Treść wiadomości

Ceaser Black Ink Crew Emanuel omawia politykę bycia czarnym tatuażystą w Ameryce

W telewizji reality i w prawdziwym życiu artysta Ceaser Emanuel prowadzi Nowy Jork's Studio tatuażu Black Ink. Urodzony w Bronksie, ale wyrafinowany w Harlemie, Emanuel przeszedł od bezimiennego artysty do jednego z najbardziej udanych reality show w historii i był właścicielem wielomilionowego imperium odnoszących sukcesy sklepów w całym kraju. Jednak pojawienie się czarnego artysty w branży tatuażu przed erą Black Ink Crew i Instagramu było'łatwe. Emanuel pomógł utorować drogę tysiącom czarnych tatuatorów, ale zanim zbudował markę, którą wszyscy znamy dzisiaj, musiał się spieszyć i udowodnić, że czarni artyści zasługują na strzał w świetle reflektorów. Mieliśmy okazję odwiedzić Emanuela, gdzie wszystko się zaczęło, w oryginalnym sklepie na bulwarze Malcolma X, i wyjaśnić fakty o byciu epicentrum kultury czarnego tatuażu.

img_3219

Kiedy po raz pierwszy zainteresowałeś się tatuażem i jak wyglądała wtedy branża??

Ceaser: Zawsze lubiłem tatuaże, odkąd byłem młody. Chodziłem i robiłem tatuaże, ponieważ starsi przyjaciele naprawdę byli w tatuażach. Pamiętam, że mój pierwszy tatuaż był na Championie, czyli na Bronksie. To był mój pierwszy film, a potem, w tamtych czasach, oglądanie seriali takich jak Miami Ink naprawdę sprawiło, że zacząłem wchodzić w sceny tatuaży. Widząc japońską pracę i te wszystkie schludne body, naprawdę się tym zainteresowałem. Miałem wtedy przyjaciela, Andre Malcolma, który w tej chwili jest na zachodnim wybrzeżu, wierzę w Oakland. On'Po prostu zabija go japońskimi body. Wszedłem więc do gry w połowie lat dziewięćdziesiątych, ale zawsze miałem pasję do tatuowania. Sprawdziłem historię, kto co robił i do dziś wyszukuję niektórych artystów.

Jak w tym czasie czarni artyści byli reprezentowani w mediach??

Szczerze mówiąc, w tamtych czasach nie było zbyt wielu czarnych artystów, którzy byli reprezentowani w mediach. Ono'naprawdę zbliża się do tego dnia, że ​​zaczynamy być trochę reprezentowani, ale nie w pełni i zajęło mi trochę czasu, zanim to zrozumiałem. Czarni artyści mają tendencję do tatuowania głównie czarnych ludzi i dlatego nie widzieliby wielu tego typu prac w czasopismach i tak dalej. Więc teraz, gdy widzisz wielu ludzi przechodzących i wykonujących bardziej jasną lub bardziej kaukaską skórę, widzimy wielu czarnych tatuażystów postępujących w branży tatuażu, aby wskazać, że możesz rzeczywiście zobaczyć ich zestaw umiejętności.

Zrzut ekranu 2018-12-06 o godzinie 3.07.23

A jak myślisz, że wraz z Black Ink Crew zmieniła się reprezentacja czarnego artysty??

Z przedstawieniem Black Ink Crew jako pokazu jest to trochę mieszane, ponieważ pokazujemy wszystko w sklepie z tatuażami, a nie tylko prace z tatuażami. A wraz z całym ruchem Black Ink pokazuje więcej ruchu niż tylko sztuka. Właściwie to rozwój czarnego przemysłu, tak jak zaczęliśmy się z nim wygłupiać i próbować dojść z nim do tego stopnia, że ​​potraktowaliśmy to poważnie jako biznes. Ponieważ ludzie nie'Rozumiem, kiedy zaczynaliśmy to robić, musiałem tatuować jakieś pięć lat. Patrzę na niektóre rzeczy, które kiedyś tatuowałem i'Jestem jak Bóg, byłem okropny. Ale to'To tylko postęp i teraz myślę, że Black Ink Crew daje innym czarnym artystom odwagę, by tam wyjść. Gdybyśmy mogli to zrobić i zrobiliśmy to't masz tyle umiejętności, ile ty'wszystko w tym czasie. Czuję, że wielu czarnych artystów zaczyna to dostrzegać. Zwłaszcza na konwentach tatuażu, bo jeździłem tam w czasach, kiedy nikogo nie widziałem. Przeszło od samego nas do całej gromady ludzi tam, do w zasadzie całej awantury.

Jak największa reprezentacja czarnych artystów na jednej z najbardziej udanych rzeczywistości tatuażu w historii pokazuje, jak główny nurt branży tatuażu zareagował na twoją obecność?

Człowieku, oni nienawidzili ekipy Black Ink. Czuli, że nie przedstawiamy sztuki we właściwy sposób i po prostu pokazujemy dramat. Ale co ludzie nie'Rozumiem, że Black Ink Crew to nie sztuka, to's o zespole ludzi, którzy w zasadzie prowadzą sklep z tatuażami i co robisz'zobaczyć w sklepie z tatuażami. Program taki jak Ink Master ma całą masę fajnych facetów, ale czy znasz ich życie?'sklep? Wtedy większość mofosów Ink Master pracuje dla mnie. Pod koniec dnia pokazuje, że wpadliśmy w zły interes i dostaliśmy program telewizyjny, a ludzie są źle zrozumiani.

