Treść wiadomości

10 zainspirowanych nagrodzonymi Oscarami filmami 2020

Wczoraj wieczorem 92. doroczne rozdanie Oscarów ujawniło zwycięskie filmy 2019 roku. To był drugi rok z rzędu, w którym Oskary odbyły się bez gospodarza i pozwoliły na więcej gwiazd prezentujących moc. Spektakl rozpoczął się występem Janelle Monae, która wystąpiła w "Harriet," obok nominowanej do nagrody najlepszej aktorki Cynthii Erivo. Monae'W przedstawieniu wzięli udział tancerze w kostiumach z niektórych z 2019 roku'najlepsze filmy, w tym "Midsommar," "Nas," oraz "Dolemite to moje imię." Inne spektakle wieczoru wykonała Idina Menzel (przy akompaniamencie międzynarodowych aktorów głosowych grających Elsę w filmie). "Kraina lodu II"), Chrissy Metz, Eminem, Randy Newman, Billie Eilish, Cynthia Erivo i Elton John.

Wczoraj było wiele niespodzianek's Oskary, zwłaszcza "Pasożyt" zamiatał noc czterema nagrodami, w tym upragnionym Best Picture. "Pasożyt" stał się pierwszym nieanglojęzycznym filmem, który zdobył tę nagrodę i jedynym koreańskim filmem, który zdobył nagrodę dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego.

Wielu aktorów z listy A zdobyło swoje pierwsze Oscary wczoraj wieczorem, w tym Brad Pitt, Joaquin Phoenix i Laura Dern. Mimo braku wygranej, to'trzeba przyznać, że Scarlett Johansson była nominowana zarówno w kategorii „Najlepsza aktorka”, jak i „Najlepsza aktorka drugoplanowa” – i to był jej pierwszy raz nominacja!

Pomimo nominacji w 10 kategoriach, "Irlandczyk," nie'zeszłej nocy zdobył jedną nagrodę, mimo że został wyreżyserowany przez Martina Scorsese i z udziałem Roberta De Niro, Al Pacino i Joe Pesci.

Bez dalszych pożegnań spójrz na wybraną listę zwycięzców poniżej i odpowiadające im tatuaże.

Żartowniś

Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa

Najlepszy aktor: Joaquin Phoenix

Judy

Najlepsza aktorka: Renée Zellweger

Pewnego razu w Hollywood

Najlepszy aktor drugoplanowy: Brad Pitt

Najlepszy projekt produkcji

Toy Story 4

Najlepszy film animowany

Małe kobiety

Najlepszy projekt kostiumów

Ford V Ferrari

Najlepszy montaż filmowy

Najlepsza edycja dźwięku

Człowiek rakieta

Najlepsza oryginalna piosenka: Elton John

1917

Najlepsze zdjęcia

Najlepsze miksowanie dźwięku

Najlepsze efekty wizualne

Pasożyt

Najlepsze zdjęcie

Najlepsza reżyseria

Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny

Najlepszy scenariusz oryginalny

Historia małżeństwa

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Laura Dern