Treść wiadomości

Różne środki przekazu

Kiedy tatuator ze starej szkoły (znasz typ: duża makabryczna broda, kurtka motocyklowa, permanentny grymas i zbiór niewyraźnych tradycyjnych tatuaży) mówi, że tatuaż wygląda jak naklejka, wiesz, że to wysokiej jakości praca. Artyści potrzebują dziesiątek lat praktyki, aby ich praca była wystarczająco klarowna, czysta i prawie idealna, aby zdobyć naklejkę ze słowem — mimo to tylko ułamek najbardziej utalentowanych w historii dociera do tego poziomu. Sergey Shanko wpadł na pomysł tatuażu naklejkowego i wrzucił go na wyższy bieg, tworząc kawałki, które wyglądają, jakby mogły oderwać się od skóry. Jednak w przeciwieństwie do tej super wytrzymałej naklejki Ponurego Żniwiarza, na którą wydałeś pieniądze na wróżkę zębową w sklepie spożywczym, te dzieci są w niej na dłuższą metę.

Jak zacząłeś tatuować??

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, kiedy dowiedziałam się, że moja koleżanka dostała maszynkę do tatuażu. Kilka dni później poprosiłem go, aby mi go dał na kilka dni. Po tylu latach rysowania zainteresowałem się tatuowaniem i ćwiczyłem na własnej skórze. W tamtym czasie chciałem zrobić sobie tatuaż na całej nodze, bez względu na to, co to było. Po prostu chciałem być super wytatuowany, tak jak fajni kolarze BMX. Teraz rozumiem, że to było głupie, ale tak zaczęła się moja podróż.

Kiedy zacząłeś eksperymentować ze swoim charakterystycznym stylem??

Wszystko zaczęło się po tym, jak zobaczyłem poprawę jakości mojej pracy. Nie widziałem sensu w stricte realizmie. To sprawiło, że chciałem stworzyć coś zupełnie nowego.

Jak z biegiem czasu zmienił się Twój styl??

Wszystko się zmieniło. W ciągu ostatnich kilku lat prawie całkowicie wyeliminowałem pomysły i motywy z mojej poprzedniej pracy. Zacząłem zauważać, że czaszki, aniołki, róże i inne klasyczne tatuaże mnie nudzą, mimo że w latach 2004-2007 starałem się dodać do nich coś świeżego. Jeśli Twoja sztuka przestaje wywoływać prawdziwe emocje, musisz wymyślić coś nowego i świeżego.

Co składa się na zaprojektowanie jednego z twoich tatuaży?

Nie mam granic, tworzę intuicyjnie. Jeśli mi się podoba, klient powinien to polubić. Zazwyczaj projekt zajmuje od 15 do 30 minut w zależności od klienta'strona A. Pierwsze myśli, które przychodzą mi do głowy, zwykle działają najlepiej.

Jaką rolę w Twojej pracy odgrywa teoria kolorów??

To pytanie sprawiło, że się uśmiechnąłem. ja nie't znać zasady koloru lub koło kolorów. Wstydzę się tego, ale tworzę intuicyjnie. W moim procesie wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, co oznacza, że ​​nie mogę polegać na regułach kolorów i stylów. Ale jako artysta, jeśli tworzysz sztukę po swojemu, inni się przyjmą.

Skąd czerpiesz inspirację do swoich projektów?

i'dużo o tym myślałem przez ostatni rok. Inspiruje mnie nieoczekiwany zwrot w kompozycji i próba uchwycenia znaczenia z dwóch do trzech źródeł. Banksy tak na mnie wpłynął – w jego pracach wszystko jest proste, ale też znaczące. W branży tatuażu jakość pracy nigdy nie przestaje mnie zadziwiać. Dzieje się tak, ponieważ każdego dnia na Instagramie można znaleźć nowego mistrza, który robi niewiarygodnie wysokiej jakości realizm. Jeśli chodzi o inspirację stylem, moja dopiero zaczyna się pojawiać i to'za wcześnie, by kogoś odkryć. Czas pokaże, ale wierzę, że wszystko się zmieni za dwa, trzy lata.

Kiedy zacząłeś robić tatuaże z naklejkami??

W pewnym momencie tatuaże z tłem zaczęły mnie denerwować. Wielu tatuatorów wymyślało elementy w tle i starało się dodać jak najwięcej oryginalności. Ale z bliska wszystko wyglądało jak bałagan i nie było czytelnym obiektem. Zastanawiałem się, jak zacząć robić wszystko bez tła, tak jak robią to starzy chłopcy. Wróciłem do rodzinnego miasta, aby odwiedzić rodziców, a przyjaciele zaczęli mnie prosić o tatuaże. Zrobiłem portret Harley Quinn bez tła, ale potem postanowiłem zrobić wokół niego biały kontur, jakby to była naklejka. Oczywiście nikomu ten pomysł nie spodobał się, ale ja nalegałam, bo zrobiłam sobie tatuaż za darmo. Zdecydowaliśmy, że jeśli to nie wypali, będę mógł zatuszować to zwykłym tłem w ciągu kilku tygodni. Ale ostateczny tatuaż był idealny i wyglądał jak prawdziwa naklejka. Na Instagramie tatuaż od razu zyskał popularność, a potem przez długi czas eksperymentowałam z naklejkami z tatuażami. Nie mogłem przewidzieć, że ten eksperyment doprowadzi do tak dużego popytu.

Co chciałbyś wiedzieć o tatuowaniu zanim zacząłeś??

Pomyśl o swoim stylu, bo to jest najważniejsze.

Kiedy tatuażysta jest gotowy, aby rozwinąć swój własny styl??

Według mnie dzieje się tak, gdy są całkowicie zadowoleni z podstaw swojej pracy — takich jak szkic i nasycenie kolorów. Wtedy zaczną o tym myśleć. Powinno być źródło inspiracji, coś, co da Ci energię nie tylko na miesiąc czy rok, ale czas potrzebny na stworzenie własnego stylu. Niektórzy z artystów, których odmienne style mnie zainspirowały to Carlos Torres, Nikko Hurtado, Paul Booth, Mister Cartoon i Timmy B..