Projektowanie wnętrz

40+ kreatywnych pomysłów na zagłówki

Planujesz uzyskać kreatywny zagłówek do swojego łóżka? Jeśli tak, to istnieje wiele opcji, z których możesz wybierać. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, dlaczego chcesz mieć zagłówek i jakie korzyści może Ci dać.

Co to jest zagłówek?

Zagłówek to mebel, który można zobaczyć na wezgłowiu łóżka. Zwykle jest przymocowany do wezgłowia łóżka i może różnić się stylem i rozmiarem. Możesz nawet znaleźć kreatywne zagłówki, które zapewniają więcej funkcji i funkcji. W zależności od stylu sypialni wezgłowia można zaprojektować lub zaaranżować w różny sposób.

Wcześniej zagłówki były używane jako deska oddzielająca głowę osoby z zimną ścianą podczas snu. Pomaga to utrzymać przeciąg z dala od ścian i sprawia, że ​​osoba śpiąca czuje się bardziej komfortowo. Zagłówek zapewnia również niewielką przestrzeń między łóżkiem a ścianą, gdzie zimne powietrze może wnikać w podłogę. Kiedy łóżko zostanie przyciśnięte do ściany dziesięć, nie będzie to miało sensu, ponieważ zimno będzie osiadać na łóżku.

Głównym materiałem powszechnie używanym do produkcji zagłówków jest drewno ze względu na jego wytrzymałość w porównaniu z cegłami lub kamieniami. W dzisiejszych czasach pojawiło się wiele innowacji w łóżkach, które sprawiają, że nie mają zagłówków. Jednak wiele osób uwielbia kreatywne pomysły na zagłówki ze względu na ich klasyczny wygląd i estetyczny wygląd, który sprawia, że ​​pokój jest przytulny i domowy..

Ciekawe cechy nowoczesnego zagłówka

W dzisiejszych czasach domy są lepiej ogrzewane niż wcześniej, co sprawia, że ​​korzystanie z zagłówków nie jest już tak konieczne jak wcześniej. Potem znowu nie zniknął całkowicie z konstrukcji łóżek, gdyż teraz pełni nową funkcję. Zagłówki w dzisiejszych czasach utrzymują poduszki na łóżku lub pościel. Teraz może służyć również jako miejsce do przechowywania, a nawet jako półka na książki dla miłośników książek, którzy uwielbiają czytać tuż przed snem.

Istnieje również wiele innych czynności, z którymi możesz korzystać ze swojego zagłówka. Mogą być używane jako wsparcie dla pleców, gdy siedzisz na łóżku i czytasz książkę lub oglądasz film. Możesz także oprzeć się na nich, gdy po prostu masz ochotę oprzeć plecy na twardym drewnie, a nie na poduszkach lub materacu.

Wiele osób korzysta również z zagłówka jako miejsca do przechowywania. Możesz tam przechowywać drobiazgi, takie jak budzik, książki, kubki, zabawki, pluszaki i tak dalej. W niektórych innych przypadkach ludzie kładą również deskę do rozkładania w nogach łóżek, aby ich stopy mogły odpocząć lub mogły być również używane do przechowywania.

Mimo że zagłówki mogą mieć wiele zastosowań, nadal można je mieć po prostu ze względu na ich konstrukcję. Mają estetyczny urok, który może nadać pomieszczeniu życia i stylu; zawsze są ulubieńcami projektantów wnętrz. Możesz otrzymać zagłówki w różnych kolorach, a także mogą być wykonane z różnych materiałów. Dlatego często można zobaczyć zagłówki, które można inaczej stylizować, pomalować, a przede wszystkim inaczej skonstruować. Możesz również wybrać zagłówki tapicerowane, ponieważ mogą być bardzo wygodne, szczególnie dla miłośników książek. Możesz wybrać dowolny rodzaj zagłówka, tylko upewnij się, że czujesz się komfortowo w ich użytkowaniu.

Kreatywne zagłówki na rynku

Możesz znaleźć zagłówki w różnych wzorach, takie jak klasyczny kwadratowy wzór, który można zobaczyć w poprzednich zagłówkach. Jednak obecnie istnieją inne kształty zagłówków, takie jak te z zaokrąglonymi narożnikami i łukami. Istnieją również zagłówki, które są zaprojektowane z wikliny i wyglądają tak, jakby były ze sobą związane, pozostawiając przestrzeń pomiędzy nimi, aby wyglądały jeszcze bardziej wyjątkowo.

