Treść wiadomości

Powrót dzieciaka

W wieku 13 lat JoJo przeszedł do historii jako najmłodszy artysta w Ameryce, który zdobył singiel nr 1, a następnie ponownie jako najmłodszy nominowany do nagrody MTV Video Music Award. JoJo zadziwiła publiczność swoimi potężnymi rurami i wydawało się, że przygotowuje się do bycia następnym R&Supergwiazda B. Ale z powodu upadającej wytwórni płytowej minie 10 lat, zanim świat ponownie usłyszy o JoJo. Teraz, z zupełnie nowym albumem, który podbija listy przebojów, JoJo powraca i zostaje. 1 maja JoJo wydała „Good to Know”, pokazując swoją odporność i hart ducha jako artystki, która ciężko walczyła o dalsze tworzenie muzyki. „Kiedy ludzie pytają mnie:„ Dlaczego zdecydowałeś się kontynuować? ”Po prostu nie rozumiem, jaka jest alternatywa” – mówi JoJo. „To jest coś, co zaczęłam, gdy byłam małą dziewczynką i nie pozwalam, by definiowały mnie przemysł, polityka i rzeczy, które były poza moją kontrolą. Kiedy idziesz dalej, tak wygrywasz.

Kariera JoJo rozpoczęła się, gdy miała 12 lat, po tym, jak podpisała kontrakt z Blackground Records, a później wydała swój pierwszy hit nr 1 „Leave (Get Out)”. Jako nastolatka zagrała w dwóch największych filmach familijnych tego roku i wydała swój drugi album, który zajął trzecie miejsce na liście Billboard Top 200. W tym czasie widziała więcej światowych tras koncertowych i więcej. , 1 single w jej przyszłości; jednak dekada nie poszła zgodnie z planem.

Przywiązana umową, którą uznała za niesprawiedliwą, JoJo wniosła jej etykietę do sądu. „Nie posiadałem prawnie własnego głosu, więc nie zaaprobowaliby niczego, co zrobiłem” – mówi JoJo. „Nie byłem w stanie wydawać albumów, a moja niezdolność do wydawania muzyki sprawiła, że ​​w ogóle wypadłem z biegu, aby w ogóle znaleźć się na listach przebojów”. JoJo ostatecznie wygrała bitwę po znalezieniu luki w kontrakcie, a przez te lata zmagań jedną z jej największych motywacji była oddana rzesza fanów. Fani JoJo utknęli z nią przez lata milczenia i zawsze byli gotowi bronić jej w mediach społecznościowych, podpisując swoje posty #freejojo. „To było bezcenne i nie mogę powiedzieć, że nadal bym tu był, gdyby nie oni” – mówi JoJo. „Nie mogę przecenić, w jaki sposób utrzymywali mnie przy życiu i mam najlepszą, najbardziej namiętną bazę fanów na świecie”.

Zdjęcie Douga Krantza

Zdjęcie Douga Krantza

Po krótkim podpisaniu kontraktu z Atlantic Records i wydaniu swojego trzeciego albumu studyjnego „Mad Love” w 2016 roku, JoJo podjęła decyzję o utworzeniu własnej wytwórni – Clover Music. Następnie zaczęła ponownie nagrywać wokale do swoich wczesnych przebojów i odzyskać własność swoich singli, które znalazły się na szczycie listy przebojów. Teraz, gdy zakryła swoją starą muzykę własną wytwórnią i po raz pierwszy ma pełną kontrolę nad swoim głosem, JoJo triumfalnie powróciła z „Good to Know”, która pokazuje piosenkarkę jako w pełni rozwiniętą i urzeczywistnioną wykonawcę. „Moim procesem [przy tym albumie] było zdobycie kilku moich ulubionych twórców i wypróbowanie kupy gówna” – mówi JoJo. „W zasadzie otworzyłem swoje dzienniki, osuszyłem mózg, pisałem o tym samym w kółko. Przeszłam przez proces odkrywania siebie, samotności, prób ucieczki i kronikowania ostatnich dwóch lat mojego życia”.

