Sztuka uliczna

30 przykładów sztuki ulicznej 3D

1. Aakasz Nihalani

Młody artysta konceptualny z Nowego Jorku, Aakash Nihalani, wyraża swoją pokręconą wizję widzialnego świata poprzez trójwymiarową sztukę uliczną wykonaną za pomocą taśmy klejącej

Sztuka uliczna często kojarzy się z samym graffiti, ale prawda jest taka, że ​​jest to prawdopodobnie jeden z najstarszych i zdecydowanie jeden z najdokładniejszych stylów sztuki ulicznej. Street art 3D wywodzi się z tzw. malarstwa ulicznego i podobnie jak jego poprzednik, jest zwykle wykonywany na ulicach, chodnikach lub innych publicznych chodnikach. Fototapety 3D są również powszechne, ale mniej niż obrazy chodników. Artyści, którzy tworzą uliczne obrazy 3D, zwykle używają kredy jako głównego medium, więc czasami używa się synonimu rzemiosła – sztuki kredy, podczas gdy zwyczajowym określeniem stylu jest malarstwo anamorficzne.

Street art 3D oznacza dwuwymiarowy obraz, który oglądany pod określonym kątem wywołuje iluzję trójwymiarowej sceny lub obiektu. Tematyka tego stylu jest ogromna i różnorodna, od pojedynczych postaci po grupy, od prostych przedmiotów po wyszukane pejzaże, które przekształcają całą ulicę w inny świat. Dlatego powszechny sposób malowania jest dość realistyczny, ponieważ iluzja jest głównym celem pracy.

Chociaż trwa globalna debata na temat sztuki ulicznej i graffiti, sztuka uliczna 3D jest w dużej mierze uwielbiana przez wszystkich. Często jest nawet zlecane przez firmy, aby promować swoje produkty w angażujący sposób. Może tak być, ponieważ ten rodzaj malarstwa ulicznego jest całkowicie efemeryczny, oddany kredą łatwo usuwalną wodą.

Sztuka uliczna 3D ma wiele kształtów i form, jest wykonywana zarówno na małą, jak i bardzo dużą skalę, zawsze bawi ludzi i często ma czarujący efekt.

Współczesna sztuka uliczna wykorzystuje ten sposób malowania poprzez tradycyjną sztukę kredową, ale w muralach, trwałe graffiti i nową technikę tkaniny – graffiti knitting, która przenosi znaczenie 3D na zupełnie nowy poziom.

Oto 30 zdjęć jednych z najbardziej urzekających i odnoszących sukcesy współczesnych dzieł sztuki ulicznej 3D.

2. Edgar Mueller – Szczelina

Edgar Mueller jest dziś jednym z najbardziej płodnych malarzy ulicznych. Ta lodowa szczelina jest jednym z jego najsłynniejszych dzieł. Znany jest z przekształcania całej ulicy w rzekę, rzekę lawy lub przepaść.

3. Jennifer Chaparro – Konie

Po ukończeniu swoich koni na festiwalu Buffalo Street Painting artystka odjechała w zachód słońca na swoim niesamowitym dziele.

4. Joe i Max

Tych dwóch malarzy ulicznych 3D podróżuje po świecie, robiąc swoje niesamowite obrazy, pracując ze znanymi klientami, takimi jak Disney czy Google. Ten obraz ścienny 3D został wykonany dla Rag and Bone w Nowym Jorku.

5. Leon Keer

Zaczynając jako malarz murali, Leon Keer przeniósł się do świata sztuki kredowej. Jego fantastyczne obrazy są teraz znane na całym świecie, takie jak hołd dla klasycznej gry wideo Space Invaders.

6. Tracy Lee Stum

Tracy Lee Stum specjalizuje się w malarstwie ulicznym 3D na dużą skalę z charakterystyczną interaktywną charakterystyką.

7. Eduardo Relero

Ten hiszpański artysta uliczny 3D stworzył niesamowite iluzje do wnętrz i na zewnątrz. Ten może być inspirowany Escherem.

8. Julian Beever

Fantastyczne iluzje autorstwa Juliana Beevera mają szczególnie malarski styl, rozmyte i miękkie, co czyni je najbardziej giętkimi dziełami sztuki ulicznej 3D ze wszystkich.

