Treść wiadomości

50 wspaniałych tatuaży demonów

Demony to nadprzyrodzone istoty, które od wieków są częścią mitologii i folkloru. Słowo demon pochodzi od greckiego słowa daimon, które oznacza ducha lub boską moc. To słowo nie't pierwotnie niosą ze sobą negatywne znaczenie lub reprezentują zło, które jednak's z pewnością zmienił się z biegiem czasu.

Jednym z najpopularniejszych badań nad demonami jest demonologia chrześcijańska, która była najbardziej popularna w epoce średniowiecza. W chrześcijańskiej demonologii bibliści i członkowie Kościoła badali sposób, w jaki Biblia przedstawia demony i uznawali je za upadłe anioły. W Księdze Objawienia 12:7-9 demony zostały opisane jako upadłe anioły, a ich misją jest wprowadzenie ludzi w grzech.

Z biegiem czasu uczeni i poeci opracowali różne rodzaje demonów, a hiszpański biskup katolicki Alphonso de Spina klasyfikował demony na podstawie listy kryteriów. Niektóre z demonów, o których pisał, były demonami losu, familiantami (demonami pomagającymi wiedźmom), drudami (demonami koszmarów), kambionami (pół-człowiekami/półdemonami) i inkubami/sukkubami.

Incubi (mężczyzna) i succubi (kobieta) to demony, które pojawiają się w snach i uwodzą ludzi poprzez aktywność seksualną. Często pokazują się jako piękni zaklinacze, jednak mogą powodować słabe zdrowie fizyczne i psychiczne, a także śmierć. Zarówno incubi, jak i succubi były często przedstawiane w sztuce, literaturze i kulturze popularnej, a jednym z najnowszych przykładów jest film z 2009 roku "Jennifer's Ciało." W tym filmie aktorka Megan Fox wciela się w nastoletnią dziewczynę, która podczas nieudanej ofiary z dziewicy zostaje zamieniona w sukkuba. Kiedy tak się dzieje, musi żywić się mężczyznami, których uwodzi, a po drodze jej najlepsza przyjaciółka próbuje ją powstrzymać. Ten film stał się od tego czasu kultowym klasykiem i nadal jest celebrowany ponad 10 lat później. Inne przykłady succubi w filmie i telewizji to Enchantress z 2016 roku's "Legion samobójców," Lilia od 2012's "V/H/S" i Bo z serialu telewizyjnego "Zagubiona dziewczyna."

Spójrz na 50 epickich tatuaży inspirowanych demonami w galerii poniżej. Te tatuaże pochodzą od utalentowanych tatuatorów z całego świata i daj nam znać o swoim ulubionym kawałku grupy w sekcji komentarzy w mediach społecznościowych.