Projektowanie wnętrz

70 kreatywnych umywalek łazienkowych, które pokochasz

Jest to systematyczny projekt inżynieryjny mający na celu uzyskanie eleganckiej i wygodnej łazienki o łatwej funkcjonalności. Każda część pomieszczenia musi być starannie dobrana i zaprojektowana tak, aby pasowała do tematyki głównej bryły. Umywalka łazienkowa to jedno z ważnych urządzeń w projektowaniu łazienki.

Umywalka, jako funkcja podstawowa, należy do najczęściej używanych urządzeń sanitarnych. Jest niezastąpiony, gdy trzeba umyć ręce, umyć zęby lub umyć twarz. Staranny dobór i zaprojektowanie umywalki łazienkowej jest niezbędne, aby zaoszczędzić miejsce, zapewnić wygodę i stworzyć przytulną i wygodną łazienkę.

W projektowaniu toaletki łazienkowej, przy doborze umywalki zawsze niezbędne są następujące elementy:.

  • Kształt
  • Kolor
  • Materiał zlewu
  • Wzór instalacji

Kształt

Zawsze przyciąga wzrok, jeśli zainstalowałeś umywalkę łazienkową o specjalnym, opływowym kształcie. Niezależnie od kształtu jajka, owalu czy pochyłego cylindra, dobry projektant skutecznie połączyłby wygląd z jego funkcjonalnością. Kreatywność kształtu jest czasami odzwierciedlona w ogólnej aranżacji otaczającego krajobrazu, na przykład naklejki ścienne, stoły podpierające, użyte płytki itp..

Kolor

Biel to kolor większości umywalek łazienkowych. Jako urządzenie sanitarne oczekuje się, że umywalka łazienkowa będzie przetwarzać zdolność samooczyszczania. Biały to kolor wolny od zanieczyszczeń, reprezentujący czystość, która jest powszechnie uznawana. Kolor zlewu ceramicznego zwykle pochodzi z procesu wypalania w wysokiej temperaturze. Jego kolor jest trwały, chyba że powierzchnia jest pęknięta. Niektóre kreatywne projekty mogą używać głębokich kolorów, takich jak czerń jako kolor zlewu. Czerń jest fajna, jeśli jest dobrze wkomponowana w ogólną dekorację pomieszczenia.

Wzór instalacji

Istnieją dwa główne typy zlewozmywaków, jeśli podzielono je na kategorie według metody montażu, zlewozmywaki samozamykające i zlewozmywaki podwieszane. Zlewozmywaki samozamykające są prawdopodobnie najłatwiejszymi zlewami pod względem instalacji. Wystarczy wrzucić go na blat. Ma zaokrąglone rogi pod spodem, nie ma potrzeby dodatkowego obręczy wokół niego. Dolna część jest usztywniona i zamontowana pod blatem. Na blacie nie ma krawędzi zlewu, która zbiera brud i cząstki. Obecnie istnieją inne kreatywne pomysły na wzór instalacji, takie jak umywalki ścienne, umywalki wolnostojące. Właściwa instalacja jest ważna, aby przedłużyć żywotność zlewozmywaków i zapobiec problemowi wycieków.

Materiały do ​​zlewów łazienkowych

Zlewozmywaki mogły być wykonane z wielu różnych materiałów. Najpopularniejsze są chyba zlewozmywaki ceramiczne. Do produkcji zlewozmywaków sanitarnych wykorzystuje się dwa różne rodzaje materiałów ceramicznych – porcelanę i ceramikę. Porcelana to wypiekane wyroby z gliny wypalane w stosunkowo wysokich temperaturach. Temperatura wypalania ceramiki jest stosunkowo niższa. Porcelana ma zwykle większą sztywność niż ceramika. Oprócz ceramiki, szkła, kamienia i emaliowanej stali lub żeliwa można również wykorzystać do produkcji umywalek lub zlewów. Niektóre zlewozmywaki wykonane są z odlewu mineralnego z trwałym wykończeniem żelkotowym.

Na naklejce umywalki łazienkowej należy wziąć pod uwagę czynniki, np. styl próżności, dobór kranu, armaturę wodno-kanalizacyjną itp. Aby mieć intuicyjne wrażenie kreatywnego projektowania umywalek łazienkowych, przejrzyjmy ponad 70 wspaniałych zdjęć.

 

Ten projekt umywalki łazienkowej jest idealny dla miłośników zwierząt i bliskości natury. Umywalka jest zamontowana w ładnej misce ze złotą rybką. Nigdy nie musisz się martwić o zaniedbanie uroczej złotej rybki.

Umywalka w łazience z filiżanką kawy

Umywalka w łazience z filiżanką kawy

Wolnostojąca miska na naczynia może być jedną z unikalnych filiżanek do kawy na świecie. Zaprojektowana przez włoskie studio projektowania produktów Meneghello Paolelli AssociatiDirections, integracja umywalki i wspornika tworzy zwięzłą i elegancką przestrzeń życiową. Uchwyt kubka pełni funkcję zawieszenia ręcznika.

Kreatywna umywalka

Bardzo czysty design umywalki, aby zaoszczędzić miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

Zwięzły projekt białej, tematycznej łazienki z umywalką z przezroczystym, szklanym dnem.

Podwójna umywalka łazienkowa naścienna o prostej konstrukcji

 

Podwójna umywalka ścienna łazienkowa o prostej konstrukcji. Absolutny kawałek oszczędzający miejsce.

 

 

 

Kamienna umywalka stoi na drewnianej podstawie w stylu retro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Woda spływa do wolnostojącego kamiennego zlewu jak woda źródlana.

 

 

 

 

 

Zlewozmywak łazienkowy ze stali nierdzewnej z artystycznym wzorem na powierzchni.