Nie musisz się martwić o rozmiary zagłówków, ponieważ mogą one pasować do rozmiarów pojedynczych, podwójnych, królowych, pełnych, kalifornijskich króla i króla. Dlatego możesz mieć swobodę szukania lub najlepszego projektu zagłówka, jaki możesz dostać do swojego pokoju. Wybór jest szeroki i zasadniczo możesz być wolny od tego, jak chcesz, aby wyglądał. Jeśli nie próbowałeś wcześniej zagłówka i remontujesz swój pokój, może to być idealna okazja, aby spróbować czegoś, czego wcześniej nie próbowałeś.

Możesz łatwo poszukać projektów zagłówków w Internecie, aby dać im pomysły na to, czego możesz chcieć. Możesz też zajrzeć na strony meblowe i zobaczyć, jaki jest obecnie najpopularniejszy lub lubiany zagłówek. W zależności od tego, jak spersonalizowany lub dostosowany ma być Twój zagłówek, możesz je skonstruować lub kupić gotowe.

Nie wahaj się wypróbować pomysłów kreatywnych zagłówków!

Zdobycie zagłówka zależy od twoich preferencji, nie oznacza to, że koniecznie musisz go zdobyć i nie oznacza to, że jest on również bezużyteczny; ostateczna decyzja zawsze zależy od Ciebie i ile chcesz zagłówka do swojego pokoju.

Jeśli chcesz mieć pełną metalową ramę na zagłówek, powinieneś spróbować uzyskać większą kołdrę, która może zakryć ramę i dosięgnąć ziemi. Łatwiej będzie obejrzeć przykładowe zdjęcia w Internecie, aby uzyskać podpowiedź lub falę inspiracji na temat tego, jaki byłby dla Ciebie idealny zagłówek.

zagłówek-pomysły-malowanie

Zagłówek inspirowany kwiatami. Ten projekt zagłówka zapewnia bardzo świąteczną atmosferę ze wszystkimi jasnymi kolorami, a także ze swoim rozmiarem. Spełnia funkcję zarówno zagłówka, jak i dekoracji na ścianie.

diy-gałęzie-zagłówkiem

Piękny drewniany zagłówek. Wykonany z drewna, ten nowoczesny zagłówek jest bezpośrednio przymocowany do ściany i połączony z górną częścią łóżka. Wygląda schludnie i jednocześnie orzeźwiająco.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-4

Zagłówek inspirowany ogrodem. Całe pomieszczenie udekorowane jest kwiatami i winoroślami, a zagłówek służy jako stół z wystawionymi roślinami.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-6

Niesamowity pełny zagłówek. Ten zagłówek jest wykonany z drewna i rozciąga się do stopy i sufitu łóżka. Nadaje pomieszczeniu przytulny i bezpieczny wygląd i jest idealny dla tych, którzy również szukają miejsca, w którym mogą odpocząć stopy.

pomysł na koronkę-zagłówek

Zagłówek inspirowany kwiatami. Czarno-biały zagłówek w stylu jest zaprojektowany z białymi dzianinowymi kształtami, które tworzą duży kwiat i wygląda absolutnie idealnie do pokoju.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-2

Zagłówek z motywem wiatraka. Jeśli lubisz wiatraki, to może być dla Ciebie idealny zagłówek, wygląda wyjątkowo, zabawnie i klasycznie.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-3

Pomysły na kreatywne zagłówki na półce. Prawie marzenie każdego miłośnika książek. Jest uroczy, słodko wyglądający i wielofunkcyjny. Idealny dla tych, którzy chcą dobrze czytać przed snem.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-5

Zagłówek z motywem materaca. Czasami zagłówki mogą być również miękkie i miękkie. Ten nowoczesny projekt zagłówka idealnie nadaje się do nadania pomieszczeniu miękkiego wyglądu.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-7

Drewniany zagłówek z doniczkami. Idealny zagłówek, gdy lubisz klimat kraju. Wiszące doniczki również wyglądają, jakby były idealnym miejscem do wzrostu młodych kwiatów.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-8

Piękny klasyczny zagłówek. Zaprojektowany dla księżniczki, misterne fasony zagłówka sprawiają, że wygląda, jakby wyszedł z bajki.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-9

Konstrukcja zagłówka wykonana z drewna. Sposób cięcia drewna idealnie komponuje się z leżącą za nim płaską drewnianą deską. Ładny, ciepły wygląd.

