Treść wiadomości

75 wybitnych tatuaży Ouroboros

Symbole są niezwykle powszechne w tatuowaniu. My'wszyscy znają ikonografię tatuaży, taką jak wróble, krzyże i kotwice oraz wspólne znaczenie związane z tymi obrazami. Ale co z uroborami? W przeciwieństwie do innych popularnych symboli tatuażu, których znaczenie wywodzi się z tradycji tatuażu, ten symbol sięga wieków. Symbol przedstawiający węża lub smoka zjadającego go'ogon w kółko, sięga starożytnego Egiptu. Słowo ouroboros wywodzi się ze starożytnej greki, gdzie oura oznacza ogon, a boros oznacza jedzenie. Symbol był często pokazywany w różnych kulturach na przestrzeni czasu, jednak'najczęściej kojarzone z alchemią i gnostycyzmem.

W XVII i XVIII wieku uroboros był powszechnie rzeźbiony w nagrobkach, a także później podczas renesansu gotyku w XIX wieku. Dzieje się tak, ponieważ uroboros zwykle reprezentuje narodziny, śmierć i odrodzenie. Ono'Wiadomo również, że reprezentuje wieczność i niekończący się powrót. Ten symbol był często przedstawiany w kulturze popularnej. Widzimy to w popularnym anime, "Alchemik w całości z metalu," jak również w 2018 roku's "Zakonnica."

Aby uhonorować bogatą historię uroboros, obejrzyj 75 wybitnych tatuaży przedstawiających ten symbol w galerii poniżej. Następnie daj nam znać swój ulubiony tatuaż z tej listy w sekcji komentarzy w mediach społecznościowych.

Znacznik JavaScript