Treść wiadomości

Kim są artyści stojący za ilustracjami tych 10 czołowych artystów tatuażu?

W dzisiejszych czasach jest 10 czołowych nazwisk'świat tatuażu: DJ Tambe, Ryan Ashley, Jess Yen, Carlos Torres, Steve Butcher, Popo Zhang, Jessa Bigelow, Tatu Baby, Andy Pho i TeeJ Poole. Jeśli nie'Znasz twarz, znasz przynajmniej imię. Ich praca z tatuażami jest oszałamiająca… i trudna do zignorowania na Twoim kanale na Instagramie. Ale czyje ilustracje noszą ci artyści tatuażu na własnej skórze?? 

Ryan Ashley Malarkey 

Zaznaczając się w branży tatuażu, Ryan Ashley jest znana nie tylko entuzjastom tatuażu, ale także ciekawskiemu tatuażowi. 32-latka jest pierwszą zawodniczką, która wygrała konkurs Ink Master, a także jest gospodarzem pokazów tatuażu spin-off. Zaszczyciła okładkę magazynu INKED, obok wielu innych publikacji o tatuażach, i była pierwszym i jedynym artystą tatuażu nagrodzonym za współpracę z Apple, reprezentującym branżę tatuażu podczas seminarium „Dzisiaj w Apple”. Za kamerą Ryan Ashley prowadził seminaria w Europie, Meksyku, Australii i prawie 30 amerykańskich miastach.

Ilustrując ludzkie ciało od dziewięciu lat, Ryan Ashley specjalizuje się w bardzo szczegółowych kobiecych i ozdobnych czarno-szarych tatuażach. Jej twórcza historia jako artystki sięga czasów dzieciństwa, odnajdując sztukę i design jako ujście terapeutyczne. Obejmowało to przenoszenie jej pomysłów z papieru na tkaniny, poprzez tworzenie ubrań i kostiumów. Później przyjęty do Fashion Institute of Technology'w programie Fashion Design, Ashley ukończyła studia jako zdobywczyni nagrody krytyków w swojej klasie. Dostała pracę w prywatnej firmie odzieżowej w Fashion District na Manhattanie, ale porzuciła projektowanie na ciele, aby zająć się projektowaniem i ilustrowaniem samego ciała. „Zdałem sobie sprawę, że po prostu muszę przełożyć swoją wiedzę na temat przepływu anatomicznego, iluzji, struktury mięśni, tworzenia wzorów i przełożyć całą tę wiedzę na nowe medium – tatuowanie” – powiedziała, dodając: „Od tamtej pory nie oglądam się za siebie. ”.

Jej kariera'Punktem zwrotnym było znalezienie niewykorzystanego i nietkniętego zapotrzebowania na kobiecy, skomplikowany i szczegółowy styl tatuowania w jej małym miasteczku w północno-wschodniej Pensylwanii. Wiedza Ashley z branży mody na temat koronek, klejnotów, pereł i haftów pomogła jej w dalszym rozwoju stylu tatuażu. Dodaje: „Nigdy nie potrafię wyrazić słowami, jak bardzo jestem wdzięczna tej branży, za umożliwienie mi pełnego przeżywania każdego aspektu życia i emocji”.

Oprócz rozpowszechniania swojej sztuki w niezliczonych krajach, Ryan Ashley została wytatuowana na całym świecie. Jej dobrze znane tatuaże na twarzach w kształcie księżyca i paciorków zostały zilustrowane i wytatuowane przez Tylera Pawelzika, właściciela Black Casket Tattoo w Scranton w Pensylwanii, który również pokrył jej stopy i brzuch. Jej kawałki gardła i klatki piersiowej zostały wykonane przez artystę Boba Lewisa. Po wytatuowaniu sobie własnych ilustracji, Ryan nosi dzieła artystów Jacoba Sheffielda, TeeJ Poole’a, Jordana Baxtera, Nicka Malasto, Logana Aguilara, Rona Russo, Ethana Morgana i Marca Roya.

