Treść wiadomości

Jak utrata masy ciała o wadze 270 funtów wpływa na twoje tatuaże

W ciągu ostatnich pięciu lat pochodząca z Wielkiej Brytanii Amy Murphy (@splattard) niestrudzenie pracowała nad przemianą swojego ciała i umysłu. Jeszcze kilka lat temu Murphy ważył ponad 430 funtów. Dzisiaj ona'straciła ponad 270 funtów dzięki zabiegom odchudzającym, diecie i ćwiczeniom. Spotkaliśmy się z Murphy, aby poznać jej inspirującą historię i zrozumieć, jak ta fizyczna zmiana wpłynęła na jej pokaźną kolekcję tatuaży.

Co zainspirowało Cię do rozpoczęcia odchudzania i jak wyglądało życie, gdy byłeś najcięższy?

Byłem żonaty od jakiegoś czasu i wszyscy moi przyjaciele wokół mnie brali ślub i mieli dzieci. Posiadanie dzieci po prostu nie wydawało się opcją, ponieważ byłoby to dla nich niesprawiedliwe, a także niebezpieczne przy tej wadze. Byłam całkowicie zdrowa, świetne ciśnienie i tętno, brak ryzyka zachorowania na cukrzycę. Byłem po prostu bardzo duży. Dodatkowo byłem prawie codziennie zastraszany. Za każdym razem, gdy wychodziłem z domu, pojawiał się komentarz, spojrzenie lub śmiech w moim kierunku. To sprawiło, że byłem całkiem odosobniony. Tylko moi znajomi online lub najbliżsi mi naprawdę zobaczą, jaki jestem pod względem osobowości, ponieważ nienawidziłem zwracać na siebie uwagi w miejscach publicznych, ponieważ był to kolejny powód, by drażnić mnie z powodu mojej wagi.

Jak sobie radziłeś z utratą wagi?

Po latach diety jojo, jako duże dziecko, otyła nastolatka i chorobliwie otyła dwudziestolatka, zdecydowałam, że potrzebuję pomocy na dłuższą metę. Schudłam, 6 kamieni /84 funty, na mój ślub, ale to było przez codzienne głodzenie się na sałatkach z kurczaka. Zawsze czołgałem się po ścianach głodny. Kiedy odbył się mój ślub, zrelaksowałam się przy ścisłym jedzeniu, ale nadal chodziłam na siłownię. Ale po prostu zjadłem wszystko, co ćwiczyłem, a waga wkrótce się zwiększyła. Nie chodziło o to, że zjadłem złe rzeczy, po prostu zjadłem za dużo.

Więc po bardzo złym ataku bullyingu zdecydowałem, że wystarczy i to był ostatni raz, kiedy bym taki był. Przeszłam operację odchudzania (Vertical Sleeve Gastrectomy a.k.a VSG), która wycina 70-80% żołądka i zostawia cię z woreczkiem bananowym. Nauczyłam się na nowo, jak jeść dla pożywienia, a nie tylko po to, by wypełniać niekończącą się przestrzeń.

Wróciłem do chodzenia trzy tygodnie po operacji i zostałem zwolniony na siłownię osiem tygodni po operacji – i od tego czasu nie przestałem. Od podstaw robię dania chińskie, malezyjskie, indonezyjskie i indyjskie. Nauczyłem się gotować wszystkie moje posiłki dla wartości odżywczych i smaku, które napędzały mnie do moich treningów. Chodziłem na siłownię cztery do pięciu dni w tygodniu, ćwicząc 15-25 minut na orbitreku, a potem do godziny podnosząc ciężary. Zacząłem biegać po tym, jak straciłem około 150 funtów (w tym momencie miałem około 280 funtów), zrobiłem aplikację Couchto5k i zakochałem się w bieganiu. W zeszłym roku zacząłem grać w badmintona i teraz mam zajęty tydzień, wykonując 3-4 sesje na siłowni, 2-3 dwugodzinne sesje badmintona i 2-3 biegi w tygodniu.

Co było największym wyzwaniem po drodze??

Moim największym wyzwaniem było żonglowanie pracą od 9 do 17, wieczorne pójście do college’u i znalezienie czasu na siłownię i przygotowanie posiłków. Przez połowę dni tygodnia zaczynałem o 6 rano i kończyłem dopiero o 23:00. Udało mi się, ale było cholernie ciężko.

