Treść wiadomości

Dobre rzeczy przychodzą w małych tatuażach

W Korei Południowej tatuowanie jest nielegalną formą sztuki. Mimo to w całym kraju żyją tysiące świetnie prosperujących tatuatorów. Wielu z tych tatuatorów zrobiło furorę nie tylko w swoim ojczystym kraju, ale także dzięki mediom społecznościowym na międzynarodowej scenie tatuażu. Jedną z tych wschodzących gwiazd jest Dokhwa, która specjalizuje się w tatuażach w mikrorealizmie. Dokhwa rozpoczęła karierę tatuażu zaledwie kilka lat temu i już stworzyła jedne z najlepszych kawałków w rozwijającym się gatunku. Umiejętnie wykonuje imponujący atrament na prawie niemożliwą skalę. Jej prace obejmują portrety celebrytów, odtworzenie ukochanych zwierzaków jej klientki, a także hołdy dla jej ulubionych przekąsek. Usiedliśmy z Dokhwą, aby dowiedzieć się więcej o jej skromnych początkach tatuażu, dowiedzieć się, jak zbudowała swój charakterystyczny styl i zrozumieć niektóre z najtrudniejszych aspektów tworzenia mikro realistycznych dzieł sztuki.

Kiedy zainteresowałeś się tatuowaniem??

Odkryłem tatuaż i pomyślałem: „To wygląda naprawdę fajnie i zamierzam spróbować”.

Co przeszło Ci przez głowę, gdy pierwszy raz się tatuowałeś??

Byłem tak zachwycony, że to było niesamowite.

Jak wygląda tatuowanie w Korei Południowej??

Ponieważ nadal jest nielegalny, w Korei jest postrzegany zupełnie inaczej niż w innych krajach. Wiele osób nadal nie postrzega [tatuowania] jako czegoś dobrego. Jeśli masz dużo tatuaży, bardziej konserwatywni ludzie będą mieli o tym opinię.

Jak można zostać tatuatorem w Korei Południowej??

Mają akademię tatuażu, w której można wziąć udział w zajęciach. Miałem jednak mentora.

Jak rozwinęłaś swój styl tatuażu?

Zajmuję się sztuką od jakiegoś czasu i kiedy to robię, eksperymentowałam z wieloma różnymi rzeczami. Najwięcej zabawy miałem z realizmem, więc eksperymentowałem z tym. Ciągle się uczę i staram się być w tym lepszy.

Kim są artyści tatuażu, których podziwiasz??

Jest taki tatuator o imieniu Oozy. Kiedy zacząłem tatuować, był kimś, na kogo naprawdę podziwiałem.

Jakie są niektóre z najtrudniejszych części dotyczących robienia mikro realizmu??

Robię dużo portretów i myślę, że twarze są najtrudniejsze.

Jakie są twoje ulubione części tatuowania w mikro realizmie??

Dla mnie małe tatuaże są bardzo szczegółowe i może to być naprawdę trudne. Ale kiedy już skończą, naprawdę satysfakcjonujące jest widzieć, jak wszystkie szczegóły ożywają na tak małą skalę.

Jaki jest twój proces tatuażu?

Ponieważ robię głównie portrety, podczas tworzenia projektu skupiam się na dokładnych szczegółach dzieła. W ten sposób mogę mieć pewność, że portret wyjdzie dokładnie tak, jak tego chcę.

Wolisz tatuować w kolorze czy czarno-szarym?

Więcej zabawy z kolorem.

Jakie są twoje ulubione przedmioty do tatuowania??

Uwielbiam robić portrety celebrytów. Zwłaszcza, gdy portret wyjdzie dokładnie tak, jak celebrytka, to naprawdę satysfakcjonujące.