Treść wiadomości

75 tatuaży na idealną butelkę mikstur

Mikstury od wieków były widoczne w opowieściach o magii i magicznych istotach. My'Widziałem mikstury przedstawiane zarówno jako pozytywne, jak i negatywne w kulturze popularnej, zwłaszcza jeśli chodzi o franczyzę o Harrym Potterze. W czarodziejskim świecie Harry’ego Pottera mikstury odgrywają dużą rolę w fabule siedmiu książek i ośmiu filmów. Eliksiry to jedna z głównych klas w Hogwarcie i przez większość serii to'są nauczane przez profesora Severusa Snape’a – jednego z Harry'antagoniści. W filmach Snape jest grany przez zmarłego Alana Rickmana i jest prawdopodobnie jedną z najbardziej lubianych postaci w serialu. Wiele mikstur zostało stworzonych, aby dodać do fantazji czarodziejskiego świata, w szczególności Amortentia, Felix Felicis i Eliksir Wielosokowy.

Amortentia to potężny eliksir miłości wprowadzony po raz pierwszy w "Harry Potter i Książę Półkrwi." Ten eliksir powstaje podczas Harry’ego, Rona i Hermiony's lekcja eliksirów, której uczy profesor Slughorn po tym, jak Snape przyjmuje rolę profesora obrony przed czarną magią. Wiadomo, że eliksir ma perłowy połysk i pachnie inaczej dla każdej osoby, w zależności od jej upodobań. Ta mikstura jest używana w czekoladkach z kasy, które miały dać Harry’emu koleżanka, Romilda Vane. Jednak zamiast tego Ron konsumuje czekoladki i wywołuje niemal śmiertelną reakcję.

Kolejna mikstura, która została wprowadzona podczas "Harry Potter i Książę Półkrwi" był Feliks Felicis. Felix Felicis, znany również jako płynne szczęście, daje użytkownikowi tymczasowe szczęście po spożyciu. Uczniowie eliksirów rywalizują o fiolkę Felixa Felicisa w Slughorn'klasy, którą Harry wygrywa, korzystając z instrukcji stworzonych przez Księcia Półkrwi. Harry sprawia, że ​​Ron wierzy, że wlał eliksir do swojego napoju, aby dać mu pewność siebie, jednak zamiast tego Harry używa go, aby zdobyć wiedzę o horkruksach od Slughorna, a później chronić siebie i swoich przyjaciół przed śmierciożercami.

Wreszcie, jedną z najbardziej rozpoznawalnych mikstur w czarodziejskim świecie jest Eliksir Wielosokowy. Eliksir Wielosokowy został wprowadzony w drugiej księdze, "Harry Potter i Komnata Tajemnic," i jest miksturą, która pozwala użytkownikowi na chwilową przemianę w różnych ludzi. Harry i Ron używają tej mikstury, aby przekształcić się w Kraba i Goyle’a, bliskich przyjaciół ucznia Slytherinu Draco Malfoya, aby ustalić, czy Draco jest spadkobiercą Slytherina. Hermiona próbuje zmienić się w koleżankę ze Slytherinu, jednak włosy, które odzyskała, pochodziły od kota. Eliksir wielosokowy był również używany przez Barty’ego Croucha Jr. do przemiany w profesora Alastora "Szalonooki" Moody w "Harry Potter i Czara Ognia." Ostatnio widzieliśmy eliksir wielosokowy użyty kilka razy podczas ostatniej książki, "Harry Potter i Insygnia Śmierci," najpierw z członkami Zakonu Feniksa przekształcającymi się w Harry’ego Pottera, aby przetransportować Harry’ego do nory, następnie przez trio, aby odzyskać horkruksa z Dolores Umbridge w Ministerstwie Magii, a następnie przez Hermionę, aby przekształcić się w Bellatrix Lestrange, aby odzyskać horkruksa z skarbiec rodziny Lestrange.

Na cześć wszystkich magicznych mikstur świata czarodziejów i nie tylko, rzuć okiem na 75 naszych ulubionych tatuaży miksturowych od utalentowanych tatuatorów z całego świata. W takim razie daj nam znać swój ulubiony eliksir ze świata czarodziejów w sekcji komentarzy w mediach społecznościowych.