Treść wiadomości

Louis K Meisel prezentuje INKED ekskluzywne spojrzenie na największą na świecie kolekcję sztuki pin-up

Louis Meisel urodził się na Brooklynie w 1942 roku. Gdy dorastał w latach 50., jego uwaga zawsze skupiała się na sztuce pin-up. Od 20 roku życia wiedział, że zostanie handlarzem dziełami sztuki.

„Moje lata formacyjne przypadły na szczyt złotej ery pin-upów” – powiedział Meisel. „Widzenie pin-upów w Playboyu i w latach 50. miało ogromny wpływ”.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

Meisel powiedział, że dorastał z abstrakcyjnymi ekspresjonistami i artystą pop „jako dzieciak groupie, który się trzymał”. Odkąd zdecydował się rozpocząć handel sztuką, skupił się na tym, co uważa za „najlepszych realistycznych malarzy i rzeźbiarzy na świecie”.

Kiedy Meisel kupił swój pierwszy obraz Elvgrena w 1970 roku, jego udział w świecie handlu sztuką został zasadzony. „Byłem na wystawie antyków i zobaczyłem obraz Elvgrena za 300 dolarów i kupiłem go. Od tego dnia wszedłem i wyszedłem z prawie 200 obrazów Elvgren i z łatwością ponad tysiąca pin-upów do dziś” – powiedział.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

Problem z odnalezieniem tych przedmiotów, wyjaśnia Meisel, polega na tym, że nie były pokazywane w galeriach, w których można je było kupić. Rozdawali je kalendarze i wydawnictwa. „Sprzedano je po bardzo przystępnej cenie i nikt się nimi nie przejmował” – powiedział.

Jako kolekcjoner, „Chodziło o wyśledzenie ich i znalezienie ich gdziekolwiek się da” – powiedział Meisel. Obejmowało to wiele ukrytych sklepów z antykami, w których zbierano „kalendarze, blottery i książeczki zapałek, na których wydrukowano pin-upy”.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

Pod koniec lat 70. Meisel posiadał „pokaźną kolekcję oryginalnych obrazów”. Poznał innego kolekcjonera, Charlesa G. Martignette, który stał się jednym z jego partnerów i najlepszych przyjaciół.

„Charles robił to samo, z jeszcze większym naciskiem. Mam na myśli to, że miał tysiące papierów” – powiedział Meisel. „Nas dwoje spotkaliśmy się i staliśmy się największymi kolekcjonerami, dealerami i autorami”.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

Piętnaście lat temu Martignette zmarła na atak serca. Zostawił swoją kolekcję Meisel, pozostawiając Meisela jako jedynego „prawdziwego kolekcjonera na świecie”. 

Meisel opisuje siebie jako „innego rodzaju kolekcjonera”. Taki, który nie koncentruje się na komercjalizacji lub sprzedaży ludziom, którzy kupują za inwestycję. Tego rodzaju, który przyciąga kolekcjonerów z całego świata, aby przyjść i zobaczyć ekwipunek Meisela. Jednak Meisel nie dotarł tam, gdzie jest bez krytyki.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

„Z tego samego powodu ludzie szydzili ze mnie, mówiąc:„ Och, pokazujesz ilustratorów, prawda? ”. Cóż, mamy do 300 000 $ w Elvgren, a Vargas do 100 000 $ ”- powiedział Meisel.

Ale Louisa K. Meisela to nie obchodziło. Wiedział, że jego niesamowity katalog był pełen wspaniałych, wysokiej jakości artystów. „Nigdy tak naprawdę nie przejmowałem się tym, co myślą ludzie. Właśnie znalazłem to, co uważałem za ważne historycznie, ważne artystycznie, z umiejętnościami, kunsztem, pięknem” – powiedział Meisel. „Wszystkie rzeczy, które ludzie obecnie dyskontują”.

Meisel opisuje pin-up girl jako „seksowną, ale czystą”. Dodaje: „bardzo rzadko są nago. Są ubrane seksualnie, ale zawsze mają dziewczęcy, ładny wygląd”. Meisel zauważył również: „Rozrywka i humor zawsze były integralną częścią sztuki pin-up”.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

W latach 50. wielkim apelem było to, że modelami były: „Całkowicie amerykańska dziewczyna, do której chłopcy wrócili z II wojny światowej i wojny koreańskiej, aby znaleźć, ożenić się, kochać i mieć dzieci”.

Meisel podkreśla wiele tematów z czasów pin-up, takich jak sporty morskie, kowboje, bielizna i sporty NAPA. Wszystko to, co Meisel trzyma w swoim ekwipunku, na podłodze pod galerią, zablokowane liną. Wisi również o wiele więcej na swoim poddaszu o powierzchni 4000 stóp kwadratowych nad galerią.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

Meisel opowiada: „Pin-up nigdy nie graniczył z niczym, nawet zbliżonym do pornografii. Kiedy pojawił się feminizm w latach 70., tak naprawdę nie sprzeciwiały się temu”.

Podczas gdy ruch feministyczny lat 70. sprzeciwiał się niektórym aktom, które produkowała Mel Ramos, „pin-up zawsze był formą sztuki, która była wyjątkowa dla amerykańskiej historii”.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

Meisel wyraża frustrację z powodu komercji i „braku zabawy” w dzisiejszych galeriach. „Nie wolno ci używać słowa „piękno” lub „jakość”, ponieważ nie jest to poprawne politycznie” – powiedział Meisel. „Ponieważ tak niewiele osób może to zrobić i chcemy, aby każdy otrzymał trofeum, niezależnie od tego, czy jest dobry, czy nie”.

Meisel skomentował wpływ współczesnych problemów społecznych na sztukę współczesną. Odwołuje się do ruchu #MeToo – ściśle w tym sensie, że nie wierzy w sztukę policyjną.

Podczas gdy dzieciństwo Meisela utorowało drogę do miejsca, w którym siedzi dzisiaj, wpływ, jaki wywarł na legendarnych artystów w całej historii, jest jeszcze większy.

Chociaż Meisel pisał książki, które określały, którzy artyści są ważni, pomógł także zmienić dobrze ugruntowane książki w tej dziedzinie. „Kluczowe zabytki historii sztuki”, książka, którą wielu studentów otrzymuje pierwszego dnia studiów, po wielu wydaniach w końcu obejmowała kobiety. Dzięki Louisowi K. Meisel.

Zdjęcie Cassie Zhang

Zdjęcie Cassie Zhang

Meisel konserwuje sztukę pin-up, „ponieważ jest częścią historii, a wszystko ma powód do gromadzenia, pisania i przechowywania” – powiedział. „To kunszt wykonany z umiejętnościami i jakością, a dziś niewiele z tego robi się”.

Jeśli chodzi o sztukę tatuowania Meisel, nosi on tradycyjne wartości wiary żydowskiej, ponieważ nigdy nie myślał o jego zdobyciu. Nawet jeśli miałby to być tatuaż z pracy jego ulubionego artysty pin-up.

Ponieważ wie, że tylko Elvgren może to zrobić najlepiej. Chociaż Meisel potrzebował lekkiego szturchania, aby wskazać ulubionego artystę ze swojej kolekcji tysięcy.