Treść wiadomości

BJ Betts i 14 innych tatuażystów zaprojektował koszulkę dla COVID-19 Relief

Pomimo tego, że nie mają własnych dochodów z tatuażu, artyści na całym świecie starają się pomóc osobom najbardziej dotkniętym COVID-19. Jednym z tych artystów jest BJ Betts, który zebrał czternastu innych tatuatorów, aby zaprojektować koszulkę, która ją podaruje's przystępuje do pomocy potrzebującym. Betts zgromadził do tego projektu światowej sławy artystów, w tym Pan kreskówka, Brud, Wielkie Śpi, Duży środek, Krystyna Ramos, Em Scott, Henry Lewis, Orks jeden, El Whyner, Dan Smith, Eric Marcinizyn, Huero oraz Flaks32G.

Koszule są dostępny w kolorze czarnym i białym, każdy sprzedaje za 25 USD. Weź udział w naszym wywiadzie z Bettsem, aby dowiedzieć się, jak wpadł na pomysł, dokąd trafią pieniądze i jak jego zdaniem branża tatuażu wpłynie na COVID-19 w dłuższej perspektywie.

Co zainspirowało ten projekt?

Pomyślałem, że to bardzo pasująca i trafna fraza, ponieważ stan świata jest taki, jaki jest teraz. Zawsze lubiłem homonim „wiem” kontra „nie”… więc chciałem stworzyć coś razem z kilkoma tatuatorami, którzy są przede wszystkim znani z liternictwa (i kilkoma, którzy nie są). Pomyślałem, że mając zaledwie kilka minut naszego czasu, naprawdę możemy pomóc ludziom i potencjalnie dokonać zmiany w słusznej sprawie podczas całego tego szaleństwa

Po co znać nadzieję??

Cóż, kiedy to słyszysz, to naprawdę oznacza coś negatywnego, ale pisownia mówi inaczej. Wytatuowałem go mojemu przyjacielowi i niesamowitemu tatuatorowi Brianowi MacNeilowi ​​około 20 lat temu. Przez lata robiłem inne frazy „poznać” jako tatuaże i zawsze uwielbiałem ich znaczenie.

Jak udało ci się zebrać różnych artystów do tego projektu??

Skontaktowałem się z kilkoma przyjaciółmi, którzy, jak sądziłem, mogliby zrobić grafikę wcześniej niż później i uzyskać ich zdanie na temat liternictwa. Rzadko zdarza się zebrać wielu z nas razem w jednym projekcie, nie mówiąc już o całej naszej grafice na jednej koszulce! Wszyscy zebrali się bez wahania i zmiażdżyli to.

To jest od nas WSZYSTKICH, nie tylko ode mnie czy artystów biorących udział w projekcie; to od wszystkich, którzy kupili koszulę, która inaczej nigdy by niczego nie podarowała. To było niesamowite widzieć, że wszyscy się po to spotykają.

Z jakich przyczyn korzystają osoby kupujące tę koszulę?

WSZYSTKIE pieniądze zostaną przekazane na Czerwony Krzyż, Bank Żywności i fundusz pomocy na Covid-19. Nie chciałem być konkretny, chciałem upewnić się, że odpowiedni ludzie otrzymają pomoc, której potrzebują.

Jak trzymają się tatuatorzy podczas COVID-19??

Wydaje się, że wszyscy mają się dobrze. To trudne, gdy wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pracy od pięciu do siedmiu dni w tygodniu i tatuowania przez cały cholerny dzień. Przejście na brak tatuaży jest trudną pigułką do przełknięcia. Myślę jednak, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieć tak dużo wolnego czasu i lepiej go wykorzystać. Wszyscy jesteśmy gotowi wrócić do pracy!

Jak widzisz wpływ COVID-19 na branżę tatuażu w perspektywie długoterminowej??

To dobre pytanie i trudne, ponieważ wciąż istnieje tak wiele nieznanych zmiennych.

powiedziałbym to'Nauczyła nas kilku rzeczy, że musimy być spokojni i naprawdę szanować fakt, że to, co robimy, nie jest rzeczą podstawową. Tatuowanie to przedmiot luksusowy i mamy wielkie szczęście, że możemy robić to, co robimy. Dzięki temu tatuatorzy zdają sobie sprawę, że możemy wziąć kilka tygodni wolnego i nadal przetrwać, a jeśli nie, to trochę lepiej zaplanować budżet, gdy wszyscy wrócimy do pracy.

Jedna z najlepszych rad, jakie otrzymałem w swojej karierze, pochodziła od Mike’a Malone’a (RIP) i było to „pamiętaj o grudniu”. Oznacza to, że kiedy wiosną i latem zwykle jesteśmy tak cholernie zajęci i nie mamy nawet czasu na lunch, „pamiętaj o grudniu”, kiedy nie jest tak zajęty i odłóż cholerne pieniądze.

Jak jeszcze ludzie mogą pomóc podczas COVID-19??

Cóż, pozostań w domu tak długo, jak to możliwe, jeśli jest to wymagane w twoim stanie lub mieście. To zdecydowanie działa w mojej okolicy. Przekaż darowiznę ilekroć możesz, aby pomóc w tworzeniu masek lub cokolwiek innego, co możesz zrobić w domu. Nawet zwykła rozmowa telefoniczna z rodziną i przyjaciółmi (zwłaszcza ze swoją starszą/starszą rodziną) może wiele zmienić. Wydaje się, że odkąd to się dzieje, pojawił się ogromny wzrost problemów ze zdrowiem psychicznym, więc sprawdź każdego, kogo znasz, który ma poważną depresję. A jeśli masz środki finansowe, wpłać tyle, ile możesz.