Popo Zhang

Po Zhang, lepiej znany jako Popo, tatuuje od 17 lat. Urodzony i wychowany w Tianjin w Chinach, 40-letni artysta fotorealizmu i morfologii studiował malarstwo olejne, zanim zaczął ilustrować na skórze. W 2003 roku Popo otworzył swoje pierwsze studio tatuażu „Wen Suo Wei Wen”, co przekłada się na Popo Tattoo Studio. Popo podróżował na wiele krajowych i międzynarodowych konkursów, zdobywając liczne nagrody za swoją pracę. Został również nagrodzony możliwością sędziowania konkursów tatuażu w Chinach. Choć ma zaszczyt oceniać, dodaje: „Nigdy nie chodzi o konkursy, tylko o rywalizację z samym sobą. Ta mentalność pomagała mi rozwijać się jako artysta.

Pierwszy tatuaż Popo – oprócz smoczych łusek, które zilustrował na sobie, aby przetestować maszynę i igły przed wytatuowaniem kogoś innego – przedstawiający portret jego matki, został wytatuowany przez Boba Tyrella w 2008 roku na chińskiej konwencji tatuażu. „Znaczenie tatuażu zmieniło się dla mnie na przestrzeni lat” – mówi Popo. „Na początku zarabianie pieniędzy, kiedy byłem na studiach, było pracą poboczną. Później, dzięki tatuowaniu, podróżuję po świecie, zaczęłam nowe życie w Ameryce i stałam się kluczem do otwarcia kolejnych drzwi w moim życiu. Tatuowanie stało się moją pasją.”

Popo zauważa, że ​​najbardziej satysfakcjonującą częścią jego kariery jest to, że nigdy nie musiał tracić kontaktu ze swoją sztuką. „Większość artystów ma nietykalne dzieło w muzeum, ale klienci pokazują sztukę w prawdziwym życiu i pokazują moje prace wszędzie, gdzie się znajdują” – dodał. „Czuję, że to wielki zaszczyt móc pracować dla klientów. Wkładają w moją pracę swoje pieniądze, czas i zaufanie. Większość artystów ma w muzeum nietykalne dzieło, ale klienci pokazują sztukę w prawdziwym życiu i pokazują moje prace, gdziekolwiek się udają”.

Podziwiając artystów takich jak Michelangelo, Gianlorenzo Bernini, Alphonse Mucha i Salvador Dali, Popo inspiruje się również wieloma artystami ze świata tatuażu, w tym Bobem Tyrellem, AD Pancho i Tomasem Tofi. „Aby być najlepszym tatuatorem, musisz mieć silne zaplecze artystyczne. Bez mocnego fundamentu w sztuce nie będziesz w stanie mieć solidnego gruntu, na którym mógłbyś się rozwijać. Nie bądź tani, korzystaj z profesjonalnych materiałów wysokiej jakości” – mówi. „Zawsze się ucz i bądź otwarty, chodź na seminaria i zjazdy. Bądź pokorny i nie próbuj mieć obsesji na punkcie swoich numerów w mediach społecznościowych. To jest właśnie teraz, a nie twoja przyszłość.

Jessa Bigelow

Dorastanie, widząc ojca pokrytego tatuażami, wywołało zainteresowanie Jessy Bigelow ilustracjami w młodym wieku. Bigelow zaczęła uczyć się jak najwięcej o tej formie sztuki i pamięta, że ​​towarzyszyła mu podczas wizyt na tatuażu. Zawsze mając zestaw umiejętności artystycznych, Bigelow szukał praktyki, pomimo wahań związanych z przeważającą różnicą płci w wielu sklepach. W miarę jak Bigelow rozwijała się w sklepie, w którym pracowała, w połączeniu z dynamiką i oddaniem artystów, jej pasja do tatuażu kliknęła. Następnie wraz ze swoim partnerem otworzyła własny sklep Gallery of Ink w New Jersey.

Bigelow mówi, że tatuowanie jest najlepszą rzeczą, jaką można jej kiedykolwiek dać. Dodaje: „Zamierzam pracować każdego dnia, aby upewnić się, że nie'nie przeszła na próżno”. Uwielbiając ilustracje geometrycznych wzorów, damskich głów, kwiatów i delikatnych wzorów, 27-latek mówi: „Pierwszy raz, kiedy dotknąłem skóry igłą, czułem się jak masło. Wciąż myślę o gładkim przesuwaniu igły po skórze za każdym razem, gdy wracam myślami do tamtego dnia”. Bigelow, która zaczęła swoją kolekcję tatuaży w wieku 17 lat, mówi, że jej body art to pamiątka po doświadczeniach i ludziach z jej życia, dzięki którym czuje się piękna. „Myślę, że dobrze wykonany, dobrze umieszczony tatuaż może całkowicie zmienić osobę i podkreślić płynność i krzywiznę ciała” – powiedziała. „Jestem zachwycony ilością pewności siebie, jaką nawet małe tatuaże mogą dać ludziom. To naprawdę niesamowita część tatuowania”.