DIY-biały-tkany zagłówek

Piękny i orzeźwiający projekt zagłówka. Połączenie tkaniny i drewna idealnie komponuje się i sprawia, że ​​łóżko wygląda jeszcze bardziej komfortowo.

DIY-zagłówek-27

Kreatywny zagłówek inspirowany ramą z kwiatami i ptakami. Szeroki zagłówek jest również wykonany w ramie, w której możesz zaprojektować, co chcesz w środku.

fe97171e32cd02be1c295f68b7cbb746

Zagłówek poduszki wybuchowej. Istnieje grupa poduszek ułożonych inaczej i w różnych rozmiarach, dzięki czemu wygląda jeszcze wygodniej i zdecydowanie domowo.

zagłówek-projekt

Zagłówek wypełniony poduszką. Ten rodzaj konstrukcji sprawia, że ​​pokój wygląda bardziej komfortowo, a nie tylko to, ale oparcie się na wezgłowiu sprawia, że ​​jest on bardziej miękki.

zagłówek-i-światła

Zagłówek z lekkiego drewna. Cudowne połączenie zagłówka i lampy. Świetne, gdy chcesz mieć słabe oświetlenie, kiedy idziesz spać.

pomysły na zagłówek

Drewniany zagłówek z oświetleniem. Naprawdę nowoczesny wygląd zagłówka, który nadaje również naturalny klimat z kolorów ziemi.

wzory-zagłówków firmowych

Zagłówek inspirowany nowoczesną typografią. Ten projekt wygląda na bardzo przestronny, a duże i małe litery zgrupowane w kontraście stanowią dobrą kombinację, którą można łatwo spersonalizować.

pomysły-główne-sypialnia-zagłówkiem

Piękny i elegancki drewniany zagłówek. Zagłówek Thea rozciąga się następnie na sufit przy słabym oświetleniu, a jednocześnie zapewnia miejsce do przechowywania książek.

nowoczesne-pomysły-zagłówkiem

Nowoczesny skośny zagłówek. Ten rodzaj zagłówka jest idealny dla tych, którzy chcą mieć zagłówek, ale nie chcą, aby było to widoczne.

mech-zagłówek-pomysł

Zagłówek z motywem mchu. Ten dziwaczny, ale ciekawie wyglądający zagłówek zawiera elementy przypominające mech ze stałym oświetleniem i daje poczucie świeżości i spokoju w atmosferze.

noc-zagłówek-pomysł

Zagłówek inspirowany nocnym niebem. Zagłówek rozciąga się w górę, gdzie trzyma projekty różnych rozmiarów gwiazd. Istnieje również grupa świateł przymocowanych do wezgłowia, tworzących księżyc.

łapacze-sów-zagłówek-pomysł

Zagłówek w stylu Steam punk. Obecność różnych przedmiotów przypominających koła zgrupowanych razem sprawia, że ​​projekt wygląda pięknie i elegancko w stylu steampunkowym.

wiosła-dekoracja-do-pokoju-morskiego

Zagłówek inspirowany wiosłem. Czy lubisz pływać łódką? Jeśli to zrobisz, nie musisz wyrzucać starych wioseł, a zamiast tego możesz użyć ich jako spersonalizowanych zagłówków.

perfekcyjne-drewno-diy-zagłówek-projekt-z-białym-nowoczesny-gładka-tkanina-prześcieradło-równie-okrągły-biały-nig

Zagłówek ramki na zdjęcia. Kto powiedział, że obrazy mogą wisieć tylko na ścianie? Bądź kreatywny, jak ten projekt, w którym drewniany zagłówek działa również jako duża rama na zdjęcia.

poduszka-zagłówek-pomysł

Zagłówek poduszki. Jakby zagłówki nie były wystarczająco kreatywne, sprawdź ten zagłówek wypełniony wyłącznie poduszkami.

rms-4clock-mdf-zagłówek

Zagłówek inspirowany roletami. Kolejne belki na wezgłowiu sprawiają wrażenie szerokiego i przyjemnego. Projekt sprawia również, że sypialnia wygląda na przestronną i czystą.

rx-maureen-inglenook-decor-sylwetka-tablica-zagłówek-z-pisem

Ładny zagłówek budzenia. Jest to raczej prosty kształt zagłówka, ale jest pięknie dostosowany z dowcipnym powiedzeniem i kilkoma symbolami, aby uzupełnić myśl.

