Treść wiadomości

Poznaj Frederico Rabelo . z Brazylii

Brazylijski tatuator Frederico Rabelo wziął sobie prosto do serca stare powiedzenie „Bold will hold”, jego praca nie zamierza się ruszyć. Rabelo jest kuratorem oddanej klienteli oczarowanej jego ilustracyjnym urokiem i śmiałym zastosowaniem nasycenia. Poza umiejętnością fachowego wbijania igły w skórę, ludzi pociąga praca Rabelo ze względu na złożone emocje, które wywołują jego prace oraz wyjątkową harmonię, jaką każdy tatuaż ma z indywidualnym użytkownikiem..

Jak rozwijałeś swój styl i jacy artyści byli twoją główną inspiracją??

ja nie'Naprawdę wierzymy w ideę stylu, zwłaszcza w tatuaż, w którym techniki i figuracje są często mylone ze stylem. Dla mnie tatuaże są platformą artystyczną, a sposobem na ewolucję artysty jest ewolucja najpierw jako istota. Moja prawda – mianowicie moje przekonania, inspiracje, skłonności i cnoty – zawsze podlega ciągłej ewolucji. I z tego złożonego splotu rzeczy, w każdym wykonanym przeze mnie tatuażu pojawia się moja wizja siebie i tego, co dobrego mogę wnieść do tego świata. Tam zaczyna się ostateczny obraz każdego projektu. Im wyraźniej komunikuje się artysta z jego prawdą i umiejętnością jej wyrażania, tym więcej afirmacji stylu.

Jako tatuażysta byłem głęboko zainspirowany twórczością Alexandra Grima i Guya Le Tatooera. Również prace brazylijskiego fotografa Sebastião Salgado; pisarstwo i książki Johna Bergera, Wassily’ego Kandinsky’ego i Allana Kardka; oraz twórczość jugosłowiańskiego malarza Vladimira Velickovicia, który niedawno zmarł.

Jaką rolę w tworzeniu czarnego tatuażu roboczego odgrywa nasycenie??

Jest moment lub element, który sprawia, że ​​tatuaż się udaje. To wydarzenie jest czasami wspaniałe i wykracza poza nasze wyjaśnienia – prawie zawsze oczywiste, a tam mamy coś naprawdę wyjątkowego. Innym razem, częściej, mamy udane projekty, w których możemy określić, gdzie poszliśmy dobrze i wykonaliśmy tatuaż. W większości moich prac te momenty zdarzają się z rozmieszczeniem i użyciem czerni. Czerń to bardzo dynamiczny kolor, który przeszedł wiele znaczeń i nawet nie był uważany za kolor. Studiuję historię czerni, a jej pierwsza rejestracja ma miejsce jeszcze przed nadejściem świata, gdzie na początku wszystko było „ciemne na obliczu otchłani”, czerń potem pojawia się jako kolor pierwotny, ale także jako zabójczy i zabójczy. próżnia. Od XIV wieku czerń zaczęła stawać się eleganckim i zwyczajnym kolorem. Obecnie czerń stała się podstawowa i neutralna zgodnie z jej zastosowaniami w kulturze globalnej. Dla mnie czerń jest spokojna, ale też mocna. Ono'nie jest ani ciemny, ani jasny. Jest gęsty, poważny i dynamiczny. Przede wszystkim dynamiczny, jak woda. Woda może leczyć i być spokojna, albo może wszystko zniszczyć. Czarny jest jak woda.

Jaki jest twój proces tworzenia tatuażu od początku do końca??

Proces jest bardzo zróżnicowany. Ogólnie myślę najpierw o ciele, a potem o projekcie'figuracja. Generalnie pozwalam ciału kierować dużą częścią tego, co's przyjść. Używam bardzo prostych linii i przestrzeni, które mi oferuje, znajduję największą możliwą przekątną, trochę linii przepływu/anty-przepływu i możliwe obszary podświetlenia, ale dopiero po tym'Po zakończeniu zaczynam myśleć o sztuce. W przypadku figuracji zależy to od tego, ile mam połączenia i repertuaru nad tym, co mam'mam zamiar przedstawić. Ono'Ważne jest dla mnie myślenie, że rzeczy mają duszę, a ich rysowanie lub tatuowanie jest szansą na uwidocznienie tej energii. W tym celu zaczynam od wykonania kilku szkiców najmniejszej możliwej części obiektu. Na przykład, jeśli ja'Idąc narysować ptaka, zaczynam przyglądać się pazurom, potem łapom, potem piórom, a później całemu upierzeniu, a więc mam całego ptaka i możliwości, które w nim widzę. W ten sposób staję się wolny i podporządkowuję tę figurację moim interesom. Ono'Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że ciało nawiązuje relacje kulturowe, antropologiczne i społeczne, w różnych jego częściach i płci. Relacje, które sprawiają, że na przykład ten sam rysunek ma inny wpływ, jeśli jest wytatuowany na kobiecie'pierś czy mężczyzna'ramię. Zasadnicze znaczenie ma stawianie się przed tymi relacjami, ponieważ to dzięki sumieniu i narzuceniu tych wszystkich rzeczy mamy szansę ingerować w nie i tworzyć „rzeczywistość” – wartości, wierzenia, systemy i organizacje, w których wkładamy się, aby ewoluować i żyć.