9. Solaris autorstwa Joe i Maxa

Joe i Max również pracują nad swoją magią w pomieszczeniach. Ten utwór został wykonany na podłodze w ogromnym biurowcu.

10. Kurt Wenner – Latający dywan w Bettona we Włoszech

Kurt Wenner jest prawdopodobnie najbardziej mistrzowskim malarzem ulicznym. Jego styl jest mocno inspirowany sztuką klasyczną i przenosi do niej nowoczesne obrazy, doskonale łącząc świat rzeczywisty i nierzeczywisty.

11. Kurt Wenner – Przerwana impreza herbaciana

Ta fenomenalna impreza herbaciana została namalowana w Szanghaju w Chinach.

12. Kurt Wenner – Formuła Hondy

Kurt Wenner wykonuje również kostkę brukową na zamówienie. Ten został wyprodukowany dla Hondy w Dżakarcie w Indonezji.

13. Nikolaj Arndt – Jezioro łabędzie

Rosyjski artysta Nikolaj Arndt przedstawił swoją piękną wizję baletu Czajkowskiego Jezioro łabędzie na ulicy.

14. Nikolaj Arndt – Mały Beagle

Ten kawałek pokazuje, jak jeden szczenię zrobiony we właściwy sposób może mieć równie niesamowity efekt, jak duże kompozycje.

15. Pręt Tryon

Rod Tryon od 25 lat tworzy obrazy uliczne 3D, upiększając nasze otoczenie oszałamiającymi obrazami.

16. Eric Grohe

Projektant i ilustrator Eric Grohe tworzy fantastyczne i trwałe murale 3D. To kolejny sposób na robienie street artu, ale jest trwalszy niż kreda.

17. Daim

Daim to niemiecki pisarz graffiti, który maluje natryskowo od 1989 roku. Jego formy liter są trójwymiarowe, wyglądają na namacalne i prawdziwe.

18. MTO w Rennes

MTO to francuski artysta uliczny, który stworzył serię niesamowitych gigantów 3D w mieście Rennes we Francji.

19. Ron angielski na Brooklynie

Jeden z pionierów sztuki ulicznej i weteranów graffiti słynie ze swoich pop-artowych renderingów znanych postaci, designerskich zabawek, ale także z prac ulicznych 3D.

20. Olek – Samochód na Wall Street

Urodzona w Nowym Jorku i mieszkająca w Nowym Jorku dziewiarka partyzancka od jakiegoś czasu ubiera ulice Nowego Jorku i świata. Jej specjalnością są pomniki, jej techniką jest szydełkowanie.

21. Eduardo Relero

Kluczem do zapamiętania wspaniałej sztuki ulicznej 3D jest zrobienie jej sprytnego zdjęcia.

22. Manfred Stader

Jednym z aktywnych malarzy ulicznych 3D jest Manfred Stader.

23. Julian Beever

Ta dziewczyna cieszy się wolnym czasem w basenie na zdjęciu Juliana Beevera.

24. Julian Beever

Jeśli spojrzymy na pracę pod innym kątem, nie widać żadnej dziewczyny ani niczego. Jej noga jest ledwo rozpoznawalna.

25. Manfred Stader

Będąc bardzo płodnym, Manfred Stader pracuje na całym świecie. Ta jama lwów pochodzi z festiwalu malarstwa ulicznego w Cannes.

26. Tracy Lee Stum – Staw ogrodowy

Wynajęcie artysty do namalowania stawu w ogrodzie może być tańsze niż jego rzeczywiste zbudowanie. To wygląda niesamowicie realistycznie.

27. Zazdrość

Francuski artysta uliczny łączy graffiti z malowaniem ulicznym 3D, uzyskując niesamowite rozwiązania ścienne, które przyciągają i angażują obserwatora.

28. Gregor Wosik

Niemiecki artysta 3D pracuje na ulicy i w przestrzeni publicznej, ożywiając nudne środowisko miasta.

29. Edgar Mueller Rekin

Pracując na całym świecie, niektóre obrazy wykonane przez Edgara Muellera mogą być nieco przerażające, na przykład ten rekin namalowany w Taipei.

30. Ruben Poncia w Amsterdamie

Cudowne miejsce na piknik wykonane przez Rubena Poncię w środku holenderskiej stolicy.