Dla Bigelowa sztuka tatuowania oznacza wszystko. „To moja codzienna ucieczka” – powiedziała. „Jest uspokajający, spokojny i pozwala mi całkowicie skoncentrować się na mojej twórczości przede wszystkim”. Bigelow wysoko ocenia sztukę tatuowania i czuje się zaszczycona, że ​​jest tam, gdzie jest w branży. „To piękna tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i rzemiosło, które jest bardzo szanowane wśród większości zaangażowanych w to osób” – powiedziała. „Każdego dnia staram się doskonalić swoje rzemiosło. i'm ciągle głodny więcej; więcej nauki, więcej rozwoju i więcej lekcji. Każdego dnia budzę się z ogromną wdzięcznością za to, gdzie jestem w mojej karierze i dokąd zmierzam”.

Bigelow nosi napisy Booga (z tyłu głowy) i powieki Carlosa Maciasa. Jej gardło, ćma śmierci, szkielet i głowa kobiety autorstwa Franka O’Dowda, a David Osorio dopełnił jej fragment klatki piersiowej (maszyna do tatuażu, perły, ramka i róże. Osorio ukończyła również rękaw horroru na jej prawym ramieniu, a także sok z żuka kawałek na jej udzie, kawałek szkieletu na plecach oraz księżyc i strzały na lewej dłoni.

DJ Tambe

Pierwszy w historii zwycięzca back-to-back Ink Master, DJ Tambe, tatuuje od ponad 22 lat. Jako dziecko mieszkaniec Las Vegas był pod silnym wpływem skateboardingu i magazynu Lowrider. Sprzedając swoje pierwsze dzieło sztuki przez 8-latka, jego kuzyn Cory nauczył go rysować kreskówki. W wieku 9 lat Tambe wskakiwał do pociągów, aby malować graffiti na miejskich torach. Dzięki sztuce i graffiti, które skłoniły Tambe do wykonywania tatuaży w wieku 14 lat, tatuażysta samouk porzucił szkołę średnią i zaczął tatuować w sklepie w wieku 17 lat.

Niegdyś ręcznie szturchający tatuaże kolegom z klasy w szkole, DJ Tambe jest teraz znany ze swojego czarno-szarego realizmu, a także z kolorowych prac ilustracyjnych. Pierwszym tatuażem sklepowym 38-latka w jego kolekcji sztuki ciała była głowa diabła na ramieniu, od faceta noszącego węża na szyi. Tambe zamienił artystę 10 swoich flashowych szkiców na tatuaż.

Kiedy DJ Tambe tatuuje klientów, lubi zmieniać japońskie style, wyolbrzymiać realizm i wbijać swój styl w każdy ilustrowany przez siebie utwór. Jednak kiedy się tatuuje, robi to z wdzięczności za praktykę i pamięć o niej. „Wiele osób robi sobie tatuaże ze względu na znaczenie, ja tatuuję się na chwilę” – powiedział DJ Tambe. „Chcę zapamiętać pewien czas w moim życiu. Coraz częściej tatuują mnie koleżanki, żebym mogła nosić ich pracę i wspominać dobre czasy.” W osobistej kolekcji tatuaży DJ Tambe nosi prace takich artystów, jak Ryan Ashley, Joe Capobianco, Fred Flores, Aaron Neiman i Brett Rosepiler. Podczas gdy Tambe również wytatuował sobie wiele kawałków, podkreśla swoją 16-letnią szyję Tony’ego Ciavarro i 14-letnią sztukę Russa Abbotta z tyłu łydki. „Tatuaże to sposób na wyrażenie siebie bez konieczności wypowiadania słowa. To sposób na wyciągnięcie tego, co jest w mojej głowie, aby inni mogli je zobaczyć” – powiedział Tambe.