W jaki sposób utrata wagi i zabiegi chirurgiczne wpłynęły na twoje tatuaże??

Szczerze, myślę, że było to połączenie szczęścia i świetnego planowania. Nie wytatuowałem wewnętrznej części ramion, tylko zewnętrzną stronę i przedramiona. Ponieważ te obszary były najmniej „chwiejne”," w połączeniu z podnoszeniem ciężarów na siłowni i świetnym tatuażystą (@scott_owen_tattoo) – myślę, że udało mi się uniknąć kuli. Myślę też, że pomogło to, że wszystkie moje figury były potworami lub zwierzętami, więc nie wyglądają zbyt przekrzywione.

Po operacji usunięcia skóry ramienia naprawdę martwiłem się, że stracę trochę ogona Kitsune na ramieniu, ponieważ mój chirurg początkowo odciął całkiem sporo. Ale w końcu udało mu się zachować 99% moich tatuaży w nienaruszonym stanie. Po prostu odciął trochę ogona mojego Koi Karpa i zdołał go dołączyć, więc nie wyglądam, żeby niczego brakowało.

Jak planujesz kontynuować swoją kolekcję tatuaży teraz, gdy masz już swoje operacje??

Mam już wypełnione dolne nogi. Nie będę robił tatuaży na udach, ponieważ jest tam po prostu za dużo skóry i nie chcę tego sortować, ponieważ jest to trudna operacja usunięcia skóry, po której można się wyleczyć. Jednak, gdy moje blizny po uniesieniu ramienia otrzymają zielone światło (muszę poczekać około dziewięciu miesięcy do roku po operacji), resztę rękawa pokoloruję i wytatuuję. Mam zaplanowaną meduzę na prawą rękę, wygląda trochę nago.

Jak wygląda Twoja dieta dzisiaj i czym różni się od tej sprzed odchudzania?

Nie zmienił się zbytnio. Zdecydowanie jem więcej dla smaku, niż po prostu wpychać cokolwiek do mojej kropelki. Jestem teraz dość wybredna w kwestii jedzenia. Jeśli coś nie smakuje, nie zjem tego dla samego jedzenia. Nie znoszę też potraw, które są zbyt tłuste lub zbyt słodkie, ponieważ faktycznie powodują, że jestem bardzo chory. Nadal jem dużo kuchni azjatyckiej, jednak zazwyczaj nie mogę jeść dużo ryżu, ponieważ zbyt szybko mnie nasyca. Poza tym w zeszłym roku przeszedłem na weganizm i nigdy nie sądziłem, że tak się stanie, ponieważ za bardzo kochałem mięso i ser. Ale po operacji odchudzania powoli nie mogłem trawić mięsa tak komfortowo, jak to robiłem, a w końcu jadłem tylko kurczaka i rybę. A ja stałem się dość nietolerancyjny na laktozę przy mniejszym spożyciu sera, więc postanowiłem spróbować Veganuary. Dobrze współgrała z moim ciałem i potrzebami, więc zostałam.

Co lubisz robić teraz, czego nie robiłeś/nie mogłeś zrobić pięć lat temu?

Uwielbiam to, że mogę po prostu wstać i iść. Wychodzę na biegi, wędrówki i uwielbiam podróżować. wychodzę z przyjaciółmi i'Nie boję się już pokazywać mojej osobowości. Jestem bardzo towarzyska i uwielbiam pokazywać geekowe, głupie i zabawne strony. Rzadko odmawiam jakimkolwiek zajęciom, ponieważ po prostu uwielbiam celebrować to, co mogę zrobić ze swoim ciałem. Park trampolin? O TAK.

Jaką radę dałbyś swojemu dawnemu ja??

Prawdziwe kolory ludzi pokażą rzut, gdy już nie będziesz się już ukrywać, aby ich zadowolić. Nie trzymaj się przyjaźni, które są toksyczne tylko dlatego, że masz przeszłość. Nie pozwól, aby waga określała, ile wysiłku włożyłeś w tym tygodniu, wiesz, co jadłeś i jak ciężko'ćwiczyłem. Nie denerwuj się, ponieważ nie straciłeś tego, czego chciałeś, prawdopodobnie zatrzymujesz wodę lub nie masz kupy. Bądź konsekwentny, naciskaj i baw się dobrze.