Treść wiadomości

Patriots Kicker Justin Rohrwasser planuje pokryć tatuaż

New England Patriots wybrali kickera Justina Rohrwassera w piątej rundzie draftu NFL w miniony weekend. W ten sposób sprowadzili utalentowanego kickera, który zastąpi ich długoletniego kickera Stephena Gostkowskiego. Rohrwasser wniósł do zespołu coś jeszcze, coś, co prawdopodobnie doprowadzi trenera Billa Belichika do szaleństwa – kontrowersje poza boiskiem wokół jednego z graczy's tatuaże. 

Od momentu ogłoszenia selekcji, Twitter NFL wybuchł z ludźmi, którzy podnoszą atrament na Rohrwasser'prawe ramię. Widoczny poniżej tatuaż jest symbolem często kojarzonym z prawicowa grupa paramilitarna „Trzy Procenty”. 

Nowy projekt

Grupa – która bierze swoją nazwę od przekonania, że ​​tylko 3% populacji walczyło przeciwko Brytyjczykom podczas rewolucji amerykańskiej – od dawna jest klasyfikowana jako grupa antyrządowa przez organizacje takie jak Southern Poverty Law Center. Wiadomo, że zaciekle bronią praw wynikających z drugiej poprawki i opowiadają się za ingerencją rządu federalnego. 

Na swojej wprowadzającej konferencji prasowej, przeprowadzonej za pośrednictwem telekonferencji, Rohrwasser wyjaśnił, dlaczego otrzymał tatuaż, a także swoje plany zatuszowania tatuażu w najbliższej przyszłości. 

„Dostałem ten tatuaż, kiedy byłem nastolatkiem i mam dużo rodziny w wojsku” – powiedział Rohrwasser, za pośrednictwem transkrypcji dostarczonej przez Patriots. „Myślałem, że w tamtym czasie był to symbol wsparcia wojskowego. Oczywiście przekształciło się to w coś, czego nie chcę przedstawiać. Kiedy patrzę na to wstecz, powinienem był zrobić o wiele więcej badań, zanim umieściłbym jakikolwiek taki znak lub symbol na moim ciele, a nie jest to coś, co kiedykolwiek chcę reprezentować. To będzie pokryte.

Trzeba się zastanowić, czy jest to przykład Rohrwassera po prostu kłaniającego się presji opinii publicznej, czy naprawdę nie zgadza się z sentymentem stojącym za projektem. Mógł to być prosty przypadek nastoletniego nieporozumienia, ale jest to bardzo specyficzny symbol, a niektóre z jego innych tatuaży śledzą ideologię związaną z grupą. 

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Rohrwasser kończy się zakrywaniem tatuażu.