Treść wiadomości

20 najbardziej poszukiwanych stylów tatuażu wszechczasów

W dzisiejszych czasach na świecie jest więcej stylów tatuażu, niż jedna lista może właściwie oszacować. Jednak w trosce o naszych odbiorców my'Kuratorowałem 20 najbardziej poszukiwanych stylów w jednym wizualnym przewodniku. Spójrz na naszą listę i dowiedz się czegoś o swoich ulubionych rodzajach tatuaży. 

Portrety

W ciągu ostatnich kilku lat portrety stały się podstawą konwencji, sklepów i naszych kanałów na Instagramie. Portret jest kopią zdjęcia, niezależnie od tego, czy jest to celebryta, czy członek rodziny. Kluczem do dobrego tatuażu portretowego, poza podstawami, jest niesamowite podobieństwo do fotografii's skopiowane z. Powinieneś być w stanie nie tylko rozpoznać osobę na tatuażu, ale także zobaczyć ekstremalne podobieństwo do fotografii użytej jako odniesienie. Niektórzy z najwybitniejszych współczesnych artystów portretowych to Steve Butcher, Nikko Hurtado, oraz Evan Olin.

Przypięcie

Tatuaże pin-up są podstawą branży i są najczęściej tworzone przez artystów tradycyjnych, neo-tradycyjnych, new school i realizmu. Aby tatuaż można było uznać za pin-up, musi to być osoba pełnokrwista. Oznacza to, że artysta musi zrozumieć proporcje mężczyzny lub kobiety, biorąc pod uwagę szczegóły twarzy i dłoni. Tatuaże pin-up są trudniejsze niż wyglądają, ponieważ'ma być piękna i to'łatwo zepsuć twarz, która's wielkości znaczka pocztowego.

Nowa szkoła

Ewoluująca w latach 80. i 90. nowa szkoła jest jednym z najbardziej znanych obecnie stylów. Znany ze swoich jasnych kolorów, krzywych postaci i zniekształconych proporcji; powinien pojawić się nowy szkolny tatuaż, który zeskoczy ze skóry i wtopi się w animowaną kreskówkę. Niektórzy z naszych ulubionych nowych artystów szkolnych to Timmy B, Kelly Doty, oraz Joe Capobianco.

Neotradycyjny

Dziecko miłości amerykańskiej tradycji i ruchu secesyjnego, neo-tradycyjne łączy kuloodporną linię z eleganckimi damskimi głowami, zwierzętami i kwiatami, tworząc przykuwające uwagę projekty. Istnieje wiele unikalnych odmian neo-tradycji, od bardzo męskich do niezwykle kobiecych. Niektórzy z czołowych artystów neotradycyjnych, którzy obecnie pracują, to Emily Rose Murray, Matt Curzon, oraz Daniels Bauti.

Tradycyjny amerykański

Być może najbardziej rozpoznawalny styl na naszej liście, American Traditional, przetrwał próbę czasu podczas przemijających trendów i stylów. Styl powstał dzięki pionierowi Norman 'Marynarz Jerry' Collins, czerpiący wpływy z technik widzianych przez japońskich mistrzów. Dziś nadal dominuje w branży i ponad każdy inny styl z naszej listy zwycięży bez względu na to, w jakim kierunku poprowadzi nas tatuowanie. Niektórzy z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich artystów tradycyjnych to Myke Chambers, Bert Krak, oraz Oliver Peck.

Cienka linia

Wywodzące się z Los Angeles i ostatecznie rozprzestrzeniające się w miastach na całym świecie, cienkie tatuaże są dziś jednym z najbardziej pożądanych stylów. Te elementy są wykonane przy użyciu pojedynczej igły (lub co najmniej 3 lub 5) i często przedstawiają obrazowanie stylu's Korzenie z Zachodniego Wybrzeża – Dziewica Maryja, payasas, modlące się dłonie itp. Niektóre z naszych ulubionych mistrzów cienkiej linii są Wielki Steve, Carlos Macias, oraz Dr Woo.

