Treść wiadomości

40 Badass bokserskich tatuaży

Boks jest jednym z najstarszych sportów w historii, a najwcześniejsze przedstawienia pochodzą z Iraku z III tysiąclecia p.n.e. Boks stał się niezwykle popularny w starożytnej Grecji i został wprowadzony jako sport olimpijski w 688 pne. Popularność tego sportu spadła w ciągu następnych stuleci, by wznieść się na nowo w Anglii w XVII wieku. Ta forma boksu była goła i określana jako walka o nagrody, sport, który nie miał spisanych zasad. Walki o nagrody zyskały niesławę pod koniec XIX i na początku XX wieku, ponieważ sport ten został zakazany w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, jednak kwitł w podziemiu. Sport, który znamy dzisiaj, wyrósł z nielegalnych miejsc, a nowoczesny boks stał się sportem olimpijskim w 1904 r.

Jeden z najbardziej płodnych i wpływowych bokserów wszech czasów w Muhammad Ali, który rozpoczął treningi w boksie amatorskim w wieku 12 lat. Ali zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich 1960 w wieku zaledwie 18 lat, zdobywając złoty medal w wadze półciężkiej. Ali stał się czołowym bokserem wagi ciężkiej XX wieku i do dziś jest jedynym trzykrotnym mistrzem liniowym w tej dywizji. On's najbardziej znany ze swoich przełomowych walk z Joe Frazierem i George’em Foremanem, który zdobył rekord najchętniej oglądanych programów telewizyjnych na żywo w tamtym czasie. Ali wycofał się ze sportu w 1981 roku, a do 1985 roku scenę przejął nowy zawodnik wagi ciężkiej: Mike Tyson.

Tyson rozpoczął karierę bokserską w 1985 roku i był niekwestionowanym mistrzem świata w wadze ciężkiej od 1987 do 1990 roku. Jedną z jego najbardziej znanych walk był przeciwko Evanderowi Holyfieldowi w 1997 roku, gdzie Tyson został zdyskwalifikowany po ugryzieniu przeciwnika'ucho. Tyson oficjalnie przeszedł na emeryturę z boksu w 2006 r., Powracając dopiero w 2020 r., by boksować przeciwko Royowi Jonesowi Jr.

Dzisiaj'na scenie bokserskiej Canelo Álvarez jest najwyżej ocenianym bokserem na świecie i wagi ciężkiej'Mistrzem jest Tyson Fury. Widzimy nawet wiele nietradycyjnych postaci wchodzących na ring bokserski, w tym Jake Paul. Na cześć boksu'imponujące dziedzictwo, spójrz na niektóre z naszych ulubionych tatuaży przedstawiających ten sport. Następnie daj nam znać swojego ulubionego boksera wszechczasów w sekcji komentarzy w mediach społecznościowych.