Tatuaż

50 tajemniczych wzorów tatuaży Yin Yang

Prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych tatuaży chińskiej filozofii są symbole Yin Yang. Zasadniczo reprezentują idealną równowagę w życiu. Jeśli przyjrzysz się bliżej chińskiemu stylowi życia, w dużym stopniu skupiają się one na koncepcji Yin i Yang. Są to przeciwieństwa, które oddziałują na ludzi i są uważane za przyczynę wewnętrznych konfliktów ludzi w ich wnętrzu. Kiedy dana osoba ma nierównowagę w naturze Yin i Yang, uważa się, że staje się ona bardziej zła. Osoba zachowuje swoją dobroć, gdy Yin i Yang znajdują się w dobrej równowadze.

Tatuaże Yin i Yang i ich znaczenie

Mówiąc prosto, Yin reprezentuje ciemność, a Yang reprezentuje światło. Oba przedstawiają w większości kontrastujące cechy, takie jak materia i duch, ziemia i niebo, kobieta i mężczyzna, pasywność i aktywność, północ i południe, woda i ogień, cień i światło słoneczne, księżyc i słońce, śmierć i życie i tak dalej. Nie możesz po prostu nazwać Yin i Yang jako dwóch sił, ponieważ obie zmieniają się w zależności od kontekstu. Można je interpretować na wiele sposobów.

Symbol Yin i Yang

Nietrudno przeoczyć najpopularniejszy symbol Yin i Yang w kole. Krąg kojarzy się z wieloma znaczeniami, jeśli chodzi o życie i przekonania ludzi. Księżyc, słońce i planety, wszystkie są w kole, które koreluje ze sobą. Są więc poczuciem kosmicznej jedności. W okrągłym symbolu jest coś, co wpływa na ludzką naturę. Sprawia, że ​​postrzegamy ją jako bardzo niebiańską i kosmiczną formę, która może łączyć ze sobą byty w niekończącym się cyklu życia.

Niektóre z bardziej popularnych znaczeń kręgu to:

  • Jedność
  • Całość
  • Cykle
  • Łono
  • nieskończoność

Kręgi mają to określone znaczenie, że są uniwersalne, a także święte i boskie. Nawet z wielu starożytnych rzeźb i rysunków okrąg był używany do wielu symboli. Okrąg reprezentuje energię, a wszechświat jest inkluzywną koncepcją, w której wszystko działa w nieskończonej naturze.

Chińska symbolika

W chińskiej symbolice okrąg Yin i Yang reprezentuje kształt nieba. Kiedy w okręgu znajduje się kwadrat, oznacza to zjednoczenie nieba i ziemi. Ponieważ okrąg jest uważany za nieskończony i obejmujący, użycie symbolu Yin i Yang w kole oznacza obejmującą całość dualności. W skrócie oznacza to, że symbol Yin i Yang wzywa do ujednoliconej równowagi między dwoma elementami.

Okrąg jest postrzegany jako geometryczny model psychiki człowieka. Jeśli okrąg jest połączony z kwadratem, może wyjaśnić związek lub związek między psychiką a ciałem. Krąg zawsze będzie zawierał Ciebie jako osobę, krąg jest kształtem, który Cię przyciąga i jest częścią połączeń obecnych w nim. Stąd teoria bycia inkluzywnym.

W połączeniu z Yin i Yang zapewnia dostęp do bycia w zgodzie ze swoim umysłem i ciałem. Pojęcie światła i ciemności reprezentuje twoją psychikę jako osoby i równowagę, którą chcesz osiągnąć w życiu.

Symbol lotosu Yin i Yang

Inną popularną wersją tatuażu Yin i Yang jest symbol lotosu. Lotos stał się świętym symbolem, ponieważ zajmuje się żywiołem wody i ognia. Lotos rośnie w wodzie, co oznacza, że ​​ma bezpośredni związek z pojęciami zgodnymi z wodą, takimi jak oczyszczenie, emocje, sny, intuicja i świadomość.

Ponadto inną cechą lotosu jest to, że kwitnie każdego ranka. To pokazuje, że kwiat kwitnie dla słońca i nawiązuje połączenie z porannym słońcem. Słońce jest łącznikiem z ogniem, który jest symbolem pasji, życia, wizji, jasności, objawienia i witalności.

