Treść wiadomości

45 uroczych tatuaży z chryzantemami

Istnieją tysiące kwiatów, a wiele z nich tworzy absolutnie wspaniałe tatuaże. Jednym z moich osobistych faworytów do ozdabiania ciała jest chryzantema, znana również jako mama. Słowo chryzantema pochodzi od starożytnych greckich słów chrysos, co oznacza złoto, i anthemon, co oznacza kwiat. Chryzantemy pochodzą głównie z Azji Wschodniej, zwłaszcza z Chin, jednak niektóre gatunki rosną w północno-wschodniej Europie. Chyrzantemy były po raz pierwszy uprawiane jako kwitnące zioło w XV wieku p.n.e. w Chinach. Obecnie na całym świecie jest ponad 20 000 hodowców chryzantem, a 7 000 z nich znajduje się w samych Chinach.

Chryzantemy przybierają szalenie różną symbolikę w zależności od tego, gdzie jesteś na świecie. W wielu krajach Europy chryzantemy symbolizują śmierć i są używane tylko na pogrzebach lub na cmentarzach. Jednak w Azji Wschodniej białe chryzantemy symbolizują przeciwności losu i szlachetność. W Stanach Zjednoczonych'ponownie uważany za pozytywny i szczęśliwy kwiat.

Na cześć bogatej historii chryzantem rzuć okiem na 45 naszych ulubionych tatuaży tych kultowych kwiatów. Sprawdź te epickie kwiaty i daj nam znać swoje przemyślenia na temat tej historii w sekcji komentarzy w mediach społecznościowych.

Zobacz ten post na Instagramie