Zrzut ekranu 2018-12-06 o 3.08.01 PM

Czy uważasz, że branża ogólnie dyskryminuje czarnoskórych artystów??

Myślę, że branża po prostu utknęła na starych drogach. Po prostu myślę, że niektórzy ludzie są przyzwyczajeni do tego, że jest tak samo. Niektórzy ludzie mogą pomylić pewne rzeczy i pomyśleć, że może to być kwestia rasy. Ludzie po prostu boją się zmian, bez względu na to, kim jesteś, jakiego jesteś koloru, w jakim jesteś wieku, jakiej jesteś płci. Jeśli przez tak długi czas używałeś tego jako pewnego sposobu, to'nie będziesz chciał niczego zmieniać.

Czy wierzysz, że tam?'s różnica w walce o czarnoskórych artystów i inne mniejszości etniczne w tatuowaniu?

Uważam, że jako czarny tatuażysta musisz być trzy razy milszy od kogoś, kto jest biały, tylko po to, by zyskać rozgłos. To'nie mówię, że branża jest pomieszana, że'tak po prostu jest. Jeśli branża'są przyzwyczajeni do głównie białego przemysłu, w którym większość białych ludzi jest miłych, a ludzie są do tego przyzwyczajeni. Dzięki Bogu za media społecznościowe, ponieważ szczerze mówiąc, niektórzy z najmilszych facetów, którzy nie't pokazać ich twarze na Instagramie, każ mi powiedzieć „jesteś murzynem albo jesteś Meksykaninem, stary, co'tak? Ale to…'nawet nie chodzi o rasę ani nic, po prostu czułem, że nadszedł czas na zmianę. Bo kiedy przyjeżdżasz na te konwencje, wszyscy się kochają. Ono'po prostu czas na zmianę.

Zrzut ekranu 2018-12-06 o 3.08.43 PM

Jak kultura hip-hopowa wpłynęła na czarne tatuaże??

Myślę, że tatuowanie miała ogromny wpływ na kulturę hip-hopu. Szczerze mówiąc, gdyby nie't teraz dla kultury hip-hopowej, nie'Myślę, że przemysł tatuażu będzie prosperował tak, jak jest. Jest wielu ludzi, którzy są zafascynowani kulturą hip-hopu, którzy się tatuują. Tam'jest wielu artystów hip-hopowych, którzy mają tatuaże, które reprezentują rzeczy, które my'próbuję się tam dostać. To pomaga, ponieważ jest to reklama, która sprawia, że ​​te dzieciaki wychodzą i wydają swoje pieniądze.

Czy uważasz, że istnieje rozróżnienie między artystami tatuującymi ciemną skórę a jasną karnacją??

myślę, że tam'to separacja i znam wielu artystów, którzy nie lubią tatuować ciemnej skóry. I to'tylko dlatego, że osobie o ciemnej karnacji można uzyskać tylko określone odcienie szarości lub koloru. Ja? naprawdę nie'troska. Ono'ludzie?'preferencje.

Zrzut ekranu 2018-12-06 o godzinie 3.09.29

Jak myślisz, jakie przywileje mają biali artyści tatuażu, którzy pojawiają się w branży i budują swoją reputację, której nie mają czarnoskórzy artyści?

To jedna z rzeczy, których nienawidziłem, kiedy w sklepie z tatuażami pojawiał się dzień. Jak niech'Mówisz, że twój chłopak zna dobrego tatuażystę, a ty po prostu dostajesz u niego praktykę. Po prostu zostają zakasani przez tego odurzającego artystę, a potem nagle, ty'jesteś dobry, ponieważ używasz tej nazwy. To gówno mnie wkurzało, ponieważ jako czarny artysta możesz po prostu powiedzieć, że praktykowałeś pod tym artystą. Musisz udowodnić, że'ponownie naprawdę dobrze. Pamiętam, że jakiś wielki artysta tatuażu z Village i ich uczeń był zarezerwowany na miesiące. Jak rezerwujesz od miesięcy i nikt nawet nie wie, kim jesteś. Właśnie uczyłeś się sześć miesięcy temu. Kiedyś było szalenie trudno wypromować nasze nazwiska i jak łatwe było to dla białych artystów. Musieli po prostu zapłacić za staż u odpowiedniego artysty, aw branży tatuażu wszyscy są z tobą fajni, ponieważ wiedzą, kto cię mentorował. Większość z nas jest samoukami i musiała uczyć się metodą prób i błędów.

A co byś powiedział, jest największym nieporozumieniem, jakie opinia publiczna ma na temat bycia artystą w twoim programie??

Największym nieporozumieniem opinii publicznej na temat artystów w moim programie jest to, że są to moi najlepsi artyści. Musisz przejść przez to, czym jest reality TV i to, co jest prawdziwym życiem. Mam stronę internetową z kilkoma nagradzanymi artystami, których świat nie może zobaczyć, ponieważ istnieje's telewizyjna strona Ceaser i tam?'jest stroną biznesową. Proszę uwierz, że mofos, który działa na mnie, to niektóre bestie. I szczerze, mój sklep na Florydzie właśnie został wybrany na najlepszy sklep w Orlando. Mówi ci, że to działa, nie tylko tutaj, ale w innych miejscach. Żeby ludzie mogli to przekręcić i pomyśleć, że's tylko po to, żeby pokazać i to są wszyscy ludzie, których mam.

Zrzut ekranu 2018-12-06 o godzinie 3.10.05