Treść wiadomości

30 mrożących krew w żyłach tatuaży Cthulhu

Jeśli chodzi o horror, wiele z najbardziej znanych filmów i postaci zostało zainspirowanych literaturą. Horror od wieków jest jednym z najchętniej czytanych gatunków, a jednym z najbardziej znanych autorów jest H.P. Lovecrafta. Urodzony w Providence w stanie Rhode Island, Lovecraft dorastał otoczony tragedią – od śmierci babki w wieku 6 lat, ojca w wieku 8 lat i dziadka w wieku 14 lat. W 1908 roku, przed ukończeniem szkoły średniej, Lovecraft poważnie zachorował. Jego pogorszenie zdrowia nie zostało zdefiniowane jako fizyczne ani psychiczne, a w późniejszym liście Lovecraft tym razem opisał jako "prawie nie znoszę widzieć lub rozmawiać z nikim, & lubiłem odgradzać się od świata, ściągając ciemne odcienie & za pomocą sztucznego światła."

Pomimo wielu wyzwań, Lovecrafta pociągała literatura, zwłaszcza horror. Jego listy zaczęły pojawiać się w czasopismach o pulpie i weird-fiction, gdy miał dwadzieścia kilka lat i rozkwitły w branży dziennikarskiej. Po opublikowaniu swojego pierwszego opowiadania, "Alchemik" w 1916 roku Lovecraft zainspirował się do pisania większej ilości fikcji i stał się mocno zainspirowany Edgarem Allenem Poe. W 1926 Lovecraft napisał: "Zew Cthulhu" a opowiadanie zostało później opublikowane przez magazyn Pulpa "Dziwne opowieści" w 1928 roku. To opowiadanie przedstawiło to, co stało się Lovecraftem'największe dziedzictwo – potwór Cthulhu.

Cthulhu to kosmiczna istota, którą Lovecraft opisał jako "potwór o niewyraźnie antropoidalnej sylwetce, ale z ośmiornicową głową, której twarz była masą czułków, łuskowatym, gumowatym ciałem, niesamowitymi pazurami na tylnych i przednich łapach i długimi, wąskimi skrzydłami z tyłu." Cthulhu pomógł powiązać wszechświat Lovecrafta's lore, który jest dziś znany jako Cthulhu Mythos. Od momentu powstania w 1928 roku, Cthulhu stał się postacią w kulturze popularnej i pojawił się w różnych grach wideo, programach telewizyjnych i filmach. Muzyka metalowa ma szczególnie sentymentalną więź z Cthulhu, a potwór przez lata był okrzyknięty przez Metallicę, Cradle of Filth i Morbid Angel..

Na cześć prawie 100 spuścizny Lovecrafta's gwiazdorskiej postaci, spójrz na 30 tatuaży inspirowanych Cthulhu w galerii poniżej. Te tatuaże pochodzą od artystów z całego świata i pokazują głęboki wpływ, jaki ten autor wywarł na nasz świat.

Tatuaż przez Andrey Ratynsky

Tatuaż przez Andrey Ratynsky

Tatuaż przez Clod The Ripper

Tatuaż przez Clod The Ripper

Tatuaż przez El Mori

Tatuaż przez El Mori

Tatuaż przez Uncl Paul

Tatuaż przez Uncl Paul