Treść wiadomości

Przygotuj się na sen lekarza z tymi lśniącymi tatuażami

W dzisiejszych czasach wydaje się, że każdy film, który wychodzi, jest sequelem, a jeśli nie, że to'jest częścią jakiegoś "wszechświat filmowy." Biorąc to pod uwagę, nadal byliśmy zszokowani, gdy usłyszeliśmy, że będzie kontynuacja klasycznego horroru Stanleya Kubricka "Lśnienie." 

Nie tylko minęło 39 lat od premiery oryginału, ale jak u licha zamierzasz kontynuować to, co jest uważane za jedno z największe horrory wszech czasów? Mówiąc, że reżyser Mike Flanagan ("Nawiedzony dom na wzgórzu," "Cicho") ma dość duże oczekiwania do spełnienia "Doktor sen" jest prawdopodobnie niedopowiedzeniem stulecia. 

Film oparty jest na powieści Stevena Kinga, która rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w "Lśnienie." Poznajemy Danny’ego Torrance’a jako osobę dorosłą i szybko okazuje się, że jego doświadczenie w hotelu Overlook pozostawiło na jego psychice blizny na całe życie. Nie tylko musi nosić wspomnienia o swoim ojcu, który stał się morderczy po zbyt dużej pracy i niewystarczającej ilości zabawy, ale Danny nadal jest nawiedzany przez ducha kobiety w pokoju 237. 

Danny zwraca się do alkoholu, aby sobie z tym poradzić, dając mu metaforycznego demona, z którym może się zmagać, oprócz tych rzeczywistych w jego głowie. W takim stanie znajdujemy go na początku filmu. W mgnieniu oka rozwija się fabuła dotycząca Lśnienia (mocy, które Torrance stara się zrozumieć jako dziecko) i tajnego kultu zwanego Prawdziwym Węzłem. To'tyle, ile możemy ci powiedzieć, nie psując niczego. 

Cała praca i brak tatuaży sprawiają, że Jack jest nudnym chłopcem… więc pozwól'cofnij się w czasie do 1980 roku i sprawdź jakiegoś zabójcę "Lśnienie" tatuaże, zanim pobiegniemy do kin, aby zobaczyć "Doktor sen" w piątek 8 listopada.