Treść wiadomości

Oto, co musisz wiedzieć o chorobie implantów piersi

W 2018 r. 310 000 pacjentek przeszło operację uzyskania implantów piersi – liczba ta potroiła się od 1997 r. Implanty piersiowe po raz pierwszy wprowadzono na rynki amerykańskie w latach 60. XX wieku, jednak'Do lat 80-tych docierały do ​​głównego nurtu. W latach 90., dzięki gwiazdom pornograficznym, takim jak Jenna Jameson, implanty osiągnęły swój krok, a przez 2000 więcej kobiet niż kiedykolwiek szło pod nóż, aby uzyskać większy rozmiar klatki piersiowej.

Jednak w ostatnich latach wiele kobiet mówi o chorobie implantów piersi, której objawy obejmują przewlekły ból, wypadanie włosów, wysypki i depresję. Chociaż lekarze nie't jeszcze rozpoznają BII jako chorobę medyczną, gwiazdy takie jak Michelle Visage i Tiffany Pollard zgłosiły objawy i przeszły operację usunięcia implantów.

Kobiety z całego świata zaczęły udostępniać swoje historie o BII w mediach społecznościowych i chociaż ich objawy mogą się różnić, prawie wszystkie zgodziłyby się, że ich jakość życia poprawiła się po usunięciu implantów. Wielu zabrało się na Instagram, aby podzielić się swoimi historiami, po pierwsze jako przestroga dla tych, którzy rozważają wszczepienie implantów, a po drugie, aby zaoferować rozwiązanie osobom zmagającym się z niewyjaśnionymi problemami zdrowotnymi.

Co sądzisz o chorobie implantów piersi i wielu kobietach, których ona dotyczy? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na temat tej historii w sekcji komentarzy.