Niektóre popularne znaczenia lotosu:

  • Odnowienie
  • Lekki
  • Życie
  • Saldo
  • Oświetlenie

Dzięki tym wspaniałym i potężnym symbolom lotosu kwiat tworzy wspaniały i dynamicznie wyglądający tatuaż. Tatuaż nie tylko wygląda świetnie, gdy go masz, ale także niesie ze sobą wspaniałe znaczenie i symbolikę. Lotos jest elegancką i delikatną reprezentacją natury, pokazuje również, że idziesz czystą duchową ścieżką.

Pomysły na projekt tatuażu Yin Yang

Rodzaj tatuażu Yin Yang, który chcesz uzyskać, zależy od koncepcji, w którą chcesz uwierzyć. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz pokazać swoje przekonania poprzez tatuaże Yin i Yang, a różne rodzaje tych tatuaży ułatwiają ci wybierz projekt, który będzie idealnie pasował do Twoich zasad.

ryby yinyang tatuaż-2

Cudownie wyglądający tatuaż Yin Yang na plecach

Tatuaż jest w kolorze niebieskim i przedstawia dwa elementy obracające się w ciągłej pętli ku sobie.

Dopasowane tatuaże yin yang-19

Oddzielne pasujące tatuaże Yin Yang na każdym ramieniu. Możesz być artystą i narysować dwa aspekty Yin Yang na jednym ramieniu i jednym na drugim. Niesamowicie prezentują się również misterne detale elementów Yin Yang.

Minimalistyczny tatuaż z kotem-18

Kot inspirowany tatuażem Yin Yang u podstawy szyi. Jest to bardzo artystyczny sposób na odtworzenie tatuażu Yin Yang i umieszczenie postaci, takich jak koty, w zwykłych czarno-białych przestrzeniach.

plemienne wzory ying yang tatuaż -4

Tatuaż rękawa Yin Yang

Temu tatuażowi towarzyszy kilka plemiennych wzorów, które podkreślają go, tworząc postać przypominającą smoka niosącą symbol w stopach.

Niesamowita akwarela Yin Yang-1

Kula jak tatuaż Yin Yang. Symbol jest otoczony strukturą przypominającą kulę, wokół której unoszą się efekty plazmy.

para atramentu miłość yin yang tatuaż-32

Yin Yang Wzory tatuażu ze średnikiem

Kolejne oddzielne wzory tatuaży Yin Yang nadrukowane na nadgarstku. Jest mały, subtelny, ale bardzo znaczący w połączeniu.

kolorowy tatuaż z powrotem yin yang-6

Na plecach kolorowy tatuaż Yin Yang. Ten symbol Yin Yang bawi się elementami ognia i wody i włącza je do tatuażu.

łapacz snów yin yang tatuaż na przedramieniu-26

Tatuaż Yin Yang w projekcie łapacza snów. Ten wzór imituje łapacz snów, do którego przyczepione są pióra.

Pióro słońce Yin Yang-33

Kolejny łapacz snów zainspirował projekt tatuażu Yin Yang na plecach. Jest to większy projekt, a nawet zawiera więcej piór wokół niego wraz z okrągłą ramą z pajęczyny.

serce i yin yang tatuaż-45

Tatuaż Yin Yang inspirowany sercem i kwiatami

Możesz dostosować swój własny tatuaż Yin Yang w zależności od przekonań, które masz i tego, co chcesz przekazać na swoim tatuażu.

mandala yin yang rękaw tatuaż-36

Tatuaż Yin Yang przedstawiający słońce i morze

Jest wiele rzeczy, które Yin Yang może przekazać, a jedną z najpopularniejszych koncepcji jest połączenie ognia i wody.

mandala yin yang tatuaż-25

Kolejny ładnie wyglądający tatuaż Yin Yang. Ten tatuaż jest stworzony z tak skomplikowanymi detalami kwiatów i plemiennych motywów, dzięki czemu naprawdę się wyróżnia.

Pasujące tatuaże mandali yin yang-47

Oddzielne tatuaże Yin Yang. Każda część Yin Yang jest stworzona w tak pięknych detalach, że można zobaczyć słońce, kwiaty i liście precyzyjnie narysowane z każdej strony elementu.

