Treść wiadomości

Moby debiutuje kolejny wegański tatuaż na szyi

W latach 90. i na początku 2000 roku Moby zdefiniował elektroniczną muzykę taneczną i sprzedał ponad 20 milionów płyt na całym świecie. Oprócz tego, że jest znany ze swojej muzyki, Moby jest również uznawany za zapalonego działacza na rzecz praw zwierząt, który jest weganinem od ponad trzydziestu lat. Dzięki kotek o imieniu Tucker, Moby przeszedł na wegetarianizm w 1984 r., a później został weganinem w 1987 r. Następnie nagrał album alternatywnego rocka zatytułowany "Prawa zwierząt," w 1996 roku i przez lata współpracował z wieloma organizacjami praw zwierząt, w tym Best Friends Animal Society, Farms Not Factories i różnymi sanktuariami rolniczymi.

Jego zamiłowanie do praw zwierząt wpłynęło również na jego wybór tatuażu. Po ponad 32 latach weganizmu Moby zdecydował się na to zdanie "Wegańskie na całe życie," wytatuowany z boku szyi przez "Atrament LA" gwiazda Kat Von D we wrześniu 2019 r.. "Jestem weganką od prawie 32 lat, więc zrobienie tego tatuażu wydawało się całkiem bezpiecznym zakładem," Moby udostępnił obok tatuażu.  "Praca na rzecz praw zwierząt i wyzwolenia zwierząt to praca mojego życia."

Dwa miesiące później, w listopadzie 2019 roku, Moby postanowił uczcić swoją 32. rocznicę weganizmu 12 nowymi tatuażami, które były frazą "Prawa zwierząt," w dół każdego z ramion. Dostał również ten tatuaż przez Kat Von D, a później wypełnił napis w grudniu 2019 r.. "Jestem wegańską aktywistką na rzecz praw zwierząt z wielu powodów," Moby udostępnił na Instagramie z tym tatuażem. "Ale ostatecznie dlatego, że w głębi duszy wierzę, że każde zwierzę ma prawo do życia własnym życiem, zgodnie z własną wolą."

Niedługo potem Moby zrobił jeszcze kilka małych tatuaży, które oddają hołd jego weganizmowi. Pierwszym był "VX," z boku oka, który, jak wyjaśnił w mediach społecznościowych, reprezentuje wegański straight edge. "Straight edge, bo po prostu nie mogę być dobrym aktywistą, jeśli leżę chory w łóżku & kaca codziennie do 17.00," Moby wyjaśnił na Instagramie. "I oczywiście wegański, ponieważ zależy mi na zwierzętach, zdrowiu ludzi, zmianach klimatu, wylesianiu lasów deszczowych, prawach pracowniczych, zużyciu wody, głodzie i wszystkich innych przerażających rzeczach, które są wynikiem wykorzystywania zwierząt do jedzenia."

Moby również dostał frazę "Nie powinieneś zabijać," na karku, nad krzyżem, który zrobił prawie 25 lat wcześniej. "Dostałem swój pierwszy tatuaż, krzyżyk na szyi, w 1995 roku, kiedy byłem na Lollapalooza z soniczną młodością, Beckiem, chodnikiem itp.," Akcje Moby. "Po 24 latach pomyślałem, że czas zapytać @thekatvond aby go zaktualizować. Czy nie byłoby niezwykłe, gdyby światowe religie zgodziły się na ten jeden prosty edykt; nie powinieneś zabijać? Nie będziesz zabijał ludzi. Nie będziesz zabijał zwierząt. Po prostu nie zabijaj!."

 

Potem, po kilku miesiącach nie tatuowania, Moby wrócił jeszcze raz, aby zrobić kolejny tatuaż na szyi. Tym razem to's zdanie? "Chroń niewinnych, broń bezbronnych." Według Moby’ego wybrał ten cytat jako własną wersję przysięgi Hipokratesa, która jest przysięgą, którą wielu lekarzy składa po ukończeniu studiów medycznych. Moby dostał tatuaż autorstwa Dana Smitha z Captured Tattoo, który podobnie jak Moby jest również weganinem i straight edge według jego biografii.

Co myślisz o Moby'najnowszy tatuaż? Czy zrobisz sobie tatuaż na szyi? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na temat tej historii w mediach społecznościowych.