Treść wiadomości

Artysta mówi, że jest upokorzony po tym, jak agencja kulturalna ONZ zakrywa nagie rzeźby bielizną

Francuski rzeźbiarz Stéphane Simon's "Pamięci Mnie" serial był pokazywany w Paryżu podczas UNESCO's Europejskie Dni Dziedzictwa. Organizacja Narodów Zjednoczonych' agencja kulturalna okryła wyrzeźbione genitalia bielizną. Zrozumiałe jest, że ONZ jest krytykowana za manipulowanie pracą Simona, a co za tym idzie, jego przesłaniem.

Simon był zszokowany, komentatorzy sztuki byli wściekli.

STEPHANE_SIMON_INMEMORYOFME2_900x

"Powinienem był poświęcić dwa dni na wyjaśnianie fascynującego związku między praktyką robienia selfie a historią starożytnej Grecji” Simon powiedział CNN.

Ale sztuka powinna być w stanie mówić sama za siebie, nie dając się uciszyć.

Simon powiedział, że ubrania były… "obrzydliwy" i powiedział, że doświadczenie go opuściło "upokorzony."

"Było mi wstyd, tak bardzo smutno, że te wszystkie lata pracy i badań zostały przerwane," on dodał. "Przez dwa dni goście przychodzili się spotkać, żeby mnie zapytać, 'Ale dlaczego to zrobiłeś??' Ale to nie był mój wybór."

stephane-simon-unesco-pide-que-pongan-ropa-wnetrze-a-esculturas-impropias

Najwyraźniej Simon poruszał kwestię nagości podczas planowania spotkań z UNESCO przed wydarzeniem, ale poproszono go o zakrycie prac dopiero na kilka dni przed wystawieniem rzeźb. Nie miał czasu na „naprawianie” elementów swoją wizją i sprawą UNESCO."Pamięci Mnie" wikary zajęło 3 lata.

Cytowano rzecznika, który powiedział: "My zrobiliśmy'chcieć cenzurować artystę i zrozumieć, że czuł się zraniony."

Oszałamiający i inteligentny projekt ma uniwersalny rezonans, z jego podsumowaniem mówiącym: „Wszyscy zdają sobie sprawę, że każdego dnia doświadczamy wielkiej rewolucji technologicznej, która ma większy wpływ na samą naturę naszych ludzkich zachowań. W naszym obecnym środowisku skupionym na wizualnym i wirtualnym, obrazy i niedawny fenomen selfie zanurzają nas. W krótkim czasie praktyka selfie stała się zjawiskiem masowym, zbiorowo w pełni wchłoniętym, ujawniającym ewolucję statusu samego podmiotu. Ta uogólniona praktyka autoportretu w rzeczywistości niesie ze sobą globalną i poważną zmianę antropologiczną.

Telefony komórkowe stały się prawdziwym przedłużeniem nas samych, a transkulturowe uogólnienie selfie (ponad milion nowych selfie publikowanych codziennie na portalach społecznościowych) rodzi pytania o miejsce, użyteczność i moc obrazów w naszych współczesnych społeczeństwach”.

Kontynuuje: "Taka autoinscenizacja, pod ręką's długości, generuje pojawienie się katalogu nowych gestów na skalę globalną, zawierających wyrażenia, znaczenie i użycie na poziomie niespotykanym w historii ludzkości… instrumenty władzy, wiedzy, rozrywki, opieki lub uwodzenia, smartfony zastąpiły zarówno funkcję, jak i symbolikę, Piorun Zeusa, lira Apollona lub kaduceusz Hermesa."

Wielu krytykowało wystawę's decyzja o byciu purytańskimi.

„W ten sposób rozpoczął się upadek Cesarstwa Rzymskiego” – powiedział jeden z tweetów.