Treść wiadomości

Rozmowa Tatuaże z Underoath

Niewiele rzeczy pasuje do siebie lepiej niż tatuaże i metal. Aaron Gillespie i Spencer Chamberlain z metalcore strój Underoath potwierdzają to. Odkąd obaj dostali swoje pierwsze tatuaże w ciągu kilku dni od siebie, wypełniają swoje ciała sztuką z zawrotną prędkością. Podczas gdy obaj koledzy z zespołu dzielą pasję do tatuaży, oboje mają własne pomysły estetyczne na sztukę.

Po długich kilku miesiącach w zamknięciu Underoath ponownie zjednoczył się w swojej ojczyźnie Floryda przygotuje serię trzech koncertów streamingowych. W przerwach między koncertami Gillespie i Chamberlain rozmawiali z Inkedem o tym, jak dobrze jest znów grać razem, o ich pierwszych doświadczeniach z tatuażami i dlaczego zrobienie sobie tatuażu na rzepce podczas trasy jest dość głupim pomysłem. 

Inked: Czy możesz zacząć od opowiedzenia nam trochę o transmisjach strumieniowych, w które grasz?? 

Aaron Gillespie: W każdy piątek prowadzimy transmisje na żywo. W zeszły piątek zaczęliśmy grać „Zagubieni w dźwiękach separacji”, a następnie „Zdefiniuj wielką linię” i „Oni tylko gonią za bezpieczeństwem”. To spore przedsięwzięcie. To pełna transmisja na żywo, a nie jedna kamera, a my w pokoju gramy kilka piosenek. Ono'Jak osiem lub dziewięć kątów kamery, zbudowaliśmy niestandardową scenę, ośmiokąt. To jest rzecz, człowieku. Poprzedniego wieczoru zagraliśmy nasz pierwszy koncert i powiedziałbym, że był to dla mnie osobiście najbardziej nerwowy koncert w naszej karierze. Myślę, że po raz pierwszy w życiu my'odtwarzać bez publiczności. Wiemy, że ludzie kupują bilety i oglądają na żywo, ale dla nas to tylko my. Wygląda na to, że jesteśmy super pod mikroskopem.

Spencer Szambelan: Ono'to mieszanka teledysku i grania na żywo. Właściwie grasz, ale potem czujesz się, jakbyś był sam na wyspie. Więc to'jest jak teledysk w ten sposób, w którym ty'Po prostu zajmij się tym najlepiej, jak potrafisz. I wtedy zdajesz sobie sprawę, że adrenalina tam jest, ale zupełnie inna niż wtedy, gdy wchodzisz na scenę przed mnóstwem ludzi. Ludzie mogą mówić, że to do bani, nie mam pojęcia! Dowiedzieliśmy się po fakcie, że ludzie to pokochali, a teraz jesteśmy super podekscytowani. 

Zdjęcie: Anthony Tran

Zdjęcie: Anthony Tran

Porozmawiajmy o tych tatuażach. Jaki był pierwszy, który każdy z was dostał??

Gillespie: Jaki to był rok? Jak, prawdopodobnie 2005. To było w garderobie w St. Louis podczas trasy z The Used. Groziłem, że zrobię sobie tatuaż, ale bardzo się bałem. i'ja lubię, mogę'Nie zrób tego, człowieku. mogę't zrobić. Potem wziął mnie na bok i wytatuował. To był mój pierwszy tatuaż.

Szambelan: Moim pierwszym tatuażem był tatuaż Radiohead. Ja i Aaron wykonaliśmy skok mniej więcej w tym samym czasie.

Gillespie: Nie wytatuowałbyś się na trasie. Bałeś się, że się ubrudzi.

Szambelan: Tak, cóż, co noc wskakuję w tłum. Dostałam go po około 24 godzinach w domu. 

Czy Twoje pierwsze tatuaże nadal istnieją??

Gillespie: Właśnie dostałem czerwony zarys tatuażu, nie wiedziałem, co robię, więc zakryłem swój. Części zostały przerobione, więc teraz mam całość. Potem następny, dostałem portret, robiliśmy sobie tatuaże Mike Parsons, który jest naprawdę świetnym tatuatorem. Ale nie robię już realizmu.