Mikro

Niezależnie od tego, czy je kochasz, czy nienawidzisz, nie można zaprzeczyć, że ten styl ma dziś wpływ na branżę. Częściowo dzięki promocji celebrytów klienci ustawiają się tłumnie w kolejce po małe tatuaże z wielkimi detalami. Kluczem do mikrotatuażu jest igła, która w wielu przypadkach jest pojedyncza, używana do pakowania detali na maleńkie płótna. Niektóre z naszych ulubionych mikrotatuatorów to Pan K, Ewa Krbdk, oraz smok.                              

język japoński

Japoński jest prawdopodobnie najstarszym i najbardziej znanym stylem na tej liście, ponieważ od setek lat jest przekazywany przez mistrzów zwanych Horis. Dziś japoński tatuaż rozprzestrzenił się na całym Zachodzie i jest bardzo szanowany w całej branży. Tradycyjne japońskie tatuowanie jest wykonywane ręcznie i nazywa się Tebori. Jednak wielu artystów używa dziś nowoczesnych maszyn, które kilkadziesiąt lat temu wprowadził do Japonii Ed Hardy. Dziś niektórzy z najbardziej rozpoznawalnych japońskich artystów to Horiyoshi III, Jess Jen, oraz Mike Rubendall. 

Mieszany styl

W ciągu ostatnich kilku lat pojawił się nowy styl tatuowania, który w spójny sposób łączy wiele gatunków. Tatuaże w stylu mieszanym można wykonać na wiele sposobów, niezależnie od tego, czy jest to realizm z tradycyjną, nową szkołą z portretami, czy wszystkie powyższe. Kluczem do zostania świetnym artystą w stylu mieszanym jest umiejętność wykonywania wielu gatunków tatuowania i bezbłędnego łączenia przeciwstawnych koncepcji w jednym kawałku. Artyści o mieszanym stylu, którzy stale podnoszą poprzeczkę, są Yogi Barrett, Dave Paulo, Daria Pirojenko, oraz Chris Rigoni.

Realizm kolorów

Artyści zajmujący się realizmem kolorów starają się tworzyć projekty jak najbardziej realistyczne. Wielokrotnie mają one formę portretu, jednak realistycznie wyglądające tatuaże mogą również przedstawiać krajobrazy, przedmioty nieożywione, zwierzęta lub kolaż zdjęć referencyjnych użytych do stworzenia w 100 procentach oryginalnego dzieła. Realizm kolorów jest jednym z trudniejszych do wykonania stylów, jednak's stają się jednym z najbardziej pożądanych żądań klientów na całym świecie. Niektórzy z najbardziej poszukiwanych artystów realizmu kolorów są Nikko Hurtado, Phil Garcia, oraz Dmitrij Samohin.

Realizm czarno-szary

Chociaż wielu może sądzić, że kolor i realizm czerni i szarości są ze sobą ściśle powiązane, zastosowanie tych stylów może:'być bardziej odmiennym. Czarno-szary wymaga głębokiego zrozumienia związku między czarnym tuszem a wodą, ponieważ większość artystów powstrzymuje się od używania szarych pigmentów w swoich projektach. Kontrast ma kluczowe znaczenie dla czarno-szarego tatuażu, zmieniając wygląd z błotnistego na wspaniały. Niektórzy z najlepszych czarno-szarych artystów w okolicy to Carlos Torres, Ralf Nonnweiler, oraz Wiktor Portugalia

Surrealizm

Czerpiąc inspirację z ruchu sztuk pięknych o tej samej nazwie, surrealizm pozwala artystom wykorzystać ich wyobraźnię i tworzyć wielowymiarowe projekty. Surrealizm jako styl jest dość otwarty na interpretację, jednak niektórzy twierdzą, że'to zestawienie rzeczywistości i fikcji. Niektórzy z naszych ulubionych artystów surrealizmu w branży to Sam Barber, Arlo DiCristina, oraz Chris Showstoppr.

Literowanie

przywdziewać'Nie doceniam tego stylu, ponieważ liternictwo jest jednym z najgorszych stylów na bloku. Istnieje wiele różnych sposobów na wykonanie tatuażu skryptowego, od prostych czcionek, które można odczytać z odległości mili, po ozdobne style, których ułożenie zajmuje sekundę. Niektórzy z naszych ulubionych artystów literniczych w branży to Duży środek, Wielkie Śpi, oraz BJ Betts.