JoJo ponownie przedstawiła się światu z pierwszym singlem z albumu, „Man”, i pomimo tytułu, nie obsadziła ani jednego mężczyzny w teledysku do piosenki. Zamiast tego jest to hymn kobiecego upodmiotowienia, a wideo zawierało sceny z prawdziwego składu dziewcząt JoJo — Ari Lennox, Tinashe, JinJoo, Francia Raisa i JoJo Gomez. „Chciałem jasno powiedzieć, że chociaż piosenka nazywa się „Man”, nie chodzi o pragnienie mężczyzny lub potrzebę mężczyzny” – mówi JoJo. „Chodzi o kochanie siebie, a nie osiedlanie się i zwiększanie uznania swojej wartości. Kobiety, które są w teledysku, to niektóre z moich domowych dziewczyn i zabijają je same w sobie, na które patrzę: „To zła suka”. W piosence JoJo przedkłada miłość własną i przyjaźń nad romans, które mogą być tematami drugorzędnymi w stosunku do przesyconego miłością i pożądaniem gatunku R&B. „Moje dziewczyny tak bardzo przyczyniły się do mojego rozwoju w ciągu ostatnich kilku lat” – mówi JoJo. „Świadomie byłem singlem i żyłem w celibacie podczas tworzenia albumu, ponieważ chodziło o poznanie siebie, moich gustów i granic”.

Podczas gdy „Man” uosabia znalezienie pewności siebie jako samotna kobieta, JoJo wyraźnie pokazała drugą stronę tej historii w swoim albumie. Jej promocyjny singiel „Lonely Hearts” odnosi się do wrażliwej strony bycia samemu i znaczenia pracy nad sobą przed związkiem. „Mężczyzna to klimat „Uwielbiam być sam”, ale „Lonely Hearts” pokazuje, że bycie singlem nie zawsze jest tak seksownym, wzmacniającym uczuciem – mówi JoJo. „Czasami jest dużo introspekcji lub myślisz o cofnięciu się. Bycie samemu nie zawsze jest proste. To po prostu inna strona samotności”.

Zdjęcie Douga Krantza

Zdjęcie Douga Krantza

„Warto wiedzieć” nie byłoby pełnowartościowym R&Album B bez co najmniej jednego hitu z sypialni, a tym utworem jest „Comeback”. Początkowo wybrany jako promocyjny singiel albumu, ale powstrzymywany, by zawierać elementy Tory Lanez i 30 Roc, ta piosenka udowadnia, że ​​JoJo jest w stanie pokazać swoją seksowną stronę, a także tworzyć introspektywne ballady. Jako dzieło, album ukazuje wieloaspektowy splendor JoJo, a jeśli chodzi o jej fizyczne dzieło, jej tatuaże robią to samo. JoJo zaczęła kolekcjonować tatuaże w wieku 17 lat, zakładając na palec klucz wiolinowy. Ponieważ spędziła wiele lat na poznawaniu siebie, pokazała swój własny rozwój poprzez swoją kolekcję tatuaży. „Mam ten piękny portret Sedony w Arizonie, która jest jednym z moich ulubionych miast na świecie” — mówi JoJo. „Przypomina mi spokój i jasność, które mam, gdy tam jestem. To dla mnie naprawdę wyjątkowe miejsce i jest tak piękne ze wszystkimi kolorami, które tak naprawdę zainspirowały okładkę „Dobrze wiedzieć”.

Z jej nowym albumem, który robi fale w Internecie i milionami świętującymi jej zwycięski powrót na listy przebojów, JoJo ma wszystkie narzędzia, aby odzyskać światło reflektorów. Ostatnie półtorej dekady było pełne wzlotów i upadków dla JoJo, ale przez wszystkie swoje zmagania udowodniła, że ​​jest zaangażowana w jazdę na falach. A teraz jest silniejsza jako artystka, artystka i kobieta, niż kiedykolwiek wcześniej. JoJo odzyskała własny głos, a pomijając to, nic nie powstrzymuje jej przed przejęciem świata, jedno uderzenie na raz.

Zdjęcie Douga Krantza

Zdjęcie Douga Krantza

Złap edycję deluxe "Dobrze wiedzieć" 28.08, który zawiera remiks "Samotne serca" z Demi Lovato i pięcioma dodatkowymi singlami.