Dlaczego już nie robisz realizmu?

Gillespie: Kiedy skończyłam 30 lat, naprawdę zainteresowałam się tradycyjnymi tatuażami, kulturą i innymi rzeczami. Teraz jestem całkiem zakryta, wszystko oprócz pośladków, prawej stopy i twarzy, czego nigdy nie zrobię. Kiedy zacząłem się naprawdę tatuować – na gardle, brzuchu, mam duży kawałek pleców Sailor Jerry – nie chciałem żadnego koloru. Lub, jeśli dostałem kolor, chciałem, aby był tradycyjny. Cały ten realizm zaczął wydawać się naprawdę nie na miejscu. Kiedy byłem młodszy, dostałem jeden lub dwa portrety, ale gdy byłem starszy, chciałem orłów, sztyletów i świętych serc. Te rzeczy. Realizm zaczął wydawać się naprawdę nie na miejscu, więc zacząłem wysadzać niektóre z nich w ciągu ostatnich kilku lat. 

Jeden z rysunków Chamberlaina.

Jeden z podkomorzy's rysunki. 

Tatuaże autorstwa Masona Chimato oparte na rysunkach Chamberlaina.

Tatuaże autorstwa Masona Chimato z siedzibą w Chamberlain's rysunki. 

Szambelan: Nie mam koloru. Nie jeden kolorowy tatuaż. Cały czarny, biały, szary. Z czego się cieszę, tego właśnie chciałem, kiedy po raz pierwszy zacząłem być tatuowany. Dorastałem z mamą, która była malarką i używała wielu kolorów. To była jej praca, całe jej życie było sztuką. Kiedy po raz pierwszy zacząłem zajmować się sztuką, zawsze był to tylko czarny atrament. Pomyślałem: „Różnię się od mojej mamy, bleh!” Chciałem, żeby wszystko było czarne. Kiedy po raz pierwszy zacząłem chodzić do tatuatorów, pokazywałem im coś, a oni mówili: „Nie mogę tego zrobić. Wszystko wybuchnie. Za dwa lata to będzie wyglądać jak gówno”. Więc pomyślałbym, cóż, zróbmy coś podobnego. I utknąłem z tym. Zacząłem nawet rysować własne tatuaże i mam na sobie tatuaż kumpla. To coś, co zawsze mnie interesowało. 

Gillespie: Dobrze dla ciebie, nie masz żadnych gównianych tatuaży portretowych, których już nie chcesz. Chcesz medal, babeczkę czy coś?

Szambelan: Tak stary, przyniesiesz mi babeczkę, kiedy przyjdziesz dziś wieczorem?? 

Gillespie: Mam kolor, ale nie dostałem kolorowych tatuaży przez jakieś osiem lat. Cały mój tors jest czarno-szary, od pośladka do głowy, jeden duży czarno-szary kawałek. W ciągu ostatnich kilku lat zacząłem robić kolorowe tatuaże. To zabawna historia. Jednym z moich ulubionych tatuatorów jest ten facet o imieniu Rich Lajoie, który pracuje w Barber’s Electric w Cincinnati. Więc idę tam, a Rich rysuje tę podkowę, która mówi „Pech”, bardzo tradycyjny projekt, a on mówi: „Robię to w kolorze”. Mówię: „Nie dostaję koloru”. I on to zrobił, a ja uwielbiam pracę tego faceta i to jest mój najbardziej komplementowany tatuaż. Zaczęłam więc robić kolorowe tatuaże – różę na szyi, gigantyczną smoczycę Sailor Jerry na plecach. Zacząłem robić kolorowe tatuaże, ale zajęło mi to minutę, a odpowiedzialny za to jest Rich. 

Tatuaż na rzepce Aarona autorstwa Richa Lajoie.

Aaron'tatuaż na rzepce autorstwa Richa Lajoie. 

Czy Rich zrobił dla ciebie inne tatuaże??

Gillespie: Zeszłego lata byliśmy w trasie z Kornem i Alice in Chains i wytatuowałem sobie rzepkę. To był głupi pomysł.

Tak, to brzmi jak okropny pomysł, gdy jesteś w trasie. To nie czas na tatuowanie rzepki, przyjacielu.

