Treść wiadomości

Rzuć się z tym

Nigdy w najśmielszych snach Janthavy Norton nie myślała, że ​​zostanie aktorką. Jednak dziwnym zrządzeniem losu ta łyżwiarka zaczęła mówić „do zobaczenia później, chłopcze” do zwykłego życia i przywitaj się z Hollywood. „Ktoś przypadkowo wysłał mi wiadomość, że szukam dziewczyny na deskorolce do filmu z kampanią Nasty Gal” — mówi Janthavy Norton, który został skaterem. „To było naprawdę przypadkowe, ale potem wszystko po prostu się działo. Ludzie ciągle kontaktowali się pocztą pantoflową i tak się w to wpakowałem.

Zdjęcia Cary Friedman

Zdjęcia Cary Friedman

Norton, Amerykanka w pierwszym pokoleniu, dorastała w kambodżańskim i wietnamskim gospodarstwie domowym z wysokimi oczekiwaniami ze strony rodziców, ale ostatecznie poszła własną drogą. „Zawsze jeździłem na łyżwach ze względu na moich braci” — mówi Norton. „Dorastanie było zwyczajne, ale zacząłem próbować, gdy miałem 17 lat. Byłem na przyjęciu domowym, a ten facet miał mini rampę, którą naprawdę chciałem spróbować wpaść.

„Nie wiem, co mnie spotkało, ale pociągnęła mnie ta half-pipe” – kontynuuje. „Myślę, że upadłem co najmniej 20 razy i nigdy do końca tego nie dostałem. Potem kuzyn kupił mi deskorolkę na Boże Narodzenie i zacząłem cały czas jeździć na łyżwach.

Zdjęcia Cary Friedman

Zdjęcia Cary Friedman

Po zdobyciu pierwszej deski Norton zaczęła uczyć się jeździć na łyżwach, odwiedzając lokalny park i obserwując innych. Zaczęła studiować szczegóły tego, jak łyżwiarze zginali kolana, poruszali rękami lub stawiali stopy. „Jeżdżenie na deskorolce polega na najmniejszych zmianach w ruchach, które mają dla ciebie największe znaczenie”, wyjaśnia Norton. „Miałem kilku przyjaciół w liceum, którzy mnie zabrali i byli w stanie mnie uczyć. Potem, w miarę upływu lat, szedłem sam, ale wciąż miałem wokół siebie rówieśników, którzy zachęcali mnie do wypróbowywania nowych sztuczek”.

Podejście DIY do łyżwiarstwa sprawdziło się dla Norton, więc dlaczego nie można zastosować tej samej metody do budowania jej kolekcji tatuaży? W dzisiejszych czasach możesz zauważyć, że ma mnóstwo elegancko wykonanych kawałków od profesjonalnych tatuatorów, ale jej wejście do kolekcjonerstwa było znacznie bardziej punk rockowe. „Mój pierwszy tatuaż był kijem i szturchnięciem” – śmieje się Norton. „Miałem 14 lat i znalazłem film na YouTube. Mój przyjaciel i ja zrobiliśmy własne tatuaże, dałem sobie Hello Kitty. To było urocze, ale zdecydowanie był to tatuaż, który dostałby 14-latek.

Zdjęcia Cary Friedman

Zdjęcia Cary Friedman

Zanim była na tyle dorosła, by wejść do sklepu i zlecić pracę prawdziwemu profesjonaliście, gust Nortona stał się bardziej wyrafinowany. Hello Kitty mogła być droga jej nastoletniemu sercu, ale nadszedł czas, aby uzyskać bardziej znaczące tatuaże. Czy jest lepsze miejsce na znalezienie tej inspiracji niż jej rodzinny stan Arizona? „Jestem tak przygnębiony swoim stanem i uwielbiam ten jeden z moich tatuaży, który owija się wokół mojego nadgarstka” – mówi Norton. „To opuncja i kaktus saguaro. Przypomina mi jazdę nad rzeką z przyjaciółmi i było to takie piękne miejsce, aby mieć je blisko.”

Arizona była idealnym miejscem dla Nortona, by znaleźć oparcie dla siebie. To tam po raz pierwszy zakochała się w łyżwiarstwie i zgranej społeczności otaczającej ten sport. Obecnie nazywa Los Angeles domem i chociaż różnice między tymi dwoma lokalizacjami są liczne, Norton znalazł tego samego ducha koleżeństwa w tym znacznie większym stawie, szczególnie wśród innych skaterów. „Kiedy idziesz do parku i widzisz inną dziewczynę, automatycznie myślisz:„ Hej, co słychać”, mówi Norton. „Doceniacie się nawzajem, ponieważ nie jest nas zbyt wielu, ale myślę, że zdecydowanie rośnie. Zdecydowanie są faceci, którzy wierzą, że to tylko męski sport i na pewno widziałem kilka pikantnych komentarzy w Internecie, ale myślę, że jest coraz lepiej.

Zdjęcia Cary Friedman

Zdjęcia Cary Friedman

Po przeprowadzce do Los Angeles Norton nie miał wielkiego planu poza jazdą na łyżwach. Ale to przecież Tinseltown, więc nie powinno dziwić, że Hollywood zapukało do jej drzwi. Po swojej pierwszej kampanii z Nasty Gal, Norton zarezerwowała występy na deskorolce w całej Kalifornii, a także w Nowym Orleanie i Nowym Jorku, a nawet nakręciła film dokumentalny o deskorolce w Indiach. Teraz zaczęła rezerwować występy aktorskie do ról, które nie wymagają wiedzy, jak wylądować kickflipem do nosegrindu. „To naprawdę zabawne grać inną postacią i zmuszać się do wcielenia się w zupełnie inną osobę, inną niż tylko łyżwiarz” — mówi Norton. „Nie zdawałem sobie sprawy, jakie to było trudne, dopóki nie zacząłem tego robić. Podczas występów na deskorolce musiałem być po prostu sobą i tego właśnie chcieli. Ale to jest zupełnie inne rzemiosło i sprawiło, że teraz naprawdę szanuję aktorów o wiele bardziej.

W wieku zaledwie 25 lat Janthavy Norton ma przed sobą całą karierę. Ma w zanadrzu wiele nowych projektów aktorskich, po raz kolejny będzie podróżować i bez wątpienia będzie nadal dodawać do swojej kolekcji tatuaży. Świat to jej skatepark, a ona jest gotowa na przejażdżkę.