Treść wiadomości

Co przegapiłeś w Międzynarodowym Dniu Pracowników Seksualnych

2 czerwca 1975 r. ponad 100 prostytutek okupuje kościół Saint-Nizier w Lyonie we Francji, aby zwrócić uwagę na nieludzkie traktowanie prostytutek w pracy. Wydarzenie to miało miejsce po zamordowaniu trzech prostytutek we francuskim mieście i trwało około ośmiu dni przed usunięciem kobiet przez policję.

Każdego roku ich zawód wspominany jest 2 czerwca poprzez obchody Międzynarodowego Dnia Pracowników Seksualnych czy Międzynarodowych Dziwek' Dzień. A ponad 40 lat później mężczyźni i kobiety nadal bronią praw osób świadczących usługi seksualne na całym świecie.

Ale o co dokładnie walczą? Cóż, przede wszystkim, od dziesięcioleci prostytutki domagają się lepszej polityki rządowej i prawa, aby chronić ich zdolność do bezpiecznej pracy. Według Miejskie Centrum Sprawiedliwości, 80% ulicznych prostytutek doświadcza przemocy w trakcie swojej kariery i w Badanie 2014 opublikowane w American Journal of Public Health, nasilenie działań policyjnych i kryminalizacji koreluje ze wzrostem przemocy wobec osób świadczących usługi seksualne. A jeśli chodzi o zabójstwa prostytutek, szczególnie narażone są kobiety czarnoskóre i transseksualne, przy czym 1/3 zabójstw prostytutek dotyka kobiet transpłciowych, mimo że zajmują one tylko 3% populacji Stanów Zjednoczonych..

Ze względu na te statystyki, mężczyźni i kobiety z całego świata zebrali się wczoraj zarówno online, jak i IRL, aby zaprotestować przeciwko systemowej niesprawiedliwości, która dotyka ludzi w branży usług seksualnych. Przyjrzyj się tylko kilku inspirującym odczuciom zwolenników pracy seksualnej, takich jak samozwańcze "naga aktywistka" Rebecca Wrona i słynna striptizerka/artystka Jacq Striptizerka po przykłady influencerów wykorzystujących swoje platformy do kontynuowania rozmowy o destygmatyzującej pracy seksualnej.