzenia mieszanki. Olejki takie jak cynamon, goździki i oregano będą wymagały tylko kilku kropel, ale pomarańczowa cytryna i grejpfrut będą potrzebowały znacznie więcej. Nie spiesz się, powoli dodawaj krople, niech Twój nos będzie Twoim przewodnikiem. Kiedy pachnie dobrze, zwykle tak jest. Po dodaniu pożądanych kropli napełnij resztę butelki większą ilością oleju nośnikowego i uszczelnij. Rzuć butelkę w dłonie, aby wymieszać i gotowe.

Jeśli planujesz użyć określonego olejku tylko raz lub dwa, oto kilka prostych rozwiązań:

Jednym ze sposobów jest złożenie dłoni i dosłownie w dłoni dodanie niewielkiej ilości oleju nośnikowego i jednej lub dwóch kropli olejku eterycznego, wymieszanie i nałożenie.

Innym sposobem jest technika nakładania warstw. Technika nakładania warstw wymaga miejscowego nałożenia olejku eterycznego „czysto”, a następnie NATYCHMIAST zastosować olej bazowy nałożony na wierzch obszaru aplikacji.

rynek-olejków eterycznych

Rozpraszające:

Jeśli chcesz rozprowadzać olejki eteryczne i chcesz mieć pewność, że ich parujący charakter jest nienaruszony, NIE UŻYWAJ OLEJKU NOŚNIKOWEGO. Uważnie podążaj za producentem's wskazówki dotyczące dyfuzora, którego zamierzasz użyć. Sprawdź, jaki olejek eteryczny wybrałeś, aby upewnić się, że jest odpowiedni do pracy.

W przyszłych artykułach omówimy praktyczne zastosowanie olejków eterycznych, aby pomóc w problemach, które pojawiają się w naszym codziennym życiu. W następnym artykule skupimy się na tym, jak olejki eteryczne mogą sprawić, że wytatuowana skóra będzie szczęśliwa i zdrowa.

Olejki eteryczne, choć potężne, nie mają się czego bać. Prawidłowo zastosowane oddają moc roślin w dłonie, przynosząc świat korzyści Tobie i Twojej rodzinie.

493ss_thinkstock_rf_essential_oil_in_front_of_plant

Odpowiednia butelka: kolorowe szkło, zwłaszcza bursztynowe, jest zazwyczaj najlepszym wyborem na olejki eteryczne. NIE polecam butelek z zakraplaczem, ponieważ olejki eteryczne rozbijają gumę, co może mieć negatywny wpływ na olej. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których preferowana jest plastikowa butelka. W takim przypadku upewnij się, że butelka jest wykonana z plastiku PET (politereftalan etylenu). Olejki eteryczne nie rozkładają plastiku PET.