DJ Tambe dodaje, że jest zaszczycony i wdzięczny za bycie wpływowym w branży tatuażu i inspirowanie zarówno starszych, jak i młodszych pokoleń w obszarze podniebienia tatuażu. „Chcę podziękować mojej żonie Jehnnie i moim dzieciom, Story i Jadynowi, za dawanie mi codziennej motywacji do pchania się, by być lepszym w życiu i karierze” – powiedział Tambe. „To mnie napędza, wiedząc, że to dla ciebie. Dla mojej rodziny, zwłaszcza mojej mamy, za to, że nigdy nie rezygnowała ze mnie, nawet gdy byłam w najgorszym momencie, i zachęcanie mnie do skupienia się na sztuce, pomogło mi być tam, gdzie jestem dzisiaj”. 

Andy Pho

Tatuujący od 2011 roku czarno-szary artysta realizmu, Andy Pho, pracuje również w takich mediach jak malarstwo, rzeźba i projektowanie graficzne. Choć Pho od najmłodszych lat rysował ilustracje ze zdjęć, pochodził z rodziny imigrantów zorientowanych na biznes, którzy mieli doświadczenie w restauracjach i produkcji odzieży. W ten sposób wychował się na filozofii, która wierzyła, że ​​miarą sukcesu jest bycie lekarzem, inżynierem lub przedsiębiorcą biznesowym. Gdy Pho zdał sobie sprawę, że musi cieszyć się tym, co naprawdę kocha, zrezygnował z programu elektrotechniki. Jego inspiracją do tatuażu, obok artystów takich jak Bob Tyrell, Filip Leu, Shige, Robert Hernandez, Paul Booth, Fernie Andrade i Jeff Gogue, był brat Andy’ego, Robert Pho..

Robert, który tatuuje, odkąd Andy skończył rok, ukończył pełne body Andy’ego, które zawiera obrazy z mitologii hinduskiej i buddyjskiej. Dzieląc się ojcem, oboje dzielą 17-letnią przerwę i odkryli się dzięki detektywowi, który pracował nad sprawą ich ojca po jego niefortunnej śmierci. Podczas gdy Robert założył płótno Andy’ego w swojej kuchni w pierwsze Święto Dziękczynienia, jakie spotkali – z tym samym śmiałym, czarnym napisem „PHO”, który Robert nosi na brzuchu – teraz ukończone body Andy’ego z Angkor przedstawia starzejące się kamienie znalezione w Azji Południowo-Wschodniej, ze starożytnych świątyń, posągów i pałace zbudowane w IX-XV wieku Imperium Angkor.

Andy zostaje wytatuowany jako przedłużenie jego osobowości i stanu umysłu i docenia cierpliwość niezbędną do praktyki. „Czy po prostu dostajesz to dla zabawy, tam'kryje się za tym głębsze znaczenie, czy dlatego, że ty'po prostu ćwicz dla swojego przyjaciela, który's dopiero zaczynając, same tatuaże, jak i dlaczego je masz, mówią o tym, kim jesteś bardziej niż obrazy i słowa samych tatuaży” – powiedział Andy. „Moje angkoriańskie body to zobowiązanie wobec mojego brata i mentora, rzemiosła, którego mnie nauczył, i że tam'To nic, co mógłbym zrobić, aby odpłacić mu za tę zmieniającą życie karierę.

Tatu Baby

Tatu Baby rozpoczęła swoją przygodę z tatuażem w wieku 14 lat, gdzie postrzegała tę formę sztuki jako hobby samouka. Na początku, ze względu na jej młody wiek i wygląd, mówi, że jej praca nie była traktowana poważnie. W końcu jej styl i umiejętności wzrosły, a ona brała udział jako zawodniczka w Ink Master, aby jeszcze bardziej zanurzyć się w branży. Teraz Tatu Baby z dumą gości jednych z najlepszych artystów tatuażu z Miami pracujących obok niej w jej sklepie, Till the End Tattoos.

