Treść wiadomości

Karli, Muppet żyjący z uzależnieniem od swojej matki

Jedno na ośmioro dzieci do 11 roku życia mieszkać z rodzicem, który zmaga się z uzależnieniem.

Stany Zjednoczone stoją w obliczu masowa epidemia opioidów, sprawia, że ​​coraz częściej dzieci mają rodzica, który walczy z jakimś nałogiem. Jako jedno z tych dzieci mogę ci powiedzieć – to uczucie izolacji mieć rodzica, który jest aktywnym narkomanem. Tam'nikomu nie mówić, żadne inne dzieci nie rozumieją, a dorośli czują się nieswojo na tę wzmiankę, więc nie'nie wspominam, a dzieci często radzą sobie ze swoimi zmaganiami po cichu.

Aby pomóc zwalczyć izolację, którą odczuwa tak wiele z tych dzieci, Ulica Sezamkowa po raz kolejny wprowadziła monumentalną postać (która wprawdzie szarpała mi serce o wiele bardziej, niż myślałam, że to możliwe) – Karli, malutkiego zielonego potwora, który's w opiece zastępczej, podczas gdy jej mama wychodzi z nałogu.

Karli reprezentuje 5,7 miliona dzieci poniżej 11 roku życia w Ameryce, które mieszkają z rodzicem borykającym się z problemami uzależnień. Słuchanie jej mowy jest dla niczego niepodejrzewającego dorosłego dzieciaka nieco doświadczeniem poza ciałem – zdania, które ona wypowiada, to zdania, które większość dzieci z uzależnionymi rodzicami wypowiada niezliczoną ilość razy. Od drugiego Karli mówi, że jej mama jest „na swoim spotkaniu”, łatwo zauważyć, że Ulica Sezamkowa miała ludzi z prawdziwym doświadczeniem u steru Karli's tworzenie.

Dzieci w domach z uzależnieniami mają większa szansa na nadużycie, zmagają się bardziej w szkole i mają większą szansę na rozwinięcie skłonności do uzależnień, ale Karli może być w stanie pomóc tym dzieciom przezwyciężyć niektóre z ich problemów, po prostu będąc w telewizji. krytyka to uzależnienie jest "za ciężki dla dzieci," Karli daje dzieciom uzależnionych szansę, aby czuły się mniej samotne, gdy ich rodzice walczą.