Geometryczny

Geometryczny tatuaż wykorzystuje ciało jako płótno w sposób, w przeciwieństwie do prawie każdego innego stylu. Geometryczny wykorzystuje organiczne krzywizny ciała do tworzenia projektów, które jednym słowem płyną. Wiele geometrycznych tatuaży składa się z kropek, jednak niektóre zawierają nasyconą czerń lub linię używaną do tworzenia ozdobnych wzorów. Tatuatorzy geometryczni, których naszym zdaniem nasi czytelnicy powinni mieć na oku, to m.in Corey Boski, Cory Ferguson, oraz Chaim Machlew.

Ozdobny

Ozdobne tatuaże czerpią inspirację z biżuterii kostiumowej i dodają kobiecie kobiecości'ciało. Ozdobne tatuaże często zawierają filigrany, a także klejnoty i klejnoty. Można je interpretować zarówno w kolorze, jak i w czerni i szarości, z cieniowaniem, które pomaga odskoczyć główne elementy projektów. Niektórzy z naszych ulubionych artystów ozdobnych to Czarna trumna, Ryan Ashley Malarkey, oraz Jenna Kerra.

Kreskówka

Podobnie jak tatuaż portretowy ma na celu replikację zdjęcia, te tatuaże są kopią popularnych kreskówek animowanych. Od Disneya przez Nickelodeon po anime, te tatuaże ożywiają klienta'ulubiona postać. Niektórzy z naszych ulubionych artystów rysunkowych to Michela Bottin, Courtney Raimondi, oraz Ściana Kimberly.

Abstrakcyjny

Ktokolwiek mówi, że tatuaż musi przypominać coś, co wyraźnie nie?'Poświęciłem czas na podziwianie niektórych wspaniałych abstrakcyjnych tatuaży. Abstrakcyjne tatuaże'Reprezentują obiekty fizyczne, ale używają pociągnięć, rozprysków i szkiców do tworzenia skomplikowanych projektów. Te tatuaże są często odręczne na kliencie i pozwalają artyście szybko pokryć dużą przestrzeń w krótkim czasie. Niektórzy z naszych ulubionych artystów abstrakcyjnych to Najwyższy dron, Richard Blackstar, oraz Georgia Grey.

Ilustracyjny

Podobnie jak wiele stylów, my'Widziałem dzisiaj, ilustracyjne zapożycza elementy ze świata sztuki. Przykładowe tatuaże są tworzone tak, aby pasowały do ​​technik aplikacji malarzy i ilustratorów, takich jak kreskowanie, impasto i konturowanie. Niektórzy z najlepszych artystów ilustrujących to Stefano Alcantera, Sara Rosa, oraz Kucyk Reinhardt.

Plemienny

Podobnie jak japoński, plemienny był rozwijany od wieków w społecznościach Polinezji i Pacyfiku. Dali nam nawet słowo tatuaż, które pochodzi od Samoa Tatau. Tradycyjne plemienne tatuaże są przekazywane jako prawo do przejścia w zwartych społecznościach, jednak w latach 90. i na początku XXI wieku zaobserwowaliśmy rozprzestrzenianie się wzorów neoplemiennych. Dziś jest wielu artystów, którzy chcą przywrócić nurt neoplemienny, a także tych, którzy chcą zachować kulturę tradycyjnego plemiennego tatuażu. Niektórzy z najwybitniejszych artystów plemiennych i neo-plemiennych pracujących obecnie są Coen Mitchell, Javier Acero, oraz Jean Michel Manutea.

Blackwork

Wreszcie, ale na pewno nie mniej ważne, mamy czarną robotę. Tatuaże Blackwork opierają się na nasyconej czerni i negatywnej przestrzeni, aby tworzyć odważne i graficzne projekty o wysokim kontraście. Te tatuaże można interpretować na wiele sposobów, jednak mają jedną zasadę przewodnią – musi być dużo czerni! Niektórzy z najlepszych artystów blackwork są Koldo Novella, Czarny dramat, oraz Gena Derk.

Co sądzisz o naszym przewodniku po stylach tatuażu? Czy zaniedbaliśmy umieszczenie twojego ulubionego stylu na naszej liście? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na temat tej historii w sekcji komentarzy.