Dla Tatu Baby tatuowanie jest ucieczką, w której może wywrzeć trwały wpływ na życie klienta, jednocześnie puszczając twórczą wyobraźnię. Chcąc przekroczyć granice swojego klienta i zaprojektować ilustrację dostosowaną do ich intencji za pomocą tatuażu, Tatu Baby podczas konsultacji skupia się na znaczeniu tego dzieła, aby mogła poznać historię ich tatuażu i opowiedzieć ją razem z nią. Sztuka. „Moi klienci zabierają moją pracę ze sobą na zawsze. Dlatego moja praca była w miejscach, które mogłem sobie tylko wyobrazić, takich jak czerwone dywany, sceny, koncerty, kraje i egzotyczne miasta” – powiedziała. “Ono'Ważne jest, aby moja praca była na najwyższym poziomie, ponieważ na linii jest moje imię i moja marka. To moja chodząca spuścizna”.

Tatu Baby podziwia wielu tatuatorów w swojej 13-letniej karierze, w tym Nikko Hurtado, który był pierwszym artystą, który zmotywował ją do doskonalenia swojego rzemiosła, poprzez swoje kolorowe portrety. Podkreśla także Jose Lopeza, a także Steve Butcher'imponująca praca nad szczegółami.

Szczególnie znana ze swoich portretów, w tym portretu Nipsey Hussle, który ilustrowała raperowi Rickowi Rossowi, osobista kolekcja Tatu Baby obejmuje portrety autorstwa Billy’ego Vegasa, Shane’a O.'Neill i David Gonzales. Jej prawe ramię zostało wytatuowane przez Johnny’ego Quintanę, a Boog wytatuował maskaradę na zewnętrznym przedramieniu. Róża i diament po prawej stronie jej szyi zostały wytatuowane przez Jona Mesę, a jej dolne lewe ramię zostało zilustrowane i wytatuowane przez artystę Hectora Arriagę. Lewa ręka Tatu Baby została wykonana przez Mike’a Dargasa, a sowa za jej prawym udem została wytatuowana przez innego uczestnika Ink Master, Jime Litwalk.

TeeJ Poole

Właściciel Blackbird Tattoo, 33-letni TeeJ Poole urodził się i wychował w Graham w Północnej Karolinie. Tatuując przez 9 lat, czarno-szary artysta surrealizmu zaczął od stażu, ale został sam, aby nauczyć się tatuować. „Było dużo prób i błędów, dużo YouTube, dużo zgadywania i dużo darmowych tatuaży, ponieważ byłem tak niepewny i nie chciałem zszargać nazwy, którą próbowałem zbudować dla siebie”, TeeJ Poole powiedział. Dodaje, że jego największym lękiem była porażka jako artysta, bo już w wieku 4 lat sztuka była częścią tego, kim był jako człowiek. Będąc uczniem wizualnym, Poole szukał artystów, których podziwiał, takich jak Scotty Whittaker, Josh Payne i Bob Tyrell, aby uczyć się od ich stylu i technik.

Poole i jego żona, których poznał podczas stażu, entuzjastycznie prezentują swoje dzieci społeczności tatuażu. „Chcę im pokazać, że nie chodzi o to, co robisz, ale o to, jak to robisz, i aby zawsze stawiać z jak najlepszej strony we wszystkim, co robisz w swojej podróży przez życie” – powiedział Poole..

Obecnie Poole jest pod wpływem europejskiego stylu pracy w tatuażu, podróżując do Hiszpanii i Irlandii, aby współpracować z artystami, którzy skłaniają do dalszego doskonalenia swojego rzemiosła. „Wystawienie się na inspirującą sztukę, a także artystów, popycha mnie w mojej pracy; od zaprojektowania dzieła po szablon i sam tatuaż” – powiedział. „Wiem, że mam jeszcze dużo do zrobienia i podejmuję wyzwanie uczenia się, rozwoju i dawania przykładu, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli na to pracujesz”.

Krajobrazy, ludzie i zwierzęta to tematy, które Poole najbardziej lubi ilustrować, ale z pasją łączy te tematy, aby stworzyć coś nowego. „Lubię projektować coś, co opowiada historię bez słów i coś, co może wywoływać emocje bez dźwięku” – powiedział. „Przede wszystkim największą satysfakcją jest wywołanie uśmiechu na moim kliencie'twarz na całe życie.”

