Treść wiadomości

Jak bezpiecznie się tatuować podczas COVID-19?

COVID-19 szybko rozprzestrzenia się na całym świecie, a ludzie robią, co w ich mocy, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności — czy to częstsze mycie rąk, zaopatrywanie się w konserwy, czy pracę zdalną. ten pandemia spowodowało, że zmieniliśmy nasze harmonogramy i przemyśleliśmy niektóre czynności, takie jak tatuowanie. Jednak, podczas gdy niektórzy mogą pomyśleć o przełożeniu swoich wizyt, inni czekali miesiącami na wytatuowanie przez swojego ulubionego artystę i chcą zrobić, co w ich mocy, aby się wytatuować, zachowując bezpieczeństwo. W przypadku, gdy'wkrótce się wytatuujemy, my'podsumowaliśmy niektóre z naszych najlepszych wskazówek dotyczących zachowania zdrowia i bezpieczeństwa artysty.

Jeśli ty'ponownie chory, zostań w domu

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, zbliżając się do wizyty w sprawie tatuażu, jest zrozumienie swojego ciała i ocena tego, w jaki sposób'ponownie uczucie. Jeśli masz któryś z tych objawy COVID-19, to'Najlepsze dla ciebie, twojego artysty i wszystkich, których możesz spotkać, aby zostać w domu. Jeśli ty'ponownie odczuwasz objawy, jak najszybciej poinformuj o tym swojego artystę. Dużo sklepów na całym świecie publikowali posty do swoich klientów o tym, jak'chciałbyś przełożyć spotkania, więc to'lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Myć dłonie

Mycie rąk (nie tylko używanie środka do dezynfekcji rąk) jest kluczowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile razy dotykamy naszych twarzy w ciągu sekundy. Uważaj na to, czego dotykasz i upewnij się, że masz pod ręką dużo mydła. Zalecamy również unikanie uścisku dłoni w dającej się przewidzieć przyszłości, spróbuj guzek łokciowy zamiast.

Upewnij się, że Twój artysta/sklep przestrzega właściwego protokołu

Powinieneś tatuować się tylko przez artystów, którzy przestrzegają prawidłowe protokoły zdrowotne oraz w sklepach zapewniających bezpieczne sposoby utylizacji materiałów niebezpiecznych biologicznie. Upewnij się, że Twój artysta nosi rękawiczki przez cały czas tatuażu i zmienia je w razie potrzeby. Klips należy przykryć folią, podobnie jak mydelniczki, podłokietniki i stoliki z tacami. W sklepie powinny znajdować się czerwone pudełka do wyrzucania igieł i kartridży, a jeśli artysta używa stalowych rurek, w sklepie powinien znajdować się autoklaw. Artyści powinni również czyścić swoje stanowiska pracy, maszyny, łóżka do masażu itp. za pomocą MadaCide lub podobnego środka dezynfekującego, który zabija wszystkie zarazki w kontakcie.

przywdziewać't Przyprowadź przyjaciela

Podczas gdy przyprowadzenie przyjaciela może być sposobem na złagodzenie stresu, dodatkowe ciała mogą stanowić problem podczas pandemii. Więcej osób w sklepie oznacza więcej możliwości dla klientów i artystów na kontakt z COVID-19. Dbaj o bezpieczeństwo i jedź samotnie na umówione spotkanie.

Zakryj usta, gdy kichasz lub kaszlesz

To powinno być oczywiste, ale zakryj usta podczas kichania lub kaszlu. Jeśli musisz kichać lub kaszleć podczas tatuażu, spróbuj powiadomić o tym swojego artystę i zrób to z dala od innych osób. Pamiętaj też o umyciu rąk po kichaniu lub kaszlu.

przywdziewać't Nie pokazuj się

Jeśli nie'myślę, że ty?'Będę mógł umówić się na wizytę, poinformuj o tym swojego artystę z wyprzedzeniem. Jeśli nie'Jeśli odwołasz wizytę, Twój artysta będzie Cię oczekiwał i ryzykuje kontakt z innymi osobami, aby przyjść do pracy. Dbaj o ich dobre samopoczucie i daj im znać z wyprzedzeniem, aby mogli znaleźć nowe spotkanie lub zostać w domu.

Wyczyść telefon lub odłóż go

Nasze telefony są siedliskiem zarazków i COVID-19 can żyć na powierzchniach przez kilka godzin. Trzymaj telefon z dala od twarzy i odkaź to często chusteczkami dezynfekującymi. Unikaj korzystania z telefonu podczas wykonywania tatuażu oraz w innych miejscach publicznych, w których wirus może się rozprzestrzeniać.

Zobacz, jak NYC's Daredevil Tattoo zajmuje się COVID-19 w piątek 13

W miarę rozprzestrzeniania się COVID-19 branża tatuażu szybko zareagowała. Odbyło się wiele konwencji tatuażu odłożony aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, sklepy na całym świecie opublikowały oświadczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim artystom i klienteli. Gdy zbliżał się piątek 13, mieliśmy pytania, czy sklepy będą uczestniczyć w tym roku, zwłaszcza w Nowym Jorku's Daredevil Tattoo, kto'od wielu lat podtrzymujemy tradycję.

Jak się okazuje, postanowili kontynuować wydarzenie, jednak wprowadzili kilka zmian w wypróbowanej i prawdziwej imprezie flash. Aby zapobiec tłoczeniu się w sklepie, udostępnili flash na swoich stronach w mediach społecznościowych. W przeszłości Daredevil odsłonił lampę błyskową przed podekscytowanym tłumem i pozwolił klientom czekać w sklepie przed wytatuowaniem. Teraz ludzie zostali poinstruowani, aby poczekać na tatuaże poza sklepem i otrzymali środek do dezynfekcji rąk oraz chusteczkę przed wizytą.

W tym czasie tatuowanie można nadal bezpiecznie wykonywać, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. I możemy'Wystarczy to podkreślić, jeśli czujesz się choć trochę chory, zostań w domu. Kiedy pojawiasz się publicznie z dolegliwością taką jak COVID-19, narażasz wszystkich, z którymi się stykasz, na ryzyko. Twój artysta będzie gotowy wytatuować cię, gdy poczujesz się lepiej, to'nie jest warte ryzyka.