Treść wiadomości

Od otyłości do bestii

Podobnie jak wiele dzieci, które dorastały w rodzinach o niższych dochodach, John David Glaude i jego rodzina jedli to, na co mogli sobie pozwolić. Nawet jeśli żywienie było priorytetem, zdrowa żywność nie zawsze była ekonomicznie opłacalna. Gdy dorósł, wciąż przybierał na wadze, przechodząc z husky dziecka do największego dziecka w jego liceum. „Przybierając na wadze przez lata, zaczyna być całkiem normalne” – mówi Glaude. „Po prostu akceptujesz, że nowy rok szkolny oznacza noszenie koszuli i spodni w większym rozmiarze. Wszystko przyszło do głowy, gdy uderzyłem 20 lat i byłem blisko 400 funtów.” Będąc tak ciężkim, Glaude zdawał sobie sprawę z własnej śmiertelności i wiedział, że w tym rozmiarze nie chodziło o to, czy jego ciało go zabije, ale kiedy.

Dorastając, Glaude miał wiele doświadczeń, w których jego ciało zmusiło go do konfrontacji z tą rzeczywistością, ale jego olśnienie nadeszło dzięki obejrzeniu odcinka „Miami Ink”. Glaude zobaczył klienta, który robił sobie tatuaż z hamburgerem, aby upamiętnić swój sukces w odchudzaniu, i zdał sobie sprawę, że nadszedł czas, aby dokonać zmian i zdobyć własny tatuaż. „Miałem 20 lat i oglądałem „Miami Ink”, jedząc podwójne danie z pomarańczowego kurczaka i pijąc dużą wodę sodową” – wyjaśnia Glaude. „Zdałem sobie sprawę, że jeśli to jest coś, co chcę zmienić, muszę włożyć w to pracę, aby to się stało. Wcześniej próbowałem schudnąć dla innych ludzi, ale tym razem chciałem to zrobić dla siebie i to był początek.”

Glaude rozpoczął swoją podróż odchudzającą, niewiele wiedząc o odżywianiu, zamiast tego ustalając to, co nazywa dietą zdroworozsądkową. Zaczął od wyeliminowania żywności, o której wiedział, że jest niezdrowa – napojów gazowanych, fast foodów i fast foodów. W przeciwieństwie do innych razy, kiedy próbował schudnąć, jego największym priorytetem było utrzymywanie pozytywnego nastawienia psychicznego i utrzymywanie dobrego humoru poprzez wizualizację nowego życia, które go czekało. Pozytywność Glaude’a nie tylko pomogła mu w dokonywaniu zdrowych wyborów, ale także utrzymywała go przy życiu, gdy czekał na długofalowe wyniki.

Zdjęcia autorstwa Johna Davida Glaude .a

Zdjęcia autorstwa Johna Davida Glaude .a

„Byłem tak duży, że trzeba było stracić 50 funtów, aby było to bardzo zauważalne” – mówi Glaude. „Właśnie wtedy ubrania zaczęły pasować inaczej i był to kamień milowy, o którym nigdy nie myślałem, że dotrę”. Utrata pierwszych 50 funtów była motywacją, której Glaude potrzebował, aby rozpocząć swoją podróż na wysokim biegu. W końcu stracił 180 funtów, a fizyczna transformacja była ekstremalna. Z największego faceta w szkole przeszedł do jednego z najsilniejszych facetów na siłowni, co dało mu nowe spojrzenie na życie i poczucie celu. Jednak była jedna główna konsekwencja drastycznej utraty wagi Glaude’a, a była to jego luźna skóra.

Kiedy tracisz znaczną ilość wagi, luźna skóra jest nieunikniona. Luźna skóra Glaude’a jest zauważalna, gdy zdejmuje koszulę i przez wiele lat była to jego największa niepewność. Jednak zamiast ukrywać swoje przekształcone ciało, przyjął sposób, w jaki wyglądał i stworzył wirusowy film na YouTube, który mógł zobaczyć cały świat. „Kiedy opublikowałem film, całkowicie zmieniło to moje życie” – mówi Glaude. „Uświadomiłem sobie, że bycie bezbronnym i szczerym w kwestii niepewności jest o wiele bardziej pomocne dla ludzi niż próba zachowywania się perfekcyjnie”.

Film skłonił Glaude do odkrycia pasji pomagania innym w ich własnych podróżach z utratą wagi. Im więcej publikował w mediach społecznościowych, tym częściej ludzie kontaktowali się z własnymi pytaniami. „W miarę postępów zdałem sobie sprawę, że mogę pomóc ludziom, którzy byli w takiej sytuacji, w jakiej byłem, kiedy zacząłem tracić na wadze” – mówi Glaude. „Byłem facetem, który naprawdę nie sądził, że może schudnąć. Ale udało mi się to zrobić i naprawdę nie sądzę, żeby było we mnie coś specjalnego”.

Oprócz budowania osobistej marki wokół swojej historii sukcesu, Glaude był w stanie zmotywować setki ludzi do odchudzania. W branży fitness, w której wielu wpływowych osób, które widzisz, pasowało przez całe życie, przeszłość Glaude sprawia, że ​​można z nim się powiązać. „To bardzo naturalne, że szukamy porady u ludzi, którzy przeszli przez to samo” – wyjaśnia Glaude. „To oczywiście coś, co było dużą częścią tego, dlaczego ludzie są zainteresowani wysłuchaniem mojej historii”. Glaude teraz dzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat tego, jak bezpiecznie i skutecznie schudnąć z ponad milionem połączonych fanów na YouTube i Instagramie. Innym głębokim sposobem, w jaki podzielił się swoją podróżą z odchudzaniem ze światem, jest jego kolekcja tatuaży.

Przed schudnięciem Glaude podziwiał wiele tatuaży, które widział w „Miami Ink”, ale uważał, że jest za duży, by dostać rękaw. Potem, kiedy już stracił na wadze, chciał odzwierciedlić swoją przemianę w ubraniu, które w końcu mógł nosić z dumą. „Moim pierwszym tatuażem po utracie wagi był smok koi na ramieniu” – mówi Glaude. „To historia transformacji, w której koi zaczyna się na dnie rzeki. Gdy próbują płynąć w górę rzeki, niektóre z nich umierają lub zostają zjedzone, ale ci, którzy dotrą do stawu na szczycie, zamieniają się w smoki. Pomimo folkloru stojącego za tatuażem Glaude, w tym elementów fantasy, przesłanie transformacji nie może być bardziej ugruntowane w rzeczywistości. Nie ma magicznej pigułki, która może sprawić, że schudniesz. Trwałe rezultaty uzyskuje się dzięki wytrwałości, sile i pozytywności. A kiedy myślisz o ustąpieniu z prądem i poddaniu się, po prostu pamiętaj, do czego zmierzasz.

Zdjęcia autorstwa Johna Davida Glaude .a

Zdjęcia autorstwa Johna Davida Glaude .a