Wytatuowany przez córkę, syna i żonę, Poole nosi również prace kilkunastu artystów, w tym Paula Kirka, Boba Tyrrella, Gabe’a Tuckera i Jasona Spainhour. Poole mówi, że zostaje wytatuowany „aby oddać hołd wielkim artystom i przeanalizować ich mózgi, jak robią rzeczy”. Dodaje: „Nie ma większego szacunku niż posiadanie na nich dzieł sztuki innej osoby”.

Steve Butcher

Steve Butcher ukończył Whitecliffe's College of Art & Projektuje w Nowej Zelandii, zdobywając tytuł licencjata w dziedzinie sztuk pięknych. Po tym, jak przyjaciel zobaczył jeden z obrazów Butchera, zasugerował, aby spróbował tatuować. Pod koniec tego roku Butcher's Nana zmarła, a on skończył z jej tatuażem, co wzbudziło jego zainteresowanie tą formą sztuki.

Od 10 lat ten hiperrealistyczny, czarno-szary artysta portretowy współpracuje między innymi z Carlosem Torresem, Deanem Sacredem, Mickiem Squiresem, Nikko Hurtado i Paulem Boothem. Rzeźnik mówi: „Sztuka tatuowania jest wszystkim. Wokół tego kręci się całe moje życie i nie miałbym tego w żaden inny sposób. Wiele ilustracyjnych prac Butchera jest pod wpływem popkultury, niezależnie od tego, czy są to portrety ikon sportu, muzyków i gwiazd filmowych, czy postacie z komiksów i zwierzęta. Jego ulubionym tematem do tatuażu są portrety ze sfery sportowej, głównie NBA. Aby wykonać swoje portrety, Butcher mówi, że bawi się kontrastem, aby upewnić się, że portret będzie trwały. „Najbardziej satysfakcjonującą częścią mojej pracy jest nakładanie mojej sztuki na skórę ludzi i chodzenie po całym świecie, prezentując ją” – powiedział Butcher. „Najfajniejsze w tatuowaniu jest to, że wszyscy twoi klienci idą z twoją pracą. Myślę, że to jedna z niewielu branż na świecie, w której masz tyle bezpłatnych, dobrowolnych reklam”.

Butcher mówi, że tatuuje się z różnych powodów, ale głównie dla wyrażania siebie. „Mam wiele przedmiotów kolekcjonerskich, które nic nie znaczą, a także mam wiele znaczących przedmiotów” – powiedział. W swojej własnej kolekcji tatuaży Butcher nosi kilka portretów, w tym tatuaż Kobe Bryanta autorstwa Quana z Q Tattoo; oraz portret Toma Hanksa z filmu Rozbitek autorstwa Kegana Hawkinsa. Rzeźnik również nosi na gardle demona, wytatuowanego przez Jess Yen; z jego plecami ilustrowanymi przez Carlosa Torresa; oraz jego czaszkę i żaby na szyi autorstwa Erin Chance. Przede wszystkim jego prace tatuażu wykonuje Dean Sacred, który wytatuował obie ręce, ramię, żebra oraz jedną stronę szyi i twarzy Rzeźnika.

Carlos Torres

Wczesne zainteresowania Carlosa Torresa dotyczyły sportu, kart baseballowych i komiksów. Torres wkrótce zaintrygował się sztuką, rysując postacie, które widział w swoich komiksach, i ostatecznie narysował wszystko wokół siebie. Po wygraniu pierwszego konkursu plastycznego, kiedy był w trzeciej klasie, jego głównym oddaniem stało się ilustrowanie. Podczas gdy Torres był paliwem dla samolotów na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles, teraz tatuuje od ponad 20 lat, specjalizując się w czarno-szarym realizmie i ilustracjach surrealizmu. Oprócz tatuażu Torres lubi fotografować własne materiały referencyjne, malować i podróżować. Podczas swoich podróży Carlos był opisywany w wielu międzynarodowych publikacjach i zdobył liczne nagrody, w tym „Najlepszy mały czarno-szary”, „Najlepszy duży czarno-szary” i „Najlepszy tył”.

W październiku 2017 roku Torres otworzył swoje studio tatuażu i galerię sztuk pięknych The Raven and The Wolves. Oprócz tego, że pojawia się w międzynarodowych galeriach, Torres zlecono również malowanie plakatów konwencyjnych, w tym Ink-n-Iron Tattoo Festival i Copenhagen Tattoo Convention.