Tatuaż Ocean Niebo przez Phil Tworaven-20

Bardzo artystyczny obraz tatuażu Yin Yang. Pokazuje relacje nieba i wody oraz ich harmonijne współistnienie na ziemi.

sowa yin yang rzecz tatuaż-16

Tatuaż Yin Yang z motywem sowy. Tatuaż przedstawia dwie sowy w swojej obecności przedstawiające symbol Yin Yang, podczas gdy pozornie obejmują się nawzajem.

mały tatuaż yin yang dla dziewczynki-44

Podnajem i minimalistyczny tatuaż Yin Yang. Wykonany kolorowym tuszem tatuaż pokazuje całą czarną stronę w przeciwieństwie do tęczowej strony elementu.

słońce yin yang tatuaż-34

Tatuaż Yin Yang inspirowany kształtem słońca. Wygląda cudownie i elegancko nawet w zwykłym czarnym tuszu.

Najlepsze wzory tatuaży Yin Yang-10

Czerwony i czarny tatuaż Yin Yang. To naprawdę świetnie wyglądający tatuaż, który wyróżnia się i nadaje nowe znaczenie tatuażowi Yin Yang i jego symbolice.

plemienne wzory ying yang wzory tatuaży męskie tatuaże-11

Tatuaż Yin Yang w stylu Tribal

Ten styl tatuażu Yin Yang wygląda niesamowicie, zwłaszcza z włączeniem plemiennych wzorów, dzięki czemu jest bardziej interesujący dla oka.

akwarela yin yang rękaw tatuaż-35

Tatuaż Yin Yang inspirowany akwarelą. Jasne kolory atramentu pozornie rozpryskiwane na ramionach dają dobrą iluzję tatuażu.

akwarela yin yang tatuaż-43

Kolejny tatuaż inspirowany akwarelą Yin Yang. Kapiąca farba wygląda bardzo realistycznie na tatuażu, a połączenie kolorów jest po prostu hipnotyzujące.

yin yang tatuaż na kostce-24

Klasyczny tatuaż Yin Yang na nadgarstku. Prosty, ale ulubiony wśród entuzjastów tatuażu Yin Yang, ponieważ oznacza prostotę i jasność umysłu.

tatuaż na plecach yin yang dla mężczyzn-41

Tatuaż Yin Yang z symbolami I-Ching. Istnieje wiele rodzajów tatuażu Yin Yang i jest to jedna część, w której łączy się z innym elementem, jakim jest I-Ching.

tatuaż na plecach yin yang dla mężczyzn-49

Bardzo szczegółowy tatuaż Yin Yang na plecach. Celtycki wygląd na tatuażu Yin Yang sprawia, że ​​wygląda on naprawdę średniowiecznie i starożytnie.

Z tyłu prosty i mały tatuaż Yin Yang. Tatuaż zawiera wzory dnia i nocy po każdej stronie Yin Yang.

yin yang z powrotem tatuaż-15

Szczegółowo i misternie wyglądający tatuaż Yin Yang na plecach. Obie strony są misternie zaprojektowane z ładnymi wzorami w kontrastowym kolorze drugiej strony.

yin yang tatuaż z powrotem-40

Prosty, ale bardzo potężny projekt tatuażu Yin Yang z wymownym przesłaniem. Symbol przedstawiony jest w całości, a jednocześnie jest powoli rozkładany na części wewnętrzne.

yin yang z powrotem tatuaż-46

Wzór tatuażu Yin Yang

Ilość szczegółów narysowanych w tatuażu Yin Yang jest po prostu oszałamiająca i wyraźnie pokazuje przekonania osoby noszącej tatuaż ze względu na ilość symboliki obecnej we wzorach.

yin yang tatuaż ucha-38

Subtelny i mały tatuaż Yin Yang na szyi, naprawdę niewielki tatuaż Yin Yang, który jest idealny dla tych, którzy kochają klasyczny design i chcą, aby był prosty.

yin yang tatuaż na stopę -42

Cudownie wyglądający tatuaż Yin Yang na stopach. Po połączeniu tworzą harmonijną Yin Yang.

yin yang tatuaż na przedramieniu-5

Tatuaż Yin Yang, który zapewnia wizualne zamieszanie. Jest to bardzo fascynujące, a jednocześnie iluzja próbuje Cię wciągnąć coraz bardziej.

yin yang tatuaż na nodze-8

Prosty, ale pięknie wyglądający tatuaż Yin Yang. Żywioły są oddzielone, a po jednej stronie przedstawiono góry i ląd, podczas gdy druga połowa jest wypełniona wodą i wodnymi formami życia.

yin yang tatuaż mandali-30

Wspaniała reprezentacja tatuażu Yin Yang. Piękny i zdumiewający design, którego nigdy nie zmęczysz patrzeniem na niego.

yin yang nack tatuaż dla dziewczyny-29

Prosty i klasyczny tatuaż Yin Yang wykonany tuszem na dolnej części szyi. Idealny dla tych, którzy kochają oryginalny projekt i chcą go postawić w miejscu, w którym mogą go wygodnie zakryć.

yin yang nack tatuaż-28

Piękna róża wzorzysta tatuaż Yin Yang. Jak widać, druga strona tatuażu Yin Yang jest wypełniona liśćmi, a łodyga kwiatu rozciąga się, tworząc drugą połowę koła zawierającego pojedynczy pączek róży.