Gillespie: Mówiłem ci, Rich jest moim ulubionym. Mieszka w Cincinnati i kto do diabła jedzie do Cincinnati? Nawet nie koncertujemy w Cincinnati… więc byliśmy tam i chciałem, żeby zrobił mi rzepkę. Więc zrobił to i tatuaż wygląda niesamowicie. Ale to było okropne. Napuchł jak pieprzona kantalupa. Przez niego wpadłem w kolor. 

Zdjęcie: Anthony Tran

Zdjęcie: Anthony Tran

Spencer, opowiedz mi trochę o swoim tatuażu na dłoni.

Szambelan: Nagrywaliśmy nasz ostatni album, „Erase Me”, tuż za granicami Waszyngtonu, a nasz agent rezerwacji miał wiele powiązań ze starą sceną hardcore. Opowiedział nam o tym miejscu, które było pierwszym legalnym sklepem z tatuażami w Waszyngtonie o nazwie Jinx Proof i właściciel (Tim Corun) to facet, z którym nas ustawił. To był jeden z tych facetów, którzy byli bardzo onieśmielający, ten facet był prawdziwą okazją. Jest typem faceta, do którego wchodzisz i mówisz: „Chcę tego”, a on rysuje to tak, jak chce, i to właśnie dostajesz. Wytatuowaliśmy się przez niego cztery lub pięć razy, kiedy tam byliśmy, i to jedne z najfajniejszych rzeczy, jakie mam.

Wytatuował mi wnętrze dłoni i kilka razy mnie ostrzegał. Powiedział: „Ludzie nie wiedzą, jak robić tatuaże na dłoniach, dlatego zawsze wypadają i wyglądają jak gówno. Jestem jedynym facetem w sklepie, który może to zrobić, ale ostrzegam cię, to będzie najgorszy ból'kiedykolwiek czułem się w twoim życiu. Czy chcesz to zrobić?” A ja na to: „Tak”. „Znowu cię ostrzegę, czy chcesz to zrobić?” Ostrzegał mnie trzy razy i rzeczywiście wyszło pięknie i nie wyblakło. Jest idealny. Jest ciemno, wygląda na to, że było zrobione wczoraj.

Ale czy to był najgorszy ból twojego życia??

Szambelan: To było najboleśniejsze gówno. Bolało przez tydzień później. To było dość brutalne. Odkleił się, jak tatuaż, ale skóra wokół niego wyglądała, jakby została przecięta. Skóra się złuszczyła, to było cholernie obrzydliwe, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Wyglądało jak mięso ze skóry. Uderzenie też bolało jak sukinsyn. To było brutalne.

Odręczne teksty autorstwa Spencera Chamberlaina.

Odręczne teksty autorstwa Spencera Chamberlaina. 

Skończymy na jednym pytaniu, które zawsze zadaję ludziom w zespołach – jak to jest spotkać ludzi, którzy mają tatuaże inspirowane Underoath?

Szambelan: To dość kurewsko surrealistyczne. To dość dzikie, że ktoś inny mógłby na stałe umieścić na swoim ciele słowa, które napisaliśmy. Cała rzecz z pisaniem muzyki polega na tym, że mówisz o gównie, przez które przeszedłeś, i masz nadzieję, że będąc brutalnie szczerym i otwierając się na rzeczy, o których nawet nie rozmawiasz z najlepszymi przyjaciółmi, celem jest to, miejmy nadzieję, że pomoże to komuś innemu, kto przechodzi przez takie gówno. Widzieć, że to ma wpływ na ludzi, mieć kogoś, kto tak bardzo łączy się ze słowami, które zapisałeś, jest dość szalone. 

Gillespie: Pamiętam dokładnie moment, kiedy ludzie po raz pierwszy wykrzykiwali nam te słowa. Dlatego nie robisz tego dla pieniędzy, nie robisz tego, by być sławnym. Aby zobaczyć te słowa wykrzykiwane na ciebie, a potem zobaczyć te słowa wytatuowane na czyjejś skórze, wiesz, że to zrobiłeś.

Dowiedz się więcej o tym, co zamierza Underoath i dowiedz się, jak możesz oglądać ich streaming koncertu 24 lipca, klikając tutaj.