Niektóre z Torres' ulubione rzeczy do tatuażu to twarze kobiet, mówiące: „Nie sądzę, że możesz się pomylić z pięknym tematem. Moimi ulubionymi są części z tyłu, ponieważ są one tak blisko, jak to tylko możliwe, do tradycyjnego obrazu na płótnie”. Torres, który uważa, że ​​każdy tatuaż powinien być lepszy od poprzedniego, dodaje: „Poświęciłem swoje życie temu rzemiosłu i włożyłem w to tyle godzin. Tatuowanie pozwoliło mi podróżować po świecie, poznawać niesamowitych ludzi i przeżyć jedyne w swoim rodzaju przeżycia. Jestem za to dozgonnie wdzięczny.” Torres pragnie przekazać historię tatuażu przyszłym pokoleniom i jest podekscytowany i ciekawy, co przyniesie przyszłość tatuażu.

Własna kolekcja tatuaży Torresa składa się głównie z czarno-szarej surrealistycznej sztuki. Nosi ilustracje Robert Hernandez, Victor Portugal, Alan Padilla, Bob Tyrrell, Chuey Quintanar, Yoichi Tanaka, Shawn Barber, Nikko Hurtado, Tom Berg, Ethan Morgan i Franco Vescovi.

Jess Yen (Horiyen)

Prace Jess Yen, znanego również jako Horiyen, mogą być rozpoznane dzięki jego stylowi i umiejętnościom przez wielu spoza branży tatuażu i prawie przez wszystkich w niej. Tatuując od 1992 roku, Yen specjalizuje się w tradycyjnym japońskim i realizmie. Yen jest również powszechnie znany jako mistrz stylu „nowej szkoły orientalnej”, czyli nazywanego przez niego orientalnym ilustracyjnym, łączącym w swojej twórczości elementy realizmu i materializmu.

Kiedy Jess Yen przeprowadził się z Tajwanu do Stanów Zjednoczonych, przywiózł tylko dwie walizki. Kiedy po raz pierwszy spotkał swoją żonę, która chciała wytatuować jej imię Yen, zaczął poświęcać swoje studia tatuowaniu maszyną, o czym przekonali się amerykańscy tatuatorzy. Dlatego klienci Yena przychodzą do niego zarówno na prace przy maszynach elektrycznych, jak i na tradycyjne, ręcznie robione tatuaże, znane jako Tebori. Obie usługi oferuje w swoim studio My Tattoo w Alhambrze i Huntington Beach w Kalifornii. Wielokrotnie nagradzany artysta – zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych konwencjach tatuażu – podróżował do ponad 30 krajów i zdobył ponad 400 trofeów za realistyczne portrety i body, wykonane zarówno kolorowym, jak i czarno-szarym tuszem.

Oddani i lojalni zwolennicy Yen i jego prac krążą wokół jego pochodzenia w kulturze japońskiej i chińskiej, co pomaga inspirować unikalne i kreatywne projekty do listy klientów zarezerwowanych z dwuletnim wyprzedzeniem. Pod dotknięciem Yena istoty z japońskiej i chińskiej mitologii płyną życiem i są inspirowane detalami, cieniem i światłem. Jako student karmy Jess Yen wierzy "co się dzieje, pojawia się?," i poświęcił swoje życie swojej sztuce, historiom swoich klientów i tworzeniu ilustracji, które jednoczą te dwie rzeczy. Jess Yen mówi: „Kiedy używam igły i atramentu do tworzenia sztuki na skórze, sztuka staje się żywą rzeczą”.

Yen, który uwielbia artystę mistrza Horiyoshi II Sensei z Jokohamy w Japonii, marzy, by mógł wytatuować sobie body. Do własnej kolekcji tatuaży Yen nosi prace artystów, w tym między innymi założonej przez siebie rodziny tatuaży „Horiyenichmon”. Obecnie ma pięciu bezpośrednich uczniów o nazwisku Hori i trzech nienazwanych praktykantów w trakcie szkolenia. Jego prawa część klatki piersiowej została wykonana przez jedną z jego uczennic, Lucy Hu, z Tomem Silverlake Tattoo i uczniem Toma ilustrującym lewą klatkę piersiową Yen, łydkę i plecy. Yen, Indio i inny uczeń Yen, Man Yao, wytatuowali mu przedramię i nogi.