Tatuaż rękawa Yin Yang-9

Niesamowity tatuaż Yin Yang na ramieniu<

Bardzo czysty i schludny wzór tatuażu, który podkreśla symbol Yin Yang pośrodku promieni słonecznych.

Wzory tatuaży Yin Yang-13

Naprawdę piękny i dzieło sztuki tatuaż Yin Yang. W pełnym kolorze każda strona tatuażu jest przedstawiona z księżycem i słońcem. Oznacza to noc i dzień, które są przeciwstawnymi koncepcjami, ale współpracują ze sobą, aby stworzyć harmonię.

Yin Yang Tattoo-12

Czarny Yin Yang z tyłu

Przedstawia symbol Yin Yang, który najwyraźniej rozbił się na skórze osoby, a wokół niego zostały naniesione wszystkie pęknięcia skóry.

yin yang tatuaż-27

Ładny i skomplikowany tatuaż Yin Yang na ramieniu. Prosty, ale bardzo przyciągający wzrok tatuaż, który nie tylko ładnie wygląda, ale ma też głębsze znaczenie.

yin yang tatuaż-37

Lampart Yin Yang

Wielkie koty również mogą brać udział w tatuażach Yin Yang; w tym tatuażu czarne i pomarańczowe lamparty są umieszczone obok siebie, tworząc symbol Yin Yang.

yin yang tatuaż-48

Kolejny tatuaż Yin Yang w stylu plemiennym

Bardzo prosty, ale interesujący do obejrzenia. Dobry tatuaż do chodzenia na czyichś nadgarstkach lub ramionach.

yin yang tatuaż-50

Kolejny prosto wyglądający tatuaż Yin Yang, który daje wspaniały efekt. Jest bardzo piękny, szczególnie z połączeniem czarnego i czerwonego tuszu na skórze.

yin yang drzewo życia tatuaż-14

Artystycznie przedstawiony tatuaż Yin Yang na plecach. Z boku pokazuje światło z ciemną sylwetką drzew, podczas gdy druga strona pokazuje podświetlone drzewo w zaciemnionym otoczeniu.

yin yang trible tatuaż-51

Symbol tatuażu Yin Yang uzbrojony w symbole plemienne. To wspaniały sposób na wyróżnienie prostego tatuażu Yin Yang poprzez dodanie skomplikowanych i niesamowitych wzorów plemiennych.

Tatuaż 3D yin yang na plecy dla mężczyzn 17

Naprawdę piękny tatuaż Yin Yang, który jest dobrze wykonany. Pokazuje drewniany medalion Yin Yang zakopany pod skórą i odsłonięty.

Czarny i szary tatuaż smoka yin yang-3

Tatuaż Yin Yang noszony przez smoka. Smoki są oznaką dobrobytu w chińskiej wierze, co oznacza, że ​​noszenie symbolu Yin Yang jest dobrym znakiem.

kot yin yang boczny tatuaż-41

Prosty tatuaż kota Yin Yang. Bardzo urocze i urocze podejście do projektu tatuażu Yin Yang.

Tatuaż Yin Yang w komplecie z drzewami wiśni i japońskim tekstem. To dobry pomysł, jeśli chcesz uzupełnić ogólny orientalny wygląd swoich tatuaży.

kolor yin yang tatuaż-31

Kolorowy tatuaż Yin Yang. Mały, ale bardzo ładny tatuaż Yin Yang, w którym druga strona jest całkowicie bezbarwna w porównaniu z bardziej neonową i żywą stroną Yin Yang.

kolorowa mandala yin yang tatuaż rękaw-20

Zadziornie wyglądający tatuaż Yin Yang. Wypełniony kolorowymi i odważnymi obrazami, ten tatuaż jest z pewnością jednym z wyróżniających się.

kolorowy tatuaż yin yang-39

Piękny tatuaż Yin Yang przedstawiający słońce i księżyc. Jest to bardzo popularna koncepcja wśród tatuaży Yin Yang i może być wykonana w różnych stylach i wzorach.