Treść wiadomości

20 tatuaży inspirowanych najlepszymi dziełami Leonarda da Vinci

Leonardo da Vinci urodził się w 1452 roku w Anchiano we Włoszech, które dziś byłoby blisko Florencji. Stał się jednym z największych artystów wysokiego renesansu, tworząc jedne z najbardziej znanych i cenionych dzieł w całej historii. On'jest uważany za erudyta (znanego również jako człowiek renesansu), co oznacza, że ​​odniósł wielki sukces w różnych odrębnych dziedzinach – od malarstwa i rysunku po naukę i anatomię. Jego trzy najbardziej znane prace to: "Mona Lisa," "Ostatnia Wieczerza" oraz "Człowiek witruwiański;" sprawdź niektóre z najsłynniejszych odtworzeń tatuaży i dowiedz się więcej o tych kawałkach w galerii poniżej.

"Mona Lisa"

Mona Lisa powstała w latach 1503-1506 i stała się najsłynniejszym portretem w historii. Ono'Uważano, choć nie potwierdzono, że jest to obraz włoskiej szlachcianki Lisy del Giocondo. ten "Mona Lisa" została nabyta przez króla Francji Franciszka I i od 1797 roku wisi w paryskim Luwrze's obecnie wyceniane na 660 milionów dolarów.

"Ostatnia Wieczerza"

stworzył da Vinci "Ostatnia Wieczerza" w 1490 i to'stał się najczęściej reprodukowanym obrazem religijnym wszech czasów. Został zamówiony przez klasztor Santa Maria delle Grazie w Mediolanie we Włoszech, gdzie jest's aktualnie wyświetlane do dnia dzisiejszego. Obraz przedstawia Jezusa i jego dwunastu apostołów, o czym mówi Ewangelia Jana 13:12. Ten obraz został poważnie uszkodzony przez lata, z powodu czynników środowiskowych i bombardowań podczas II wojny światowej, co oznacza, że ​​niewiele z oryginalnego obrazu wciąż istnieje.

"człowiek witruwiański"

Utworzony około 1490 roku, "człowiek witruwiański" czy da Vinci's najbardziej znany rysunek tuszem. Przedstawia mężczyznę, ukazując dokładne proporcje anatomiczne i przedstawia idealną sylwetkę ludzką. Rysunek był ostatnio eksponowany w Luwrze od października 2019 do lutego 2020, w ramach umowy między Francją a Włochami.