rolety-zagłówek-pomysł

Stary wezgłowie o tematyce zachodnich drzwi. Jeśli jesteś fanem dzikiego zachodu, może to być idealny rodzaj zagłówka. Może to również pomóc Ci zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli masz już te stare leżące w garażu.

kamień-zagłówek-pomysł

Elegancki zagłówek z motywem mozaiki. Mozaika jest następnie utrzymywana razem przez drewnianą ramę, która dopełnia wygląd i nadaje pomieszczeniu naprawdę elegancki klimat.

drzewo-zagłówek-pomysł

Drewniany zagłówek ze stelażem. Projekt wygląda tak, jakby grupa posiekanego drewna została zestawiona razem, aby pasowała do drewnianej ramy i wszystkie wyglądają absolutnie ładnie.

ścienna-naklejka-zagłówek

Naprawdę piękny zagłówek inspirowany lokalizacją. Efekt sylwetki na wezgłowiu nadaje projektowi intrygi i tajemniczości, abyś mógł zgadywać, gdzie może być.

drewno-zagłówek-projekt

Drewniany zagłówek inspirowany stylem country. Prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych rodzajów zagłówków, które można po prostu zebrać i pomalować, aby uzyskać rustykalny efekt.

pomysły-zagłówek-drewno

Zagłówek z motywem cegły. Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć, jak to jest spać z ceglanymi ścianami? Ten klasyczny i uroczo wyglądający zagłówek może pomóc w uzyskaniu odpowiedniej atmosfery.

drewno-boazeria-ścienna-tkanina-zagłówki-zagłówki

Piękne losowe panele zagłówka. Nowocześnie wyglądający projekt zagłówka, w którym różne panele są łączone w celu stworzenia modernistycznego stylu.

patyczki-drewniane-to-tani-materiał-do-zrób-zrób-to-sam-zagłówek-który-świetnie-wygląda

Drewniany zagłówek połączony ze sobą, tworząc strukturę przypominającą płot. Wygląda prosto, ale daje bardzo nostalgiczny efekt.

ściana-książek powyżej

Bardzo artystyczny zagłówek zrobiony z książek. Jeśli jesteś miłośnikiem książek, byłby to jeden z najlepszych zagłówków, jakie możesz mieć. Ciekawie wyglądający i zdecydowanie idealny dla moli książkowych.

regały-mogą-stać się-zagłówkiem-z-mnóstwem-miejsca-do-przechowywania

Naprawdę ładny zagłówek półki na książki. Całe łóżko jest przymocowane do półki na książki, na której znajdują się wszystkie książki, co zapewnia łatwy dostęp podczas czytania na łóżku.

szyk-kolorowy-nowoczesny-łóżko-zagłówek-pomysły-wykorzystanie-białej-pościel-plus-okrągły-nocny stolik

Zagłówek z kolorowym panelem. Różne kolory na zagłówku sprawiają, że wygląda naprawdę zabawnie i ciekawie. Pomaga również uczynić pokój szerszym i schludniejszym.

fajne pomysły-zagłówki

Piękny zagłówek inspirowany gitarą. Kształt i styl zagłówka jest ukształtowany i narysowany jak ogon pawia, ale z gitarami zgrupowanymi w celu uformowania kształtu.

kreatywne pomysły na zagłówek

Zagłówek inspirowany plemieniem. Kolorowy wzór na zagłówku przypomina matę i wygląda bardzo tradycyjnie, idealny do domów wakacyjnych i projektów pokoi, w których chcesz poczuć tropikalne powietrze.

kreatywne-zagłówkiem-alternatywy-główna-sypialnia

Zagłówek o majestatycznym wyglądzie. Prosty drewniany zagłówek jest przymocowany do majestatycznej matowej czarnej konstrukcji z kilkoma przymocowanymi lustrami i po prostu wygląda oszałamiająco.

kreatywny-zagłówek-dla-dzieci

Naprawdę ładny zagłówek inspirowany wycinanym papierem. Projekt jest prosty, ale bardzo ładny. Idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego lub dziewczęcego ze względu na design.

kreatywne-pomysły-zagłówkiem-1

Zagłówek w stylu rustykalnym. Wszystko na wezgłowiu wykonane jest z drewna, a dla dopełnienia efektu na przodzie ręcznie malowane sylwetki ptaków na drucie.