Treść wiadomości

Cofnij się w czasie z arkadowymi tatuażami

Ono'Trudno uwierzyć, że dzieci, takie jak nasi rodzice czy dziadkowie, dorastały bez gier wideo. Gry wideo są zakorzenione w kulturze popularnej i dziś mają wpływ na naszą muzykę, filmy i programy telewizyjne. Wszyscy mamy ulubioną grę z okresu dorastania i prawdopodobnie pamiętamy pierwszą konsolę, którą otrzymaliśmy. Wiem, że sam nigdy nie byłem wielkim graczem, ale lubiłem grać w Oregon Trail na moim komputerze i grać w moją kuzynkę's GameCube. Potem, gdy pojawiło się Wii, wkręciliśmy się w tę modę. Niestety, minąłem grupę docelową Wii i po kilku latach użytkowania, siedział w naszej piwnicy przez około dekadę. Potem, po I'd uciekłem z Nowego Jorku, aby poddać się kwarantannie z moją rodziną w kijach, moja siostra i ja zepsuliśmy Wii w deszczowy dzień. Nasza miłość do grania w Wii Sports została wznowiona i wkrótce staliśmy się niezwykle konkurencyjni w grach w kręgle, golfa i baseball.

Gry wideo sprawiają, że czujemy nostalgię za naszą młodością, niezależnie od tego, czy była to połowa XXI wieku, lata 90. czy 80. XX wieku. A jeśli jakieś pokolenie dobrze radziło sobie z grami, to właśnie dzieci z późnych lat 70. i wczesnych 80. mogły wziąć udział w Złotym Wieku gier wideo. W 1978 r., "Space Invaders" został wydany światu, a następnie inne kultowe klasyczne gry zręcznościowe, takie jak "Asteroidy" w 1979, "Pac-Man" w 1980 i "Osioł Kong" w 1981 roku. Atari i Nintendo stały się światem's liderzy rewolucji arcade, z wpływami do dziś. Z biegiem czasu komputery osobiste i konsole zastąpiły salony gier, ale miłość do gier wideo nadal rosła. Obecnie gry to jedna z najbardziej dochodowych branż na świecie — z takimi trendami, jak VR, transmisje na żywo i gry w chmurze.

Na cześć Narodowego Dnia Gier Wideo, my'ponownie świętujemy złoty wiek gier z arkadowymi tatuażami. Rzuć okiem na tatuaże niektórych z najbardziej kultowych gier zręcznościowych wszechczasów w galerii poniżej, a następnie daj nam znać swoją ulubioną grę wideo w sekcji komentarzy w mediach społecznościowych.